'We moeten het een plek geven en dan pan we door* (j P\VO IT d Mourinho houdt zijn tegenstrevers 34 SPORT CHAMPIONS LEAGUE En dat is één voor de Bacuna's Barcelona tegen Bayern München. Het is de titanenstrijd waar deze week de hele wereld naar uitkijkt. Het feest was aan de overkant. Na het laatste fluitsignaal in de beker finale zakte Tomas Necid als eer ste door de knieën, toen beseften ook Ben Rienstra en doelman Warner Hahn dat de sensationele zege in de halve finale tegen FC Twente het hoogtepunt van deze jaargang zou blijven. Dat PEC Zwolle het moest doen met een witte badjas en niet met de gelief de, opvallende rode. Necid had zich voorgenomen om te schitteren in de eindstrijd. Want de Zwolse knuffelbeer van de eerste helft van het seizoen was na de winterstop en een zwa re enkelblessure geen schim meer van zichzelf. Een normaal doel punt had de Tsjechische interna tional in het voorjaar niet ge maakt. Hij was alleen opgevallen met zijn schitterende Panenka bij de bekerwinst in Enschede. Voor dat gebrek aan goals schaamde Ne cid zich. Maar na negentig moede loze minuten in De Kuip moest Necid accepteren dat hij was weg gevallen in het decor. „Binnen een team moet je een paar men sen hebben die met individuele momenten iets kunnen losma ken, en die momenten hebben we te weinig gehad", besefte Jans. Met Jarchinio Antonia had Gro- ningen-trainer Erwin van de Looi ook nog een gouden wissel in han den. De snelle buitenspeler stapte na een uur het veld op en verzorg de binnen een kwartier twee keer de assist bij de doelpunten van Al- bert Rusnak. Jans zag vanaf de kant dat de wedstrijd in een vloek en een zucht werd beslist. „Tot het doelpunt was FC Groningen niet beter of slechter dan wij. Daarna wel. Na de 1-0 was het on ze wedstrijd niet meer." Zo zat PEC Zwolle opgescheept met een kater in een seizoen dat tot de bekerfinale heel rooskleu rig was verlopen. Dat de winst naar de overkant ging, was geen schande of drama. Vond ook Jans. FC GRONINGEN METEEN IN GROEPSFASE „Moet je kwaad zijn? Nee, het zat er voor ons vandaag gewoon niet in. Maar we zijn wel verschrikke lijk teleurgesteld." Jans en zijn team maken zich op voor de strijd in de play-offs om Europees voet bal. Óp zich voortreffelijk. Wie voor het seizoen had geroepen dat PEC Zwolle de zevende plaats in de eredivisie zou bereiken, was regelrecht uitgelachen. Maar de ploeg verloor niet van Ajax en won van landskampioen PSV, dat wekte verwachtingen. „Het flit sende uit ons spel van de eerste helft van het seizoen was er vori ge week weer, tegen Ajax. Nu ont brak er weer wat, hoewel we in de eerste fase makkelijker speel den dan FC Groningen." Of PEC Zwolle zich nog kan opla den voor een vierkamp met AZ, SC Heerenveen en Vitesse om het laatste ticket voor Europees voet bal is de vraag. „Dit betekent dat we de rug moeten rechten. Je speelt niet ieder jaar een bekerfi nale en deze wedstrijd vergeet je nooit meer. We moeten het een plek geven, en dan gaan we door. Daar ben je topsporter voor." ROTTERDAM - Juninho Bacuna mocht in de slotfase invallen bij FC Groningen en schoot in blessu retijd nog bijna de 3-0 binnen. Het zeventienjarige talent vero verde met zijn club de KNVB be ker en gaf het goede voorbeeld aan zijn twee oudere broers, die in de Kuip op de tribune zaten. Johnsen Bacuna (29), de oudste van de drie, speelt op zaterdag 16 mei met Harkemase Boys de be kerfinale van het district Noord. Twee weken later zit hij op de tri bune van Wembley, als broer Lea- ndro (23) met Aston Villa de fina le van de FA Cup speelt tegen Ar senal. LEVERKUSEN - In de buik van het stadion in Leverkusen dacht Pep Guardiola zaterdagavond een paar seconden na. Toen zei de trainer van Bayern München dat hij toch iets positiefs had gezien. „Er zijn vandaag geen nieuwe blessures bijgekomen." Het was zo'n beetje het enige dat Guardiola kón zeg gen na de kansloze 2-0-nederlaag. In de generale repetitie voor de komende Champions League kraker werd Bayern alvast afge droogd door wat op een mini- Bar^a leek. Al het hele seizoen krijgt Leverkusen lof