Vlissingen moet zich herpakken Zeelandia houdt zicht op titel na late treffer Seizoen Goes eindigt teleurstellend na verlies SPORT 41 Periodetitel Hontenisse mmËk, seizoen, de drie punten. „In deze klasse zijn de ploegen aan elkaar gewaagd, als je ziet dat we met 35 punten pas zeker zijn van be houd", stelde Zegers vast. „Alleen als we op de manier zoals vandaag de nacompetitie in wil len, heeft het geen enkele zin", was trainer Ruud Pennings gister middag duidelijk. „We gaven te gen OFC niet thuis. Er was geen energie en beleving. Op de bank zeiden we al dat het wel eens een grote uitslag zou kunnen wor den." Dat werd het ook. Voor rust was Vlissingen op het sportpark aan de Twiskeweg ook al de onderlig gende partij, maar bleef de schade beperkt tot een doelpunt van Da ve Hertog in de 24e minuut. „Het was plichtmatig", vond Pennings, die in de rust zijn spelers probeer de aan te sporen. „We hadden af gesproken dat we in de tweede helft volle bak zouden gaan, maar dat gebeurde niet. We bleven in hetzelfde tempo voetballen." OFC was daarentegen wel gretig en stichtte via de snelle aanvallers veel gevaar. Nadat Frankie Zinha- gel in de 56e minuut voor 2-0 had gezorgd en Pius Ikedia in de 70e minuut de 3-0 aantekende, was er geen houden meer aan. Vlissin gen liet het lopen en moest de grootste nederlaag van dit sei zoen slikken. Rachid El Yaghmou- ri (80e en 89e minuut) en Chel- ton Linger (82e) bepaalden de eindstand op 6-0. „Ik was blij dat het afgelopen was", verzuchtte Pennings. „Al moet ik zeggen dat OFC ook wel een heel goede ploeg is. Thuis wonnen we van OFC, maar dat gebeurde wel met enige mazzel." De oefenmeester zocht na afloop naar een verklaring voor het slech te optreden in Oostzaan. „We heb ben de laatste weken op de top pen van onze tenen moeten lo pen. Dat is een prima leerschool voor zo'n jonge groep, maar het kost ook veel kracht. Bovendien hadden we ook nog te maken met de beker, waardoor we soms in drie dagen tijd twee wedstrijden moesten spelen. Dat heeft alle maal een rol gespeeld." De laatste competitiewedstrijd van volgende week tegen VOC doet er niet meer toe. Pennings is van plan enkele spelers rust te ge ven. „Die wedstrijd zal in het te ken staan van de nacompetitie", stelt de trainer. „We gaan ons pro beren te herpakken en toewerken naar de promotiewedstrijden. We hebben ondanks deze zware ne derlaag natuurlijk al een prachtig seizoen. We eindigen als promo vendus op de derde plaats en nu komt er nog een extraatje aan, met de kans om te promoveren naar de topklasse. Kijk, nu net na de wedstrijd moet je de spelers niet vragen hoe ze de nacompeti tie ingaan, maar als je het de ko mende week vraagt, dan ben ik er van overtuigd dat ze allemaal er nog voor willen gaan. We krijgen te maken met goede ploegen (Quick en waarschijnlijk De Dijk), maar niets is onmogelijk. Als lukt, zou dat een uitermate knappe prestatie zijn." KARAKTERISTIEK Cluzona-Zeelandia Middelburg 3-3: In het duel met het ver wegge zakte Cluzona was Zeelandia Mid delburg lange tijd zichzelf niet. De druk om te winnen was zo groot, dat de Middelburgse ploeg meeging in het vechtvoetbal van de thuisclub. Na amper tien minuten opende Ruben Maas de score, maar niet veel later was het Yannick van de Woestijne die voor 1-1 zorgde. Kort na rust leek Zeelandia Mid delbug zichzelf in de voet te schie ten toen doelman Freek van der Maas een overtreding buiten het strafschopgebied beging en met rood werd weggestuurd. Jeroen Hacq scoorde daarna de 2-1. Rogier Veenstra bracht de stand vervolgens weer in evenwicht, maar toen Tom van Unen in de 78e minuut voor 3-2 zorgde leek het pleit beslecht. In de 91e minuut hield Niels Lute- ijn de hoop van de bezoekers op de titel levend door uit een verre inworp de 3-3 knap binnen te kop pen. In de eerste helft leek er niets aan de hand voor Goes. Door doelpun ten van Leen IJzelenberg en Rob Schalkoort stond de ploeg na 38 minuten comfortabel met 2-0 voor. „Daarna moet je het afma