Hoofdplaat sluit seizoen winnend af Vijf medailles voor judoploeg op Grand Prix in Zagreb 44 SPORT HALVE VAN RENESSE Prijzenpot zorgt voor leven in de brouwerij bij halve marathon op Kop van Schouwen. Geen startgeld voor wie dan ook Hoofdplaat-Terhole 2-0: Met een uitgedunde selectie kon Hoofd plaat in eerste instantie maar moeizaam zijn stempel op het duel drukken. Terhole ging vaak brutaal ten aanval en zocht na drukkelijk naar de openingstref fer. Halverwege de eerste helft werd het toch 1-0 voor de thuisclub, die Ardan Tollenaar zag scoren. Na de hervatting was het opnieuw Terhole dat een over wicht had, maar nadat Wouter Ghijs voor 2-0 had gezorgd, gaven de bezoekers alle hoop op een ver rassend resultaat op. Graauw-Hulsterloo 3-1: Hulster- loo nam al na amper twee minu ten een r-o-voorsprong door een doelpunt van Rico Roman, maar de nummer voorlaatst sloeg niet veel later terug door Boudi Broeckaert. Na de hervatting moesten de bezoekers zich gewon nen geven. In de 53e minuut tilde Daniel Boeijkens de stand naar 2-r en vijf minuten voor tijd be paalde Joep Steijaert de eindstand op 3-1. Rimboe-SDO'63 2-5: SDO'63 be sliste het duel met Rimboe al voor de rust. Martijn Ivens, Domi nique Toet en Edwin Strobbe zorgden eerst voor 0-3, voordat Rimboe de tussenstand op 1-3 kon bepalen. Nadat Collin Diele- man in de tweede helft de 1-4 had aangebracht, verkleinde Rim boe de achterstand opnieuw, maar in de slotfase was het Ruud van Driessche die aan alle onze kerheid een eind maakte: 2-5. Vivoo-Sluis 4-0: Vivoo was vanaf het begin de bovenliggende partij in het duel met Sluis en verdeelde de vier doelpunten over beide helften. Voor rust scoorden Jeroen en Jan van Gastel. In de tweede helft dreven Maikel van Velthoven en Niek Lameir de stand verder op: 4-0. NVS-Vosmeer 1-3: Hoewel NVS nog kans had om de derde-perio- detitel binnen te halen, was het Vosmeer dat de lakens uitdeelde. Rick van Hoek zorgde na rust nog wel voor de gelijkmaker (in de eer ste helft had Remie Capelle de score geopend), maar daarna trok Vosmeer het initiatief naar zich toe. Joshua van Willigen maakte de beslissende r-2. Karei van Zan ten scoorde ook nog. BW'63-Groede 2-0: BW'63 was in het duel met Groede de betere ploeg, maar maakte het zich onno dig moeilijk door een groot aantal kansen onbenut te laten. Voor rust scoorde weliswaar Abdelhim Elfrandi, maar de r-o was maar een magere afspiegeling van de kansenverhoudingen. Groede ging na rust nog wel op zoek naar de gelijkmaker, maar in de slotfa se was het Bartuhan Celebi die de zege veilig stelde: 2-0. SDO'63, Hulsterloo en Groede eindigen met een puntenaantal van 35 op een gedeelde vierde plaats. RENESSE - Het verhaal van de Hal ve van Renesse is er eentje over 'broodlopers' en 'broodrovers'. Over smaakmakers en fraudeurs. Beide categorieën atleten kwa men af op de goed gevulde prij zenpot bij de wedstrijd in de Schouwse badplaats. Cor Muller, één van de organisato ren, daagt hardlopers graag uit. Za terdag lag er 1500 euro klaar, te verdelen onder de mannen die na 21,1 kilometer onder de 1.25 uur do ken en de vrouwen die sneller dan 1.35 uur waren. „Dat is wel zo eerlijk", zei hij. „Bij de meeste wedstrijden krijgen alleen de nummers één, twee en drie een premie. Hier is er ook een belo ning voor de subtoppers, mits die een goede tijd lopen. Ik wil hen een extra competitie-element ge ven. Ze moeten de strijd met zich aangaan om aan die limiet te ko men." In Zeeland is dit systeem uniek. De Halve van Renesse is daardoor één van de wedstrijden waar 'broodlopers' op afkomen. Hier mee worden enigszins neerbui gend Afrikaanse atleten aange duid. Zaterdag bezetten Hamid El Mouaziz, Mohamed Berok, Saaid Ribag en Ramdan Snoussi - allen in België woonachtig - de plek ken één tot en met vier en Ha- chem Migou en Jamal Boussattati werden respectievelijk zevende en tiende. „Zouden zij gekomen zijn als er geen geld beschikbaar was? Misschien niet. Maar is dat erg? Ik vind van niet. Ik heb niets op die premies tegen", zei Martijn de Kok, de nummer vijf uit Hein- kenszand. „Ik ben nooit met die prijzenpot bezig geweest. Ik lig er ook helemaal niet wakker van dat ik achter die vier eindig. Zij zijn immers klasses beter." Van hardlopen word je niet rijk, vertelde De Kok. Premies als in Renesse zijn slechts extraatjes. Je kunt er geen brood mee beleggen. „Het gaat mij puur om het sportie ve." De 2500 euro werd bij de vijfde editie verdeeld over de zeven mannen die onder de 'eis' van r.25 De Keniaan Edwin Kiprop Kiptoo werd vrijdag nog aangeboden door zijn manager. Voor de win naar van 20x4 moest er dan wel startgeld betaald worden. „Maar daar begin ik niet aan", zei organi sator Cor