Afscheidscadeau Jason Tjien Fooh Zaamslag krijgt op eigen veld een pak slaag 38 SPORT TOPKLASSE Zeeuws-Vlaamse topklasser besluit 'hectische week' met 1-0-nederlaag tegen HHC Hardenberg. De winst van zaterdag was dat Kloetinge directe degradatie heeft ontlopen. SHO werd na 's-Graven- zande de tweede degradant. Res ten nog twee clubs die de nacom- petitie in moeten. En die strijd spitst zich toe op Kloetinge, Smitshoek en XerxesDZB, die alle drie 28 punten hebben. Kloetinge bezet op doelsaldo de veilige tien de plaats, maar het lijntje is flin terdun. Smitshoek en XerxesDZB volgen op respectievelijk één goal en twee goals achterstand. De laatste speeldag zal een zenuwenzaak worden met hotlines over en weer. Kloetinge gaat op bezoek bij RWH, dat zich voorbereidt op de nacompetitie. Smitshoek gaat naar ASWH, dat uitgespeeld is. Datzelfde geldt voor Noordwijk, de tegenstander van XerxesDZB. Kloetinges matchwinnaar van za- KARAKTERISTIEK terdag, Jason Tjien Fooh, zal dit spel om de (doel)punten vanaf de kant moeten aanschouwen. In blessuretijd pakte hij een gele kaart, die hem voor een wedstrijd schorst. „Dat was de gretigheid die in me zat", vertelde hij na af loop schuldbewust. „Ik wilde er alles aan doen om de wedstrijd te winnen en soms wordt de emotie dan te groot." Dat was ook emotie van zijn bank- beurt. Hij had er wel begrip voor, maar leuk was anders. „Ik snapte het wel. Als je twee keer wint in dezelfde opstelling, laat je die staan. Toen ik donderdag hoorde dat ik er niet in stond, heb ik ge probeerd mijn koppie leeg te ma ken. Vanochtend toen ik opstond, had ik een vervelend gevoel. Maar de winnende maken in je laatste wedstrijd is natuurlijk speciaal." Ruim vijf maanden geleden scoor de Tjien Fooh voor het laatst. In november was hij achtereenvol gens tegen 's-Gravenzande en Quick Boys de matchwinnaar (1-0), maar daarna kwam hij droog te staan. Hij worstelde met zijn vorm en in het niet draaien de Kloetinge kon hij zijn snelheid maar mondjesmaat vertalen in ge vaar, laat staan in goals. Maar zaterdag toonde Tjien Fooh dat hij nog niet met zijn hoofd bij zijn nieuwe club Zwaluwen in Vlaardingen zit. Waar Tjien Fooh de gouden wissel was, waren Wouter Duvekot en Alex Jobse de bronzen en zilveren wissels. In het slotoffensief kaatste Duvekot op Jobse, wiens voorzet getou cheerd werd door Yves Nyemb waarna Tjien Fooh uit de draai de 1-0 binnenvolleerde. Hij hoopt dat het zijn afscheidsca deau is voor Kloetinge. Dat zou immers betekenen dat Kloetinge geen nacompetitie hoeft te spe len. Tjien Fooh zou daarmee Kloe tinge na twee jaar met opgeheven hoofd kunnen verlaten. „Ik heb nu vier jaar onderin de hoofdklas se gespeeld (ook twee jaar met Nieuw-Lekkerland). Bij Zwalu wen wil ik kijken of ik ook boven in kan meedoen." HOEK - De wijzers op de klok sjok ken naar de zes, het is ruim een uur na het laatste fluitsignaal op sportpark Denoek. De kleedka mers zijn leeg, het veld verlaten. Trainer Kenny Verhoene komt naar buiten gelopen om zijn licht te laten schijnen over de ontwik kelingen van die middag. Hij zal KARAKTERISTIEK het hebben over de i-o-nederlaag die zijn ploeg leed tegen HHC Hardenberg, de gunstige uitsla gen op de andere velden, maar neemt eerst de tijd om zijn gezin te knuffelen en te kussen. De voorgaande week liet hem name lijk opnieuw inzien dat voetbal 'ook maar voetbal is'. Vandaag een week geleden stortte Gregory Mertens ter aarde in de wedstrijd tussen de beloften van Lokeren en