ken", verweet Poortvliet zijn man schappen. Vlak voor rust maakte Poortugaal uit een strafschop de aansluitings- treffer. „Het was geen topploeg, maar je zag dat ze voor hun laat ste kansen vochten", zag Poort vliet. „Wij missen dat. Het heeft puur met mentaliteit te maken. Je moet altijd volle bak gaan." In de tweede helft boog Poortu gaal de achterstand om tot een voorsprong (2-3) en uit een ver meende buitenspelsituatie maak ten de bezoekers een kleine tien minuten voor tijd de 2-4. Poortvliet keek na afloop teleurge steld terug op het seizoen. „Je moet constateren dat we niet bij machte zijn geweest om constant te zijn. Door personele proble men en de lage trainingsopkomst, zie je dit aankomen. Vooraf heb ben we altijd gezegd dat we ge noeg kwaliteit hadden om een stap omhoog te zetten. Maar je moet niet vergeten dat mentali teit ook een kwaliteit is." TERNEUZEN - In de derde klasse van het zondagvoetbal voor vrou wen ging Hontenisse in de strijd om de tweede plaats op eigen veld met 2-3 onderuit tegen Viola. Terneuzen sloot de competitie af met een 3-0-zege op Hilvaria. Derde klasse: Hontenisse-Viola 2-3 (0-2): Na een 0-2-ruststand werd het 2-3. Hontenisse plaatste zich wel voor de nacompetitie. Li- san van den Broek en Fayka de Rooze (uit een strafschop) maak ten de treffers. Terneuzen-Hilvaria 3-0 (2-0) Ter- neuzen kwam al snel op 2-0 door doepunten van Marjolein D'hondt en Ilya van de Staal. B-ju- nior Schoonakker zorgde voor 3-0. SËS11 MAANDAG 4 MEI 2015 mooi afscheid HW'24-speler Marnix van Sonsbeek passeert een speler van Voab. foto Ronald den Dekker HVV'24-Voab 1-0 (1-0). 11. Evert van den Berg 1-0. Scheidsrechter: J. Senders (Veldhoven). Gele kaart: Mar nix van Sonsbeek, Sam de Theije, Job Inghels (HVV'24), Pieter Baart, Ludo Broek, Stijn van Laarhoven (VOAB). Aantal toeschouwers: 300. Bijzonder heid: wedstrijd begon twintig minu ten later, omdat Voab te laat met de bus in Hulst arriveerde. door Jan Dagevos VLISSINGEN/OOSTZAAN - Het werd een voetbalmiddag vol gemengde gevoelens. VC Vlissingen mocht dan gisteren op de voorlaatste speeldag in de hoofdklasse A bij OFC de grootste nederlaag (6-0) van dit seizoen lijden, de Walcher- se ploeg verzekerde zich wel van een plek in de nacompetitie. OFC-Vlissingen 6-0 (1-0). 24. Dave Hertog 1-0,56. Frankie Zinhagel 2-0, 70. Pius Ikedia 3-0, 80. Rachid El Yaghmouri 4-0, 82. Chelton Lin ger 5-0, 89. Rachid El Yaghmouri 6-0. Scheidsrechter: L. Wagner (Den Haag). Gele kaart: Joost de Kubber. Aantal toeschouwers: 200 Vlissingen: Joan van Belzen; Daniel Jansen, Joost de Kubber, Milton Roemoeratoe, Quincy Gooding (63. Khalid El Hattach), Thomas Ra- gut (57. Said Bouzambou), Salim Ben Sellam, Etienne Mallie; Hoes sein Bouzambou (62. Dennis Kova- cevic), Josimar Pattinama en Geral- di Geerman. door Eddy van der Hooft VLISSINGEN - Met nog één speeldag op het programma blijft de strijd om de titel in de tweede klasse van het zondagvoetbal spannend. Koplopers Zeelandia Middelburg en Uno Animo speelden gelijk (Zee landia met 3-3 tegen Cluzona en Uno Animo met 1-1 tegen Madese Boys), zodat Sarto dankzij een 4-1 -zege op TSC tot op twee pun ten van het leidende duo kon nade ren. Komende zondag speelt Zee landia Middelburg thuis tegen Oos terhout, Uno Animo treft voor ei gen publiek MOC'17. Sarto gaat op bezoek bij RKTVV. door Len Wolters GOES - Goes speelt ook volgend sei zoen in de eerste klasse van het zondagvoetbal. Gisteren verloor de ploeg het duel om de vierde plaats met 2-4 van Poortugaal. Met nog één wedstrijd te gaan, is het ver schil tussen beide ploegen onover brugbaar en komt Goes niet meer in aanmerking voor een nacompeti- tieplek. „Een grote teleurstelling", somberde Jan Poortvliet na afloop. Vijfde klasse: HSC 28-Vogelwaarde 1-3 (0-1) Scoreverloop: Amber Mahu 0-1 en 0-2, 1-2, Iris Cornelissens 1-3. Hulsterloo-MOC'17 2 2-1 (2-0). Scoreverloop: Marianne de Cocq 1-0 en 2-0, 2-1. «BBaSarai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 42