Tristan de Visser domineert in Domburg Dagbladbezorger PZC Veerse reddingsstations trekken veel publiek op open dagen KNRM 20 WALCHEREN HISTORISCHE SCHEEPSWERF ARNEMUIDEN Varend erfgoed was volop in beeld tijdens de Vier Wervendagen op de historische werf in Arnemuiden. ringrijden Koudekerke, Westkapelle, Zoutelande, Grijpskerke OPZOEK Luxaflex® Outdoor Terraszonwering DOMBURG - Onder grote publieke belangstelling reden 45 jonge ring- rijders zaterdag hun wedstrijd op de Markt in Domburg. Tristan de Visser van de afdeling Domburg bleek onverslaanbaar. De jongerenwedstrijd van de ZRV werd georganiseerd door de afdeling Domburg. De spanning was al snel te snijden, maar de jonge rijders hielden het hoofd koel. Halverwege de dag waren er drie koplopers: Joost Dingemanse (afdeling Grijpskerke) en de twee 'thuisrijders' Emiel Provoost en Tristan de Visser. De titelkamp ging uiteindelijk tussen de twee Domburgse kemphanen. Tristan stak de 20 millimeter en schreef voor het eerst in zijn carrière de jongerenwedstrijd op zijn naam. Hij sleept tevens de pollepel in de wacht door tot en met 14 millime ter te steken. Joost Dingemanse werd derde, Levi de Witte (Rit- them) werd vierde en Ruben van de Broeke (Gapinge) vijfde. Prij zen versiering trekpaarden: r, Jessi ca Wisse (Grijpskerke); 2: Laurien van Sluijs (Oostkapelle); 3: Lisa de Waele (Zoutelande). Versierings- prijzen overige rassen: 1: Martine Mesie (Zoutelande); 2: Tristan de Visser (Domburg); 3: Amber de Ridder (Grijpskerke). Agenda ZRV zaterdag 9 Mei: Ringrijden Grijpskerke 8.00 - 27.00 uur; Sandenburgh Veere ro.oo -17.00 uur en Kapelle 8.00 - 17.00 uur ARNEMUDEN - Bijna teder beroert hij de houten romp van de Gor- naet. 'Prachtig', mompelt hij in z'n baard. 'Prachtig schip'. De hoogaars trekt zaterdag veel aan dacht tijdens de ontmoetingsda gen Varend Erfgoed op de histori sche scheepswef C.A. Meerman in Arnemuiden. Cees Meerman bouwde het daar in 1963. Zo'n 700 bezoekers namen vrij dag en zaterdag een kijkje op de werf. Bij André Baeck bijvoor beeld. Hij draait op z'n gemakje houten (rak)kloten met zijn trap- draaibank. Geduldig beantwoordt DE VIER WERVEN hij vragen van bezoekers. Deze dagen moeten de basis vor men voor een jaarlijks evenement van het samenwerkingsproject De Vier Werven, gevormd door twee Zeeuwse en twee Vlaamse werven. Zij sloegen in 2013 de handen ineen om het maritiem erfgoed van de Scheldedelta te promoten. De Arnemuidse dagen zijn een heuse testcase. Wim Schuit, secretaris van de Stichting historische scheepswerf C. A. Meerman, geniet lekker in het zonnetje van een pannenkoek en bekijkt de bedrijvigheid op de werf. „Spannend hoor, deze da gen. Dit is echt een proef. Maar als ik het zo zie, denk ik dat we ge slaagd zijn." Bezoekers drentelen op hun ge makje rond langs de diverse expo santen met demonstraties; van zeilmaker tot stoffeerder, kuiper en smid. Vrolijke Hendrikje zorgt voor muziek met een klein draai orgeltje. Een vaartochtje op een hoogaars kon eveneens. Liefheb bers van maritieme naslagwerken kunnen er eveneens hun hart op halen. 'Wel kopen he?', roept Schuit lachend als een bezoeker in een lijvig werk bladert. Voor de echte liefhebbers waren er zes voordrachten in de burger zaal van het Historisch Museum Arnemuiden. Van scheepsrestau- ratie tot verfsystemen en het 'sto men van huidgangen'. In de voor malige secretarie, waar de stich ting een eigen zaal heeft, werd za terdag de tentoonstelling De Hol landse Boot geopend. Stichtingsvoorzitter Peter Hamer is na afloop van de ontmoetings dagen tevreden. „Het ging goed, de basis nu gelegd. Het is de be doeling dat deze dagen nu gaan rouleren, ieder jaar op een van de vier werven. Volgend jaar is het de beurt aan Rupelmonde." De historische scheepswerf in Arnemuiden was toneel van de twee Ontmoetings dagen van De Vier Werven. Die belangstelling groeide fors, naarmate de dag vorderde. Peter Neve van het KNRM-station schat dat er tussen de 1500 en 2000 mensen naar het Westkapel- se station trokken. „Het was ge weldig. We zijn meer dan tevre den. Ze kwamen vanuit de bin nenlanden, van Nijmegen tot Gro ningen, een kijkje nemen." Ook station Veere kijkt terug op een drukke dag. Daar kreeg red dingsboot Oranje echter te kam pen met motorpech, waardoor de vaartochtjes vanaf 14.00 uur nood gedwongen gestopt werden. Kees den Hollander: „Dat was echt pech. We hebben boot nog naar de naastgelegen zeilschool ge sleept, maar het bleek een pro bleem dat we zelf niet konden op knappen. We hebben nu tijdelijk een boot van station Breskens zo dat we wel operationeel zijn. Maar het was desondanks een heel geslaagde dag. Ik denk dat we zo'n 400 tot 500 man binnen hebben gehad, meer dan vorig jaar." In Veere waren onder meer demonstraties van KNRM-life- guards op waterscooters. In Westkapelle maakten zo'n 450 mensen een rondvaart met red dingsboot Uly. Neeve: „Het hulp verleningsvoertuig reed ook, van af het begin was dat volle bak." In her gebouw stonden diverse kraampjes, zoals die van de Vlis- singse Modelscheepsbouwvereni- ging. Boegbeeld Hans Weezepoel toonde er, gekostumeerd, zijn Michiel de Ruyterschepen. Ook de overige Zeeuwse stations Hansweert, Neeltje Jans-binnen en -buiten, Cadzand en Breskens trokken veel belangstelling. Zonweringen Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen - raamdecoratie horren - rolluiken - garagedeuren - overkappingen/veranda's Marie Curieweg 15,4389 WB Vlissingen T. 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl door Martijn Minderhoud Tr* WGGGNGR Media De Stentor is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. Wat staat er tegenover? Een prima vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. Ga naarwww.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 Meer bereiken. Met Wegener 'Wat een prachtig schip' door Annemarie Zevenbergen De Vier Werven is een samenwer kingsverband tussen twee Zeeuw se en twee Vlaamse werven: Historische Scheepswerf C.A. Meerman in Arnemuiden. De Stads- en Commerciewerf in Zierikzee. Het Centrum Nautisch Rupelmon- de (CNR), thuishaven van behouds- organisatie Tolerant. De Provinciale Scheepswerven Baasrode. De werven zetten zich sinds 2013 gezamenlijk in voor het maritiem erfgoed in de Schelderegio. door Annemarie Zevenbergen WESTKAPELLE - Vol ongeduld dren telden de eerste bezoekers rond. Een half uur voor de deuren van het KNRM-station Westkapelle open gingen, zijn ze al aanwezig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 20