Ook voor Breskens valt het doek Drie goals De Bruijn niet genoeg voor Koewacht 12 40 SPORT TWEEDE KLASSE ZONDAGVOETBAL Vlissingen legt Bierkens vast Clubiconen Evert van den Berg en Robin Mac Taggart verruilen HVV,24 voor TVC uit Breda. Breskens-Alliance o-o: Met zes punten achterstand op de num mer twaalf was het voor Breskens erop of eronder. Voor rust lieten Bart van de Hemel en Jan van den Broecke na om hun ploeg op voor sprong te brengen. In de tweede helft werd Niels Gouka ten koste van een rode kaart voor een spe ler van de bezoekers van scoren af gehouden. De o-o leverde Bres kens pas het tweede punt van 2015 op. Unitas'30-Philippine 4-0: Bij de nummer twee van de ranglijst liet Philippine in de eerste helft na om via Ruben van der Meulen en Coen Goossen tot scoren te ko men. Aan de andere kant deed Reardon Tujeehut dit wel. Na de pauze werd een voorzet van Gian ni Tiebosch door Lunven Ver meer ongelukkig verlengd tot ach ter zijn eigen doelman: 2-0. De thuisploeg liep via Jordy Bollaart en Matthijs Broos uit naar 4-0. Clinge-Internos 2-3: Het al gede gradeerde Clinge kwam twee maal op voorsprong, maar zag de tegenstander telkens langszij ko men om vervolgens in blessure tijd toe te slaan. De in die fase toe gekende strafschop werd gestopt door de doelman, maar alsnog in gekopt: 2-3. De doelpunten van de thuisploeg werden gemaakt door Thomas Leegwater en Jochem Marcus. Terneuzen-RIA W. 3-2: Na de 1-0 van Remco van Leeuwen uit een strafschop gaf Terneuzen binnen enkele minuten de wedstrijd uit handen. Eerst passeerde Shuran- dall van Uytrecht zijn eigen doel man (1-1), waarna Sylvion Uranie er even later 1-2 van maakte. Ook verloor de thuisploeg Jozué Wee ver na een rode kaart wegens na trappen. Toch werd het na de pau ze weer gelijk toen doelman Jeroen Boerman de doorgebroken Can Kiran ten koste van een rode kaart van scoren afhield, waarna Remco van Leeuwen opnieuw geen fout maakte vanaf elf meter: 2-2. Can Kiran werd in de slotmi nuut matchwinnaar door op aan geven van Sinan Coban bij de tweede paal de 3-2 binnen te schieten. Hierna kreeg Remy de Die nog zijn tweede gele kaart. RCS-FC Bergen 1-1: Stephan van Rooijen 0-1, Mourad Azzanagui 1-1. VLISSINGEN - Perry Bierkens komt volgend voetbalseizoen uit voor VC Vlissingen. De 25-jarige cen trale verdediger komt over van za terdag-derdeklasser De Fendert. De 1.91 meter lange speler speelde in de jeugd bij RBC en was daar na onder meer actief voor Halste ren en Roosendaal. HULST - HW'24 verzekerde zich gisteren dankzij een 1-0 zege op Voab van behoud in de tweede klasse E van het zondagvoetbal. Het lijfsbehoud mag in de geschie denis van de club uit Hulst een unieke prestatie heten. In de laat ste zestien jaar werden eerdere promoties naar de tweede klasse een jaar later steevast gevolgd met degradaties naar de derde klasse. Evert van den Berg (28) en Robin Mac Taggart (30) speelden hun laatste thuiswedstrijd voor de zon dag-tweedeklasser. Ze namen geë motioneerd met bloemen af scheid, onder applaus van het thuispubliek. De clubiconen speel den tien jaar in de hoofdmacht. Mac Taggart vormde centraal in de verdediging met Job Inghels een moeilijk te kloppen duo „Ik voel me kind van de club. Ik heb kampioenschappen in de vierde en derde klasse meegemaakt en vorig jaar promotie via de nacom- petitie. Dit afscheid ervaar ik dan ook als een hoogtepunt." Het be sluit om weg te gaan was tijdens de winterstop genomen. „Ik werk in Tilburg. Je moet het telkens op brengen voor de training naar Hulst te rijden. Maar het blijft een moeilijke beslissing", aldus Mac Taggart. Dat gold ook voor Van den Berg, die als matchwinnaar afscheid nam. „Ik moet voor mijn werk naar Amsterdam. Het is een dub bel gevoel, want je hebt zolang voor deze club gespeeld. Een mooi afscheid, dat wel." Beide wo nen in Breda, waar ze op een la ger niveau gaan spelen bij zondag derdeklasser TVC. „Het is de be doeling dat we met Zeeuws- Vlamingen als vriendenploeg in een lager elftal gaan spelen." Een vriendenploeg vormde dit sei zoen ook de basis bij de Hulsten aren. „We waren een hecht team met ieder zijn eigen kwaliteiten." Dat gold ook als een verdienste van trainer Ralph Zegers, die zijn debuut maakte in de tweede klas se. Hij slaagde erin het team col lectief sterker te maken. „Als ze bereid zijn voor elkaar te werken, dan kun je veel bereiken. Ik ben trots op mijn ploeg", was hij een en al lof. Zegers zag voor de winterstop de aanvallers Jari Vyaene en Michal Szczawinsky wegvallen. Ook Ali Eryürük vertrok naar België. Daar mee verdween (individuele) kwa liteit in zijn selectie. Zegers deed een goede zet door