Muller. „Je moet wel voor je geld lopen. Hij kwam dus niet." De winnaar van zaterdag, Hamid EI Mouaziz, wilde aanvankelijk ook een startpremie. Ook hij kreeg nul op rekest. Muller: „Maar hij kwam dus wel. Je gaat mee in ons systeem of niet. Dat moet een atleet zelf weten." liepen. Het ritje naar de kust was het voor hen derhalve wel waard. Er waren geen vrouwen die snel ler dan 1.35 liepen. Muller: „Had ik de limiet voor hen wat minder scherp moeten maken? Ik denk het niet. Het parkoers was zwaar, maar je wilt toch een bepaald ni veau zien voor dat geld." En dan waren er nog die twee 'broodrovers', die bijna mee kon den eten uit de ruif. Wilfred en Rick Bos uit Roosendaal staken een groot deel van de route af. Fer Bouwens, één van de mensen ach ter de Halve van Renesse, stond er toevalligerwijs met z'n neus bo venop. „Ik zag ze eerst een beetje langzaam lopen. Ik dacht: die ge ven op en wandelen terug naar de finish. Prima. Maar vervolgens zag ik ze aansluiten achter de nummer één... Bij de finish heb ik ze meteen erop aangesproken. Toen lachten ze wat schamper. Maar van zulke geintjes ben ik to taal niet gediend. Ze zijn ook met een vertrokken. Met pek en veren Renesse uit." De twee Brabantse lopers finish ten met afsnijden - ze sloegen een lus van zo'n zeven kilometer over - net buiten de 1.25 uur. Had den ze het wel gered, dan hadden ze samen ruim 300 euro opgestre ken en van de echte toplopers 'ge pikt'. Zonder gêne deden de twee - voor ze door Bouwens bij de kraag werden gevat - nog dood leuk hun verhaal bij Omroep Zee land. Muller had het duo onderweg ook opgemerkt. „Tja, je zag aan hen dat ze nooit zo snel een halve marathon konden lopen." Hij er kende dat een prijzenpot als in Renesse een enkele loper op ver keerde ideeën kan brengen. „Maar ik fiets veel op het parkoers, de he le tijd. Er ontgaat mij weinig", zei hij erbij. Korrel maakte op weg naar de fi nale de nodige indruk met drie overwinningen op ippon. Alleen de Hongaar Miklós Cirjenics hield goed stand tegen de 21-jari- ge inwoner van Vianen. Die partij in de kwalificatiegroep werd be slist op yuko. Korrel moest in de finale zijn meerdere erkennen in de Duitser Dimitri Peters, die op vol punt (ippon) zegevierde. Korrel won in februari van dit jaar goud bij het Europees Open in Sofia. Met zijn zilveren plak in Zagreb verzekerde hij zich van deelname aan de Europese Spelen komende maand in Azerbeidzjan, die voor het judo tevens als EK gelden. Savelkouls haalde na het brons vo rig jaar in Zagreb nu wel de finale met drie overwinningen op rij. In de eindstrijd moest de Nederland se judoka buigen voor de Turkse Belkis Zehra Kaya, die met een vol punt goud pakte. Guusje Steenhuis (-78 kg) eindigde als vijfde. Elmont hield in de klasse tot 90 kilogram brons over aan het toer nooi. Na zijn nederlaag in de hal ve finales tegen de Duitser Aaron Hildebrand op ippon won hij met een yuko van de Zweed Marcus Nyman. Meyer verloor in de kwartfinales van de Sloveen Mat- jaz Ceraj op yuko. Via de herkan sing vocht hij zich terug, met een zege op de Rus Andrei Volkov op beslissing in de strijd om brons als positief resultaat. Frank de Wit pakte verrassend brons in de categorie tot 81 kilogram. Het ne gentienjarige talent versloeg in de strijd om de derde plek de Itali aan Antonio Ciano op beslissing. Met pek en veren weg uit Renesse door Eddy van der Hooft VLISSINGEN - Op de laatste speel dag in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal toonde Hoofdplaat zich een ware kampioen. De West-Zeeuws-Vlamingen versloe gen in eigen huis Terhole met 2-0 en veroverden daarmee ook de der- de-periodetitel. In de nacompetitie neemt BW'63 de plaats van Hoofd plaat in. De ploeg uit Bergen op Zoom had dat te danken aan een 2-0-zege op Groede. Bij Rimboe- SDO'63 vielen zeven doelpunten te bewonderen: 2-5. 5 Hoofdplaat kreeg de laatste vijf duels geen tegendoelpunt meer. SDO'63 was eind maart de laatste ploeg die scoorde tegen de kampioen van de vijfde klasse (1 -2). door Roeland van Vliet ZAGREB - De Nederlandse afvaardi ging heeft de Grand Prix judo in Za greb afgesloten met vijf medailles. Michael Korrel (-100 kg) en Tessie Savelkouls (+78 kg) behaalden gis teren zilver in de Kroatische hoofd stad. Frank de Wit (-81 kg), Guillau- me Elmont (-90 kg) en Roy Meyer (+100 kg) hielden brons over aan het internationale toernooi. 3 Michael Korrel (-100 kg) kende een goede aanloop naar de finale met drie overwinningen op ippon. In de finale verloor Korrel echter van de Duitser Dimitri Peters. Yuri Soberon van TC Sjef was een klasse apart in Clinge. Hij won zijn enkel met 6-1 6-1 en zegevierde ook in de dubbel, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45