een spiegel voor met titel en stijl SPORT 35 2. Robert Lewandowski Klaas-Jan Huntelaar speelde en scoorde er als spits al eens mee. Bas Dost ook. Nu zal het tot fraaie beelden leiden als Robert Lewan dowski met een masker op tegen Barcelona speelt. Bij Bayern wil len ze de Pool koste wat het kost erbij hebben, ondanks de nawee ën van een gebroken kaak en neus. De afgelopen weken scoorde Le wandowski namelijk aan de lo pende band, bevrijd als hij leek door het ontbreken van vleugel spelers die voor eigen succes gaan. Want Arjen Robben en Franck Ribéry mogen dan onmis baar heten bij Bayern, het ge moed van Lewandowski fleurde juist op door hun afwezigheid. 3. De wilskracht In Leverkusen was het zaterdag bij tijd en wijle pijnlijk om Basti- an Schweinsteiger te zien spelen. De terriër van Bayern vrat nie mand op, hij werd eerder zelf op gevreten. Vorig jaar zomer maak te één van de beste Duitse mid denvelders ooit zijn carrière com pleet in de WK-fmale. Alles ge wonnen, alles bereikt. En dat met een lijf dat steeds meer hapert en sputtert. „Dit zijn de weken van de waarheid voor Bayern, maar ook voor spelers als Schweinstei ger," zegt Mehmet Scholl, oud-speler van Bayern en tegen woordig analyticus bij de Duitse tv. „Wat willen deze monumen ten van ons voetbal nog met hun carrière? Wat kunnen ze nog? Kunnen ze nog een keer pieken of wordt het tijd voor een stapje terug?" Het is toch een beetje zo dat in de ze halve finale de waardigheid van alle Duitse wereldkampioe nen van 2014 op het spel staat. Keeper Neuer, verdediger Boa- teng, aanvoerder Lahm, doelpun tenmaker in de finale Götze; Ze staan voor de grootste wedstrijd sinds die 1-0-zege op Argentinië. Het zou typisch Duits zijn als de bundeling van wilskracht nu tóch tot een onverwachte eruptie leidt. 4. Guardiola Het stadion, het veld, de kleedka mers en de catacomben. Elke cen timeter van Camp Nou is de ko mende dagen voor Pep Guardiola bekend terrein. En het belangrijk ste: dat geldt ook voor de denkwij ze over voetbal bij de club die hij voor het eerst als tegenstander be strijdt. Guardiola kent als trainer de sterkte van Messi, Iniesta, Bus- quets en de anderen tot in de de tails. Maar hij weet dus ook pre cies waar ze zijn te raken. Er schijnt binnen Bayern wel eni ge zorg te zijn of Guardiola zich juist tegen zijn oude club niet ge forceerd wil bewijzen als tactisch meesterbrein. Vers in het geheu gen ligt nog hoe hij zich vorig jaar vergaloppeerde in de halve finale tegen Real Madrid. Hij week tac tisch af van een aantal van zijn vaste principes en zag hoe Bayern de vernieling in ging: 0-4. „De grootste stommiteit in mijn leven als trainer," zei hij naderhand. tribune met eigen ogen zien. Hele maal eerlijk is de klacht niet. Chel sea blijft met enige regelmaat werve len. Hoekig voetbal speelt de ploeg allerminst. De treffers zijn zonder uitzondering van een hoog niveau. Mourinho houdt zijn tegenstrevers in zekere zin een spiegel voor. Door te kiezen voor zekerheid realiseert hij direct succes, iets waar teams als Arsenal en Liverpool al jaren van dromen. Het talent van de coach valt terug te zien in het elftal van het jaar. De halve kern van Chelsea staat erin. Mourinho heeft een team gesmeed met heldere afspraken. De winst van de Premier League maakt de status van de manager nog groter dan die al was. De titel lijkt niet de laatste te zullen zijn. Chelsea heeft alle kenmerken van een kam pioen aan de vooravond van een lan ge regeerperiode. Dat het spel soms wat saai is, doet niets af aan de klas se en de kracht van de ploeg. In En geland kent de ploeg zijn gelijke niet. De machtsovername in Europa lonkt. OVER DE GRENS MAANDAG 4 MEI 2015 Bayern zoekt wapens De wapens die Bayern München optimaal moet gebruiken om Barcelona woensdag te kunnen vloeren: de productivieteit van Thomas Müller (linksboven) en Robert Lewandowski (rechtsboven), de wilskracht van spelers als Bastian Schweinsteiger (linksonder) en de kennis en kunde van trainer Pep Guardiola (rechtsonder), foto's ANP en AFP Eden Hazard is onder Mourinho uitgegroeid tot een speler die zich kan me ten met de wereldtop, foto Facundo Arrizabalaga/EPA Hamburger SV heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie uit de Bundesliga. De ploeg van aanvoerder Rafael van der Vaart won de uitwedstrijd tegen FSV Mainz 05 met 2-1 en klimt met nog drie duels te gaan van de voorlaatste naar de veilige veertiende plaats. De verschillen onderin blijven klein, want het gat tussen hekkensluiter VfB Stuttgart en HSV is slechts vier pun ten. AA Gent heeft de leiding genomen in de strijd om het kampioen schap in België. De Gentenaren wonnen uit bij Kortrijk met 1 -0 en streven Club Brugge voorbij. De enige goal kwam op naam van Kor- trijk-verdediger Maxime Chanot. Club Brugge liet zaterdagavond drie dure punten liggen door te verliezen bij Standard Luik (0-1). Oud-international Jerrel Hasselbaink is als trainer van Burton Albion kampioen geworden in de League 2, het vierde profniveau in Enge land. De titel en promotie werden binnengehaald door een 3-2-zege bij Cambridge United. Hasselbaink was eerder coach bij FC Antwerp en begon in november bij Burton Albion toen de ploeg vijfde stond. Koploper FC Barcelona heeft geen spaan heel gelaten van hekkenslui ter Córdoba. De Catalanen wonnen met 8-0, waardoor Cordoba de gradeerde. Luis Suarez was met drie treffers de productiefste speler van Barga. Messi maakte er twee, Neymar één. Achtervolger Real Ma drid won dankzij drie doelpunten van Cristiano Ronaldo met 3-2 van Sevilla. Juventus heeft zich voor het vierde seizoen op rij gekroond tot lands kampioen in Italië. De ploeg uit Turijn had op bezoek bij Sampdoria voldoende aan een punt, maar won gewoon: 1-0. Arturo Vidal was na een half uur trefzeker. Door de 24e competitiezege van het seizoen is 'De Oude Dame' na 34 duels niet meer te achterhalen door de con currentie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36