Racing Genk. De ver dediger van Lokeren kreeg een hartaanval, werd op het veld gere animeerd en werd in de dagen er na in kunstmatig coma gehouden. Mertens kwam afgelopen donder dag op 24-jarige leeftijd te overlij den. „Het mag niet meespelen in de voorbereiding op deze wed strijd, en dat heeft het ook niet echt gedaan, maar toch.zei Verhoene, die Mertens nog train de bij AA Gent, ietwat aarzelend. „Het was een hectische week." Emre Dönmez sprak in soortgelij ke bewoordingen. De Turks-Bel gische middenvelder van Hoek was in de U19 en bij de beloften- ploeg van Gent ploeggenoot van Mertens. „Ik trok hele dagen met hem op", vertelde Dönmez na de wedstrijd tegen HHC Harden berg. „Vijf dagen in de week za gen we elkaar, op en rond het trai ningsveld. En nu is hij er ineens niet meer." Zijn gedachten dwaalden af, naar zijn tijd met Mertens, naar de af gelopen week, naar zijn inbreng in de wedstrijd van die middag. Dönmez, in afwachting van de reactie van de KNVB op het ver weerschrift over de zeven duels schorsing gewoon speelgerech tigd voor Hoek, mocht starten van Verhoene. Hij maakte op de rechterflank een fletse indruk. Na 75 minuten werd hij naar de kant gehaald. Dönmez trok zijn shirt uit en toonde een ondershirt. 'Never for get Greg' had hij er met viltstift op geschreven. Hij wees met zijn wijsvingers naar de lucht en kus te het shirt. „Ik had graag voor hem gescoord", somberde Tholense Boys - Oostkapelle 1-2: In Tholen waren ze niet blij met arbiter Kuijntjes. Voor rust gaf hij slechts geel toen de doorgebroken Koen Nieuwkoop werd gevloerd, werd één keer Thools voordeel af gefloten en claimde de ploeg ook nog een penalty. Oostkapelle maalde er niet om en kwam in de 58e minuut via Rens Maljers, die raak schoot nadat doelman Ibra him El Jilali de bal loste, op 0-1. Collega-keeper Karim Ben Sellam ging even later ook in de fout, wat leidde tot de 1-1 van Niels Hop mans. Vijf minuten voor tijd kreeg Oostkapelle na een overtre ding een terechte strafschop; Ar jen Pattenier benutte die. Zaamslag - Arnemuiden 0-4: Maikel Moerings opende na acht minuten, geheel vogelvrij, de sco re. Daarna had Arnemuiden al op 0-2 moeten staan, maar arbiter Ngoumout zag niet dat Zaam- slag-doelman Gijs Dekker met bal en al over de doellijn viel. In de 52e minuut schoot Leon van Bel- zen II Arnemuiden alsnog naar de 0-2 en nog voor het uur stompte Dekker een corner in zijn eigen doel. Moerings bepaalde met zijn tweede goal de eindstand op 0-4. WC'68 - GPC Vlissingen 3-0: GPC, dat met een aantal wissel spelers aantrad, dacht er binnen de lijnen iets te gemakkelijk over en keek na een helft voetballen al tegen een 2-0-achterstand aan. Dennis Luijks opende de score en daarna scoorde Luijks opnieuw. Na rust maakte Stefan Roosen boom er 3-0 van. De Meeuwen - WHS 2-4: Maas Boogaard tekende voor de 1-0, maar door een eigen goal van Vin- cenzo Lorello stond het 1-1 bij rust. Patrick van Schetsen zette WHS, na slecht uitverdedigen bij De Meeuwen, op 1-2 en Hanno Kant kopte uit een voorzet van Boogaard zijn ploeg naar de 2-2. Via Jordan Franke, die op de lat schoot, rook De Meeuwen aan een voorsprong, maar na een slip pertje van doelman Denni Oosse kwam WHS via Tom Vroegop op 2-3. Na een counter besliste Van Schetsen het duel definitief. MZC'11 - Dauwendaele 2-1: „Een moeizame overwinning", sprak MZC-leider Huib Smits. Voor de pauze raakte Dauwendaele één keer de lat, maar was er voor de rest weinig doelgevaar. In de 59e belandde een