44 Ik ben nu eenmaal geboren als een winnaar en zal sterven als een winnaar 44 Ik viel in de laatste twee ronden nog feller aan, omdat ik dacht dat ik aan de winnende hand was SPORT 37 zijn pogingen telkens gepareerd door zijn superieure rivaal. Nadat de bel voor een laatste keer had geklonken, besloten de man nen met een innige omhelzing, zo als ook in de laatste aanloop naar het gevecht geen spoortje van ani mositeit tussen de twee te ontdek ken was. Ja, vanuit beide kampen smeet men zoals gebruikelijk met modder, maar Pacquiao en - ge heel atypisch - ook Mayweather bleven opvallend ingetogen. Het traditionele staarmoment naast de weegschaal had eind vorige week meer weg van een wedstrijd je 'wie kan het langste zijn lachen inhouden?', en Pacquiao ging zelfs zo ver om Mayweather te be danken voor het gevecht. Zakelijk was de houding van de Ameri kaan, die naar eigen zeggen zijn wildste haren verloren heeft. En Pacquiao bleef maar glimlachen, naar alles en iedereen. Op die manier liepen de twee za terdagnacht ook richting de ring: Mayweather met een ernstige blik en Justin Bieber en rapper 50 Cent in zijn kielzog, Pacquiao breeduit lachend onder begelei ding van een zelfgeschreven en zelfgezongen lied (naast bokser is de Filippino acteur, zanger en een ambitieus politicus) en met ko miek Jimmy Kimmel aan zijn zij de. Onder het oog van talloze beroem de Amerikanen (Michael Jordan, Robert de Niro, Mike Tyson, Den zei Washington, Andre Agassi, Jay-Z en Beyoncé) plaatste May weather vervolgens de kroon op zijn carrière. „Ik was sterker. Ik ben nu eenmaal geboren als een winnaar en zal sterven als een winnaar. Ik ben iedere bokser tien stappen voor", vond Maywea ther, die zijn tegenstander wel prees. „Manny Pacquiao is een ge weldige bokser. Ik begrijp nu waarom hij jarenlang aan de top staat. Hij heeft zijn momenten ge had in de wedstrijd, maar ik was slimmer." De Filipijn was het niet helemaal eens met de uitslag. „Mayweather bewoog erg veel door de ring en daardoor was het lastig hem te ra ken. Ik wilde vechten, dus de uit slag verrast me. Ik viel in de laat ste twee ronden nog feller aan, omdat ik dacht dat ik aan de win nende hand was", zei Pacquiao, die als excuus aanvoerde dat hij last had van een schouderblessu re. „In de derde ronde voelde ik pijn in de schouder. Ik kon veel combinaties niet maken." Mayweather zal nog eenmaal in september de ring betreden, zoals is vastgelegd in zijn contract met tv-netwerk Showtime. Daarna gaat hij met pensioen, bevestigde Mayweather kort na het gevecht. Mocht de Amerikaan dan ongesla gen blijven, dan evenaart hij het record van bokslegende Rocky Marciano. Die bokste in de jaren vijftig van de vorige eeuw ook 49 keer en stapte altijd als winnaar uit de ring. Pacquiao zal zich de komende tijd op een vakantie gaan beraden over de toekomst van zijn sportie ve loopbaan, die zaterdag een deukje opliep in het treffen met Mayweather. Troost kan hij vin den bij de 47 boksers die hem voorgingen. China dicteert WK, brons voor Li Jie Het WK tafeltennis in Su- zhou is weer een echt Chi nees feestje geworden. In al le vijf disciplines ging het gastland er met het goud vandoor. Namens Nederland hield Li Jie brons over aan het dub belspel. De Nederlandse top- speelster was door het berei ken van de halve finales op donderdag al zeker van die plak, maar een nog mooiere kleur zat er niet in. Federer zegeviert op gravel Istanbul Voor de eerste keer in drie jaar heeft tennisser Roger Fe derer weer een titel op gra vel gewonnen. De als eerste geplaatste Zwitser schreef gisteren de eerste editie van het ATP-toernooi in Istan bul op zijn naam. Hij zege vierde in twee sets over de als derde geplaatste Pablo Cuevas uit Uruguay: 6-3 7-6. Voor de 33-jarige Federer was het zijn 85e titel in zijn loopbaan. Dowsett vestigt werelduurrecord De Britse wielrenner Alex Dowsett heeft zaterdag een nieuw werelduurrecord ge vestigd. De coureur van Mo- vistar kwam op de wieler baan in Manchester tot een afstand van 52 kilometer en 937 meter. Het oude record stond sinds 8 februari op naam van Rohan Dennis. De Australiër overbrugde in het Zwitserse Grenchen een af stand van 52,491 kilometer. Europese titel Jaspers en Burgman Nederland heeft zijn Europe se titel in de landenwed- strijd van het EK drieban den zaterdag geprolongeerd. Dick Jaspers en Raimond Burgman versloegen in de fi nale het Belgische team met 2-0. Jaspers versloeg Fré- déric Caudron met 40-30, na zestien beurten. Het kam pioenschap was binnen toen Burgman vervolgens te gen Roland Forthomme zijn 31e punt maakte, ook al stond de Belg toen al op 33. VS verslaat Jamaica op WK estafette De Amerikaanse sprinters hebben op het WK estafette op de Bahama's de favoriete Jamaicanen een gevoelige nederlaag toegebracht op de 4x100 meter. Het kwartet uit de VS won het goud en liet titelverdediger Jamaica, met vedette Usain Bolt als slotloper, genoegen nemen met het zilver. De Nederlandse estafette ploeg onder aanvoering van Churandy Martina werd met 39,14 in de series uitge schakeld. MAANDAG 4 MEI 2015 Floyd Mayweather deelt een linkse uit, Manny Pacquiao incasseert, foto's EPA is nog steeds aalglad Floyd Mayweather Manny Pacquiao SUZHOU ISTANBUL MANCHESTER BRANDENBURG NASSAU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38