Marnix van Sonsbeek door te schuiven naar de aanval. Dat pakte meteen na de winterstop goed uit. Er wer den 22 punten uit twaalf duels ge haald. Naast Van Sonsbeek maakte aan valler Sander van Remortele een sterke indruk. Het middenveld was uitstekend bezet met Jasper Sulmon (hij vertrekt naar België), Van den Berg, Joost Bogaert en Tim de Feijter. Verdedigend stond het als een huis met Sam de Theije, Tim Mechelinck en het centrale duo Inghels-Mac Taggart, met daarachter de betrouwbare doelman Tim Siersema. Ook de reservebank was goed be zet. Zo speelde Joost van Damme (voor de geschorste Jasper Sul mon) voor rust tegen Voab cen traal op het middenveld een ster ke wedstrijd, evenals Bogaert. In de beginfase maakte Van den Berg het enige doelpunt door een inzet van Inghels uit een hoek schop van Van Sonsbeek te verlen gen. Voab kreeg daarna mogelijk heden. In de tweede helft was het meer spannend dan fraai. Invaller Jasper Sponselee (2x) en Van Re mortele waren dicht bij de 2-0. Aan de andere kant had doelman Siersema een schitterende reflex op een vrije trap van Voab-aan- voerder Koen de Rooy. Op wils kracht pakte HVV, zoals vaker dit Zeeland Sport-Koewacht 6-6: In een open wedstrijd liepen de Vlis- singers uit naar 5-2. Koewacht kwam terug tot 6-6, waarna de lat een zege voor de bezoekers voor kwam na een inzet van Timo de Bruijn, die eerder driemaal trefze ker was geweest. De andere doel punten van de bezoekers kwa men op naam van Jeffrey Buijze, Arthur Bronck en Jeffrey Kox. Voor Zeeland Sport waren dit Wouter van Belzen, Wesley van Effrink, Arnoud Stok, Gérard de Nooijer, Niels Slager en Lennart Reijnierse. Biervliet-Sluiskil 6-2: De thuis ploeg kon het zich permitteren om na rust gas terug te nemen na een 4-0-stand via treffers van Ben Ongenae (2x), Derek de Booij en een eigen doelpunt van Mirshad Eminovic. Na de 5-0 van Tim Bo- gaart deed Randy Zandstra wat te rug uit een strafschop, waarna On genae zijn derde van die dag aan tekende: 6-1. Het slotakkoord was voor Ryan de Regt met een van richting veranderd schot: 6-2. Schoondijke-Steen 3-1: Yassine Benali profiteerde na een half uur van een foute terugspeelbal: 1-0. Even later was dezelfde speler be trokken bij een combinatie met Nouredine Zaha, die de voor sprong verdubbelde: 2-0. Na rust zocht Steen nog meer de aanval, maar maakte Zaha er via een uit val 3-0 van. Na de 3-1 van Robin Goense in de 75e minuut kregen de bezoekers nog enkele kansen, maar werd er niet meer gescoord. Corn Boys-Oostburg 1-3: De gas ten kwamen via Arjen Versluijs (strafschop) en René Verhoef op 0-2, waarna Stijn Eggermont kort voor rust verzuimde vanaf de stip de spanning terug te brengen. Zijn inzet eindigde over het doel, maar een minuut later was het als nog raak via Leroy Maas: 1-2. In de tweede helft ging het spel op en neer, maar met zijn tweede tref fer besliste Arjen Versluijs de wed strijd in de 80e minuut: 1-3. Aardenburg-IJzendijke 2-4: De bezoekers leidden halverwege met 0-2 en liepen kort na rust zelfs uit naar 0-4. Doelpuntenma kers waren Robin van Hal, Lode- wijk van Keeken (2x) en Sander van Buren. In het laatste kwartier gaf Steven de Croock met twee treffers de stand een draaglijker aanzien voor Aardenburg: 2-4. Luctor'88-Hontenisse 4-1: Na de vroege 0-1 van Tom Rijk maakte Roy van Leeuwen in de 35e mi nuut gelijk (1-1). Nog voor de pau ze maakte Rutger van Rossum er uit een moeilijke hoek 2-1 van. Halverwege de tweede helft teken de Jeroen Kedde de 3-1 aan en na dat dezelfde speler was gevloerd, bepaalde Bart Lijnbach kort voor tijd vanaf de stip de eindstand op 4-1. Vogelwaarde-Patrijzen 1-3: De thuisploeg had nog een water kansje om via de nacompetitie de gradatie te ontlopen. Marlo Janis- se opende de score (0-1), waarna Dennis van Passel uit een straf schop weer wat hoop bracht bij Vogelwaarde: 1-1. In de 75e mi nuut bracht Danny Faes zijn ploeg opnieuw op voorsprong (1-2), waarna Lars Rentmeester het lot van Vogelwaarde bezegel de: 1-3. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Op de voorlaatste speeldag viel ook het doek voor Breskens in de derde klasse A van het zondagvoetbal. De Zeeuws- Vlaamse ploeg speelde gisteren met 0-0 gelijk tegen Alliance. Van den Berg neemt door Aector Dooms door Jos van Belzen VLISSINGEN - Koewacht mag na een 6-6-gelijkspel bij Zeeland Sport in de vierde klasse A van het zondag voetbal volgende week in een rechtstreekse confrontatie met Aar denburg proberen direct lijfsbe houd te realiseren. Bij het duel tussen Zeeland Sport en Koewacht vallen maar liefst twaalf doelpun ten: 6-6.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41