Surrender blijft, maar Hrieps biedt nu elk wat wils Requiem DE DOORBRAAKROMAN Auschwitz Dizzieni ZEELAND 23 €49,95 GRIJPSKERKE - De geluidsappara tuur heeft zijn regenjas aan. Een verstandige maatregel tegen de traditionele bierdouche die ook deze 21ste editie van Hrieps niet uit zal blijven. Op de 6ooo vier kante meter laminaatvloer zijn vijf tenten uit de grond gestampt. Sommige van de tenten zijn maar liefst een half voetbalveld groot. Er is een tent meer dan vorig jaar, met als gevolg dat mensen zich over een groter gebied versprei den, waardoor soms leeg aandoet in de tenten. De sfeer is er echter niet minder om. De zon schijnt en, voor veel mensen niet geheel onbelangrijk, er is veel bier. Het festival biedt voor ieder wat wils. De rock-'n-roll-liefhebber kan zich uitleven bij Liptease, bar- Dirigent Arno van Wijk leidde or kest en koor met stevige hand. Echt gemakkelijk is de uitvoering van dit werk niet, verschuivingen zijn direct hoorbaar omdat de par tijen vrij horizontaal geschreven zijn. Tussen de verschillende de len van de requiemmis droegen studenten van het University Col lege Roosevelt korte fragmenten voor van brieven en dagboeken van in concentratiekampen omge komen slachtoffers. Deze 'herden- bershop-achtige rock 'n roll mu ziek in de rockabillytent, de hard rocker zoekt zijn heil bij ROLR in de rocktent en als je liever Neder landstalige hits meezingt, moet je in de après-skihut zijn. Toch lijken de meeste mensen te komen voor de acts die later op de avond staan gepland. Ze zitten buiten in de zon, eten en drinken wat of kijken wat rond op het ter rein. Rond etenstijd heeft iedereen toch al flink wat alcohol gedron ken. Er struikelt af en toe iemand over de spanbanden van een tent, terwijl weer iemand anders bij een botsing met een tegenligger bier over hem heen gooit. De Hrieps-sfeer zoals die voor veel mensen bekend is. De optredens in de tenten volgen elkaar snel op en overlappen el kaar soms. Terwijl de High Volta- king in woorden' voor Roma, Sin- ti, Joden en andere slachtoffers zijn een pleidooi voor tolerantie en een culturele vuist tegen discri minatie. De teksten werden lang zaam en met duidelijke dictie voorgedragen zodat alles verstaan baar was en dus ook overkwam. Als geheel overtuigde dit Re quiem. Iets meer dramatiek zou mogen, maar de muziek en de voordracht drongen door tot op het bot. ge AC/DC-show nog bezig is in de rocktent, openen Plork De Aannemers hun optreden in de hoofdtent met het AC/DC-num- mer Thunderstruck. Daarna ne men ze het publiek mee in een achtbaan van muziekstijlen. MC Hammer wordt moeiteloos ge mixt met Vengaboys en The Beat les. Vooral de sjalala-medley valt We trekken nu een breder publiek omdat we meer muziekgenres hebben erg in de smaak bij het publiek. Later op de avond speelde Bökkers in de tweede hoofdtent. Goede rock die de eerste rijen mensen naar zich toetrekt. Toch lopen de meeste mensen door. Vanuit deze tent kom je namelijk makkelijk in de eerste hoofdtent. Daar opent Mooi Wark het optre den met het nummer Storm In De Tent. En stormen deed het. Al snel kon niemand meer stilstaan. Het weiland onder de vloer veer de flink mee, dus je had geen keus. Als je buurman danst, dans je automatisch mee. Na ieder nummer vraagt de zanger even of er nog boeren in de tent zijn. En jawel, ze zijn er nog. De traditionele afsluiter van Hrieps is natuurlijk Surrender. Een gegarandeerd succes. En in derdaad, de band brak speciaal voor de organisatie alvast de tent af. Niemand had anders ver wacht. Volgens de festivalorganisatie zijn er weinig incidenten geweest. Ze zijn tevreden: „We trekken nu een breder publiek, omdat we meer verschillende genres heb ben geboekt. Iedereen heeft het naar zijn zin en de sfeer is al de hele dag top." De beveiligers lopen rond in jas sen met 'sfeerbeheer' als opdruk. Af en toe moeten ze ingrijpen, bijvoorbeeld als er vier jongens met oranje Hrieps-hoedjes met een tafelblad langslopen. Die ber gen ze dan keurig even op en zo beheren ze de sfeer. Eén van de barmeiden heeft nog een record te melden. Ze heeft 650 consumptiemuntjes in één keer verkocht. Het is duidelijk: het publiek heeft genoten met vol le teugen bier. UNIEKE 10-DELIGE BOEKENCOLLECTIE Voor een absolute stuntprijs van (winkelwaarde 129,95) MAANDAG 4 MEI 2015 Plork De Aannemers, naar eigen zeggen de lelijkste band van het festival. Zoals het hoort vloeide het bier tijdens Hrieps rijkelijk, foto's Ruben Oreel door llana Noot Iets meer dramatiek zou mogen, maar de muziek en de voordracht drongen door tot op het bot. Requiem voor Auschwitz Sinto-componist Roger Moreno Rath- geb. Door Kon. Oratorium Vereniging Middelburg, TY orkest en solisten o.l.v. Arno van Wijk. Gehoord zater dag in de Sint Baafs in Aardenburg. Nog te horen vanavond in Middel burg. Organisatie Hrieps I Elke grote schrijver was eens onbekend. Tot dat ene, beslissende boek: de doorbraakroman. Romans van: Anna Enquist, Abdelkader Benali, Franca Treur, Arjen Lubach, Marente de Moor, Arnon Grunberg, Connie Palmen, Arthur Japin, Oek de Jong, Rosenboom. Nu te bestellen via: http://webwinkel.pzc.nl/ Deze boeken worden u aangeboden door Dizzie.nl, de leukste boekencommunity van Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 23