Hofland zet dikke streep onder tegenvallend voorjaar Lotto-ploeg Vier races MotoCP, drie winnaars Zakarin houdt ondanks malheur stand 36 SPORT GEVECHT VAN DE EEUW Amerikaanse bokser wint in Las Vegas op punten van zijn grootste tegenstrever, de Filipijnse volksheld Pacquiao. ,TF WVi Met een machtige spurt gaf hij de rest het nakijken. In de bus op weg naar het hotel werd de cham pagnefles direct ontkurkt. „Dan merk je ook dat de hele ploeg hier aan toe was. Normaal wachten we daarmee tot we aan tafel gaan voor het eten", schetste Hofland het verlossende gevoel dat zater dag over de gehele equipe kwam. „Eindelijk zijn we van de nul af." Dat Hofland op 2 mei de ploeg z'n glans terug gaf, zegt veel over de kwaliteiten van de man uit Roosendaal. Dat hij kan sprinten, bewees de 'Kleine Kittel' vorig jaar al. Dat hij als medekopman onder druk overeind blijft op het moment suprème, ziet hij als de volgende stap in zijn ontwikke ling als renner. „Want het is niet de gemakkelijkste taak voor een 23-jarige om één van de mannen te zijn die het moet doen", zei hij. Door de blessure van Robert Ge- sink en de pech van Sep Vanmar- cke in de Vlaamse klassiekers, was het de afgelopen weken aan de jonkies Wilco Kelderman en Mo reno Hofland om de ploeg aan de eerste overwinning te helpen. „Ik vond het logisch dat de ploeg me na vorig seizoen een andere rol gaf binnen het team. Maar als al les lekker draait, kun je daar iets gemakkelijker mee omgaan dan nu het geval was." LottoNL-Jumbo werd geteisterd door ziektes en blessures. Ook Hofland werd daarbij niet ge spaard. „Ik probeer altijd positief te blijven, maar van binnen dacht ik ook: 'Waarom word ik verdorie steeds weer ziek'. Ik kreeg het ge voel dat ik de hele winter voor niets had getraind." En dan valt het volgens hem niet mee om het moraal hoog te hou den. „Je hebt als sprinter gewoon een zege nodig om het echte ver trouwen in jezelf terug te krij gen." Dat moment deed zich zaterdag voor. Achter last-minute-aanval- ler Greg van Avermaet stoomde het peloton op naar de finishlijn. „Ik wist dat ik op papier een van de snelste sprinters was. Zeker na dat Marcel Kittel en Ben Swift de dag ervoor waren uitgevallen." Hij focuste zich vervolgens op Matteo Pelucchi en uitgerekend de Italiaan van IAM wrong zich voorbij Hofland. „Ik liet hem er maar al te graag tussen." Even later opende zich voor Hof land de poort naar hemel. Hij kreeg de ruimte om zijn langver wachte sprint in te zetten. De cou reur won en zette zo op de finish lijn in York een streep onder de chagrijnige seizoensopening van zowel de ploeg als hemzelf. De eindzege ging gisteren naar de Noor Lars Petter Nordhaug van Sky. De slotrit werd gewonnen door Ben Hermans, de Belg van BMC. LAUSANNE - De Rus Ilnoer Zakarin heeft gisteren de 69e editie van de Ronde van Romandië gewon nen. Ondanks mechanische pro blemen en een fietswissel eindig de de coureur van Katoesja als derde in de lastige afsluitende tijdrit over 17,3 kilometer en kwam zijn voorsprong in het alge meen klassement niet meer in ge vaar. Het is voor de 25-jarige ren ner zijn tweede profzege en groot ste succes uit zijn nog prille loop baan. Zakarin legde na afloop uit dat zijn ketting vastliep omdat hij bo venaan de klim in Lausanne te hard op de pedalen trapte tijdens het schakelen. „Het was mijn fout." Zijn ploegleider Dimitri Ko- nisjev schatte het tijdverlies op vijftien seconden. „Ik had niet ver wacht dat ik hier kon winnen. Ik wilde hier in vorm zijn en vech ten voor de top vijf', reageerde Za karin. De Duitser Tony Martin won gis teren de tijdrit in de natte straten van Lausanne, gevolgd door de Sloveen Simon Spilak. Door zijn prestatie steeg Spilak (ook Katoes ja) naar de tweede plaats in de eindklassering. De Britse favoriet en titelverdedi ger Chris Froome kon in de tijdrit niet imponeren en eindigde als dertiende op 34 seconden van de winnaar. In het eindklassement werd hij derde. Het regenachtige weer was niet in het voordeel van Froome, analyseerde ritwinnaar Tony Martin na afloop. „Het was gevaarlijk vanwege de regen. Het is lang geleden dat ik een tijdrit gewonnen heb. Ik ben blij", rea geerde hij. Beste Nederlander in de slot- tijdrit was Stef Clement (LAM Cy cling). Hij was 26 seconden trager dan de winnaar en goed voor een achtste plek. Nederlands hoop Robert Gesink moest precies een minuut toege ven op de Duitse tijdritspecialist. De 28-jarige coureur van Team LottoNL-Jumbo kon zich daarom