Hiaasen ontembaar in dwaas verhaal 26 DIZZIE Dizzieni Een aap op de wc brengt de oorlog voor kinderen dichterbij. Joukje Akveld stuitte op wonderlijke dingen toen ze research deed voor haar boek over een dierentuin in oorlogstijd. De mooiste boeken ontdek je samen! VERKADE Win vrijkaarten Radio Verkade J ILLS TALISMAN Vlucht uit een verscheurd land Een boek als een leguaan. Griezeli ge ogen in het groen op de voor kant, aan de zijkant de bladzijden bedekt met zwarte tandjes. Al leen al de heerlijke vormgeving dwingt om Hap!, het tweede kin derboek van Carl Hiaasen dat in het Nederlands is vertaald, uit te lezen. In 2003 verscheen van de hand van de journalist en thriller schrijver uit Florida Uil, zijn debuut als schrijver voor kinde ren. Dat maakte diepe indruk door de vaart, humor en maatschap pelijke betrokkenheid in een spannende jas. Dat Hiaasen twaalf jaar later eindelijk te rug is, is op zich al goed nieuws. Wahoo woont in een dierentuin. De slan gen, krokodillen, rep tielen, apen en pape- 214 blz. gaaien kan hij prima Lemniscaat aan. Zijn wilde en ei- 16,95 euro genzinnige vader Mickey, een wrangier (dierenworstelaar), is lastiger te temmen. Echt goed gaat het niet met de za ken van de familie Cray. Sinds zijn vader een bevroren leguaan op zijn hoofd heeft gekregen, kan hij niet veel meer. Om geld te verdienen, vertrekt zijn moeder, die advocaat is, naar een ver buitenland voor een klus. Een klus komt ook op het pad van Wahoo en Mickey. Derek Badger, de populaire televisiester in een reality-survivalprogramma, wil koste wat kost echte wilde dieren gebruiken voor zijn stunts. Om dat de financiële situatie nijpend is, laat Mickey zich overhalen om mee te gaan naar de Everglades. Zwaar tegen zijn zin, want hij kan niet tegen dierenleed en ook niet alle tegen trucjes waarmee de televisiekijkers worden bedro gen. Als ook een meisje dat voor haar nare vader op de vlucht is, zich bij hen aansluit, speelt zich een doldwaas verhaal af in een moe rassige omgeving, waarin goed het moet opnemen tegen kwaad. Hiaasen schotelt daarmee avon tuurlijke lezers een heerlijk, vet aangezet verhaal voor met het hart op de goede plek. Dizzie.nl is het online boekenplat- form van deze krant. Je vindt er nieuws, recensies en interviews. Dizzie.nl verbindt enthousiaste lezers met elkaar. Ze delen er hun mening over hun favoriete boeken. Ca naar Dizzie.nl ACTIE Dizzie.nl verloot drie keer twee vrijkaarten voor het nieuwe literai re festival Radio Verkade op zater dag 16 mei in de Verkadefabriek in Den Bosch. Met Herman Koch, Tim Haars en Bert Wagendorp. RECENSIE De wereld in Jills talisman, het debuut van Dieter Ryckewaert, is verscheurd door oorlog. Als Jill de strijd wil opge ven, ontmoet ze Sam. Ze ontvluch ten samen de hel die hun thuisland geworden is. Lees meer op Dizzie.nl KINDERBOEK door Marjon Kok HAP SLIK WEG Hap! Carl Hiaasen Vertaling Tjalling Bos Happy end met dode helden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 26