voor het ge durfde spel van afjagen, drukzet- ten en driehoekjes. Op de tribune van de BayArena was het genie ten van soms prachtig voetbal. De drie aanvallers bij de thuisclub lie ten Bayern geen seconde rustig opbouwen, precies zoals het Bartja-trio Messi, Suarez, Neymar dat overmorgen zal doen. Bayern speelde traag, weerloos en zonder automatismen met hun door blessures aangevreten team. Maar Guardiola spaarde ook nog een paar sleutelspelers. Müller, Thiago, Bernat, die zullen er in Camp Nou zeker bij zijn. „We hebben drie dagen om klaar te zijn," zei de Spaanse coach die zelf voor het eerst in zijn leven té gen Barcelona gaat spelen. Waar moeten Guardiola en Bayern hun hoop op vestigen? Welke wapens zijn er nog? 1. Momentenman Müller Thomas Müller was zo'n sleutel speler die in Leverkusen rust kreeg. In de Champions League gaat het altijd maar over de doel- puntenrecords van Ronaldo en Messi. Maar vlak Müller ook niet uit. Sinds de kwartfinale vorige maand tegen FC Porto is hij de nieuwe Duitse topscorer aller tij den in de CL. Dat hij nu al 27 keer scoorde is knap, want Müller speelt bij Bayern niet altijd als aanvaller en is nog altijd maar 25 jaar. Vergeleken met Ronaldo is hij zelfs productiever op jongere leeftijd zoals blijkt uit onderstaan de top vijf met de jongste spelers met 27 goals in de CL. 1. Lionel Messi 23 jr 82 dgn 2. Raül 23 jr 295 dgn 3. Karim Benzema 24 jr 274 dgn 4. Thomas Müller 25 jr 220 dgn 5. Crist. Ronaldo 26 jr 59 dgn Müller, een echte 'Beier', staat er eigenlijk altijd op de grote mo menten. Grote wedstrijden vor men zijn jachtterrein, zowel bij Bayern als bij de nationale ploeg van Duitsland. Het was daarom vreemd dat Guardiola juist hem vorige week wisselde tijdens de halve finale om de Duitse beker tegen Borussia Dortmund. Hele maal toen het uitdraaide op ver lenging en strafschoppen. De bes te penaltynemer moest lijdzaam toezien hoe Bayern er niet één bal in kreeg. Wat willen deze monumenten nog met hun carrière? BUITENLANDS De 52-jarige Portugees wordt met een mengeling van bewondering en jaloezie door zijn collega's in de Premier League bekeken. Vorig seizoen keerde hij bij Chelsea te rug om de club van Roman Abra- movitsj terug aan de top te breng en. Het kostte hem een jaar om het elftal om te vormen tot een schier onverslaanbare machine. Chelsea kent in Engeland momen teel zijn gelijke niet. De aankopen van Cesc Fabregas en Diego Costa vormden de ontbrekende stukjes van de puzzel van Mourinho. Fabregas liet in zijn tweede periode in Engeland zien te zijn uitge groeid tot één van de meest ge raffineerde middenvelders van zijn generatie. Zijn steekballen kregen elke defensie klein. Cos ta bood Chelsea met zijn vele doelpunten een ontsnappings middel in lastige wedstrijden. Eden Hazard, de ster van de ploeg, groeide onder Mourinho uit tot een speler die zich kan meten met de wereldtop. Lio nel Messi en Cristiano Ronaldo mogen net buiten zijn bereik liggen, van de categorie spelers onder hen is hij de vaandeldra ger. Daarbij kon Chelsea be schikken over Thibaut Cour- tois. De Belgische keeper redde menig punt voor het team. Eigenlijk heeft Chelsea geen en kele zwakke plek. De balans in de ploeg klopt perfect. Niettemin kreeg de club veel kritiek op het vertoonde spel. On danks de overdaad aan prachtige voetballers verkoos Mourinho een pragmatische speelstijl. Risico uit bannen ging voor vermaak. Bij een voorsprong haalde de coach zonder scrupules zijn creatiefste spelers van het veld. In de Champions League kwam deze strategie hem duur te staan. Paris Saint Germain versloeg de ploeg na de groepsfase. De ploeg uit Parijs profiteerde na een gelijk spel in de hoofdstad van de tac tiek van Mourinho. Tegen tien man, Zlatan Ibrahimovic was met rood van het veld gestuurd, liet hij zijn defensieve bouwwerk in tact. Het bood de Fransen de kans zich vast te bijten in de wedstrijd en te stunten (2-2). Critici grijpen dergelijke duels aan om Chelsea te omschrijven als een vervelende, saaie ploeg. Deze typering gaat voor een groot deel op. Zodra Chelsea leidt, diri