volley van Dennis Dekker op de lat, waarna Ramon Janson er als de kippen bij was om voor 1-0 te zorgen. Na een af geslagen corner schoot Stefan Joosse elf minuten later raak: 1-1. Een strakke voorzet van Jorick de Vries leidde vlak voor tijd tot de winnende treffer van Janson. Zwaluwe - Terneuzense Boys 1-3: De eerste winst voor Terneu zense Boys sinds 7 maart 2015. De ploeg van trainer Alexander van Keulen had de overhand en dat vertaalde zich in de eerste helft al in doelpunten van Bart van Frae- ijenhove en Jordi Maas. Via Len Eversdijk liepen de 'Boys' eerst verder uit, voordat Pim Schonk na mens Zwaluwe wat terug deed. Bruse Boys - SSV'65 1-0: Een ge lijkspel was voldoende voor de thuisploeg om kampioen te wor den, maar het werd de volle buit van drie punten voor Bruse Boys. Vanaf het eerste fluitsignaal was de ploeg van trainer Wim Nieuw- land op zoek naar een voor sprong, maar scoren lukte niet. SSV-doelman Luuk van Gilst lag meerdere keren in de weg en ook werd tot tweemaal toe een bal van de lijn gehaald. Na een kwar tier kwam Bruse Boys toch op voorsprong. Rudo van der Berge kreeg de bal voor zijn voeten uit een verre ingooi vanaf rechts en schoot van dichtbij raak. Na de 1-0 zakte 'Bru' in en kreeg SSV meer balbezit. Maar verder dan een aardig afstandsschot van Tho mas Mattheijer kwam de ploeg uit Goes niet. Na de pauze kregen beide ploegen kansjes, maar sco ren lukte niet, waardoor de vroe ge treffer van Van der Berge de winnende bleek te zijn. door Rudy Boogert KLOETINCE - Jason Tjien Fooh hoopt dat hij Kloetinge zaterdag zijn afscheidscadeau heeft gege ven. De aanvaller schoot zijn club in de negentigste minuut naar de niet meer verwachte 1-0-overwin- ning tegen Ter Leede. Kloetinge houdt daarmee lijfsbehoud in de hoofdklasse in eigen hand, maar wacht komende zaterdag wel een doelpuntenspel. Kloetinge-Ter Leede 1 -0 (0-0). 90. Jason Tjien Fooh 1-0. Scheidsrech ter: P.N. van der Burg (Voorburg). Gele kaart: Mark Schuit, Yves Nyemb, Jason Tjien Fooh (Kloetin ge), Fooh Randy Onuoha (Ter Lee de). Aantal toeschouwers: 550. Kloetinge: Matthew Lentink; Timo Jansen, Michel Maaskant, Ruben Hollemans, Dangelo Martien; Mark Schuit (85. Wouter Du- vekot), Aart Veldhof, Remco van Tiggele, Roy Mulder (71. Jason Tjien Fooh); Daan Esser (76. Alex Jobse), Yves Nyemb. Treurnis in Hoek door Mitchell Minnaard Hoek - HHC Hardenberg 0-1 (0-1). 32. Sargon Gouriye 0-1. Scheids rechter: W.H. Bronsvoort (Deven ter). Gele kaart: Lionel Fitsch (Hoek), Koos Werkman (Harden berg). Aantal toeschouwers: 1100. Hoek: Jordi de Jonghe; Lionel Fitsch, Reguillo Vandepitte, Gio vanni Siereveld, Thomas van Rent- erghem (26. Thomas van den Hou ten); Emre Dönmez (75. Birgen Martens), Jelle de Schrijver, Gert-Jan van Leiden (52. Nick de Groote), Guillaume Clinckemaillie; Sam De Munter, Kyle Doesburg. Hardenberg: Sander Danes; Stijn Pol, Thomas Bakker, Koos Werk man, Sven Weustink; Tiemen van Hezel, Glenn Kobussen (77. Den nis Rosink), Hielke Penterman; Gersom Klok, Willem Lanjouw (83. Dennis Krohne), Sargon Gou riye (90. Ashwin Manuhutu). door Klaas Verspoor VLISSINGEN - In de tweede klasse E loopt de spanning onderin hoog op. Tholense Boys verloor van Oostkapelle, werd gepasseerd door VVC'68, en is nu de voornaamste kandidaat voor rechtstreekse de gradatie. Arnemuiden, De Meeu wen en Oostkapelle moeten zich op de slotdag ook nog veilig weten te spelen. Bruse Boys is kampioen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39