handhaven op de vijftiende plaats van het klassement terwijl hij alleen naar Zwitserland was ge komen om aan zijn vorm te wer ken. Zijn elfde plek in de lastige bergrit van zaterdag gaf hem veel moraal. LAS VEGAS - En toen was het voor bij. Na vijfjaar van uitstel en voor pret werd de bokswedstrijd van de eeuw, het grootste en vooral rijkste evenement uit de historie van de sport, zaterdagnacht in twaalf rondes beklonken. In de MGM Grand Garden Arena in Las Vegas versloeg de Amerikaan Floyd Mayweather (38) zijn Fili pijnse rivaal Manny Pacquiao (36) op punten. De beslissing van de driekoppige jury was unaniem: 118-110,116-112,116-112. Zo bleef Mayweather ongeslagen (nu 48-0), werden hem drie kam pioensriemen in het welterge- wicht omgehangen (van bonden WBC, WBA en WBO) en verliet hij de ring met een recordbedrag van 180 miljoen dollar; de Ameri kaan kende slechtere werkdagen. En Pacquiao? Hij leed de zesde ne derlaag uit zijn carrière en keert met een 'troostprijs' van 120 mil joen dollar terug naar de Filippij nen. Het gevecht tussen de twee beste boksers ter wereld verliep zoals ve len hadden voorspeld: Pacquiao viel aan, maar kon maar geen vat krijgen op de aalgladde meester- tacticus Mayweather, die zijn re putatie als defensieve specialist waarmaakte. Ongrijpbaar was de inwoner van Las Vegas, die in zijn achtertuin werd onthaald met boegeroep en fluitconcerten. 'Man ny, Manny!' klonk het meermaals in de met 17.000 peperdure stoel tjes uitgeruste casinohal. Pac quiao deed wat hij kon, maar zag De 27-jarige Spanjaard had giste ren voor de verandering eens een goede start. Lorenzo kon na zijn goede kwalificatie, waarin hij de nummer twee Mare Marquez vier tiende van een seconde achter zich hield, de race van start tot fi nish domineren. Het verschil be droeg uiteindelijk 5,5 seconde. Lorenzo kan zeggen dat hij er al tijd in is blijven geloven, zijn vreugde na de race was zó groot dat-ie toch ook wel eens getwij feld zal hebben. En iedereen was deelgenoot van die vreugde. Er ging zelfs even een golf van ontzet ting over het Spaanse circuit toen de coureur aanstalten maakte om van vreugde in een klein vijvertje te springen. De schrik was begrijpelijk. Loren zo nam in 2010 ook zo'n duik en kon toen door enkele omstanders slechts ternauwernood met zijn vol water gezogen motorpak uit het water worden getrokken. Op het laatste moment zag hij giste ren van een bad af. „Ik zag te wei nig mensen bij het water staan om me er weer uit te trekken", grapte hij nadien. Lorenzo was in Jerez niet de enige blije podiumklant. Ook regerend wereldkampioen Mare Marquez kwam juichend over de finish. Hij had er vrede mee. „Het was Jorges dag. Ik was blij dat ik tweede ben met een pijnlijke rechterarm, nog een gevolg van de crash vorige week." Marquez brak tijdens een training zijn linkerpink toen een andere coureur er na een crash overheen reed. „Maar ik verschuil me niet achter de pijn." Ook de nummer drie was blij. Va lentino Rossi, dit seizoen al twee keer winnaar en leider in de stand om de wereldtitel, stond voor de tweehonderdste keer op het po dium in de koningsklasse van de motorsport. Geen sinecure. Even leek het er op dat hij Marquez ging achterhalen, maar dat lukte niet. Anders dan vorig jaar, toen Mar quez de eerste tien races won en zo eigenlijk de titelstrijd beslecht te, zijn er nu al drie verschillende winnaars. De titelstrijd kon wel eens zeer spannend worden. door Ad Pertijs LEEDS - Moreno Hofland is een op gewekte jongen. Ook toen de jon ge sprinter van LottoNL-Jumbo het afgelopen voorjaar bleef kwakke len met zijn gezondheid, verdween de lach niet snel van zijn gezicht. „Maar ik moet zeggen dat ik dit wel even nodig had", zo klonk het opgelucht uit de mond van de 23-jarige Brabander, nadat hij zater dag in York de tweede rit van de Tour de Yorkshire had gewonnen. Floyd Mayweather krijgt liefst drie kampioensriemen. De Amerikaan licht toe waarom hij de beste bokser van het moment is. In de Filipijnse hoofdstad Manila volgen duizend het duel op straat. Mayweather door Koen van der Velden door Hans Leber JEREZ - Jorge Lorenzo beleefde een lastig seizoen in 2014 en ook de eerste drie races van 2015 waren niet van hem. Gisteren op Jerez, bij de eerste Europese race van de Mo- toGP, straalde de wereldkampioen van 2010 en 2012 als vanouds. „Ik weet in moeilijke momenten altijd dat ik er weer bovenop kom." Jorge Lorenzo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37