geert Mourinho zijn spelers naar achteren. Dat kan iedereen op de door Herman Nijman ROTTERDAM - FC Groningen gaat op de trekker Europa in. Misschien wel tot Madrid. Het groen en wit is na de zomer tot ver over de lands grenzen te bezichtigen. Een unieke tweede bekerwinst was PEC Zwol le gisteren niet gegund. Nu wordt het voor de mannen van trainer Ron Jans nog een hele opgave om een uitstekend seizoen te voorzien van een passende beloning. FC Groningen heeft met de winst van de KNVB-beker een plek veroverd in de groepsfase van de Europa League. De af gelopen jaren moest de bekerwinnaar eerst nog play-offs spelen om het hoofd toernooi te bereiken, maar de Uefa heeft bepaald dat de beker winnaars in Europa direct een plek krij gen in de groepsfa se. Arek Milik is met acht doelpunten de productiefste speler in de KNVB- beker geworden. Opval lend genoeg maakte de Poolse spits van Ajax zijn treffers in slechts twee wedstrij den: zes tegen JOS Watergraafsmeer en twee tegen SV Urk. Michael de Leeuw eindigde als tweede met zeven doelpun ten. De spits van FC Groningen was tref zeker tegen BW Ba- rendrecht (1 goal), Flevo Boys (4 goals), FC Volendam (1 goal) en Vitesse (1 goal). door Maarten Wijffels Mehmet Scholl BELCIE Standard Luik - Club Brugge 1-0, KV Kortrijk - KAA Cent 0-1, Sporting Charleroi - Anderlecht 0-1. KAA Cent 6-42 KV Kortrijk 6-33 Club Brugge 6 -41 Standard Luik 6 -33 Anderlecht 6-38 Sp. Charleroi 6-32 DUITSLAND VFL Wolfsburg - Hannover 96 2-2, Werder Bre men - Eintracht Frankfurt 1-0, FC Schalke 04 - VfB Stuttgart 3-2, FC Augsburg - 1.FC Koln 0-0, SC Freiburg - SC Paderborn 07 1-2, 1899 Hoffenheim - Borussia Dortmund 1-1, Bayer Leverkusen - Bayern München 2-0, FSV Mainz 05 - Hamburger SV 1-2, Hertha BSC - Borussia Monchengladbach 1-2. Bayern M. 31-76 FSV Mainz 05 31 -37 VFL Wolfsburg 31 -62 1.FC Koln 31 -36 Borussia MC 31-60 Eintracht Fr. 31-36 B. Leverkusen 31 -58 Hertha BSC 31 -34 FC Schalke 04 31 -45 Hamburger SV 31 -31 FC Augsburg 31-43 Paderborn 07 31 31 Werder Br. 31-42 SC Freiburg 31-30 Hoffenheim 31-41 Hannover 96 31 -30 Bor. Dortmund 31 -40 VfB Stuttgart 31 -27 ENGELAND Leicester City - Newcastle United 3-0, Aston Villa - Everton 3-2, Liverpool - Queens Park Rangers 2-1, Sunderland - Southampton 2-1, Swansea City - Stoke City 2-0, West Ham Uni ted - Burnley FC 1-0, Manchester United - West Bromwich Albion 0-1, Chelsea - Crystal Palace 1-0, Tottenham Hotspur - Manchester City 0-1. Chelsea Manchester C. Arsenal Manchester U. Liverpool Tottenham H. Southampton Swansea City West Ham U. Stoke City 35-83 35-70 33-67 35-65 35-61 35-58 35-57 35-53 35-47 35-47 Everton Crystal Palace W. Br. Albion Aston Villa Newcastle U. Hull City Leicester City Sunderland QPR Burnley FC 35-44 35-42 35-40 35-35 35-35 34-34 35-34 34-33 35-27 35-26 door Geert Langendorff ITALIË Sampdoria - Juventus 0-1 (Juventus kam pioen), US Sassuolo Calcio - US Palermo 0-0, AS Roma - FC Genoa 2-0, Fiorentina - AC Cese- na 3-1, Inter - Chievo 0-0, Atalanta - Lazio Ro ma 1-1, Hellas Verona FC - Udinese 0-1, Napo- li - AC Milan 3-0. SPANJE Cordoba CF - FC Barcelona 0-8, Atletico Ma drid - Athletic de Bilbao 0-0, Sevilla - Real Ma drid 2-3, Deportivo la Coruna - Villarreal 1-1, Espanyol - Rayo Vallecano 1-1, Getafe - Grana da CdF 1-2, Valencia - SD Eibar 3-1 FC Barcelona 35 -87 Real Sociedad 35-43 Real Madrid 35 -85 Rayo Vallecano 35-43 Atletico M. 35 -76 Elche CF 34-37 Valencia 35 -72 Getafe 35-36 Sevilla 35-69 Levante 35-35 Villarreal 35 -54 SD Eibar 35-31 Athl. Bilbao 35-48 UD Almeria 34-31 Malaga 34-47 Dep. la Coruna 35-30 Espanyol 35 -46 Granada CdF 35 -28 Celta de Vigo 34-45 Cordoba CF 35-20 LONDEN - Chelsea heeft drie speel ronden voor het einde de landstitel in Engeland veroverd. De ploeg uit Londen kan door een zege op Stamford Bridge op Crystal Palace (1-0) niet meer achterhaald wor den door nummer twee Manches ter City. De voorsprong bedraagt nu dertien punten. Voor manager José Mourinho was het alweer het achtste kampioenschap uit zijn car rière.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35