Op leeftijd Beach Masters: een dagje botsen en veel plonzen Sleutels afgepakt almanak Ambitie in Zeeland 24 en 25 ZEEUWS-VLAANDEREN MAANDAG 4 mei 2015 17 26 en 27 de wc legt oorlog uit voor kinderen Zeeuws-Vlaamse ondernemers in toerismebranche zijn bang dat afschaffing laag tarief klant de grens over zal jagen. Executieverkoop Belastingdienst Poldertracé moest van de Oosterscheldekering rechtstreeks naar de Brouwersdam leiden CADZAND-BAD - Recreatieonderne- mers in de grensstreek vrezen dat de door de overheid voorgestelde btw-verhoging voor de toeris tische sector recreanten zal doen besluiten Zeeuws-Vlaanderen links te laten liggen. Nu geldt in Nederland, Duitsland en België nog een gunstig btw-ta- rief van zes procent. De Neder landse overheid heeft het plan op gevat dat tarief op te trekken tot 21 procent. De belangenorganisa ties van de recreatiesector, Recron en Vekabo, zijn inmiddels ieder op eigen gelegenheid, landelijke acties begonnen. De lokale afde lingen in Zeeuws-Vlaanderen lif ten hierop mee, maar wijzen wel op de uitzonderlijke positie die zij in deze situatie innemen. Niet alleen een verblijf wordt vijftien procent duurder, ook een bezoek aan restaurants, pretparken, mu sea en andere culturele voorzie ningen. „Als een verblijf of activiteit hier straks vijftien procent duurder is, dan kan ik me voorstellen dat bui tenlandse toeristen besluiten een kwartiertje langer door te rijden en vakantie te gaan vieren in Bel gië", zegt Marleen Vermeulen van Recron Zeeuws-Vlaanderen. „Na tuurlijk kunnen we er voor kie zen het bedrag niet door te bere kenen aan onze gasten, maar dan komt op den duur onze eigen be drijfsvoering in de knel." Volgens Christianne de Maertelae- re, Zeeuws-Vlaamse afgevaardig de namens de Vekabo, stelt dat Door hogere btw worden ook restaurants, pretpar ken, musea en andere cultu rele voorzieningen duurder. Zeeuws-Vlaamse recreatiebedrij- ven in de grensregio zich meer dan ooit moeten richten op gast vrijheid, om zo het verschil te ma ken. De Recron stelt dat verhoging van het btw-tarief minder boekingen tot gevolg heeft en daardoor uit eindelijk baanverlies in de sector. De Stichting Vrije Recreatie roept gemeenten op de toeristenbelas ting af te schaffen of te verlagen omdat het alternatief voor een du re vakantie, kamperen bij de boer, langzamerhand ook steeds duur der wordt door de gemeentelijke toeristenbelasting. CADZAND-BAD - Ruim vijfhonderd sportieve nieuwsgierigen kwa men zondag af op de negende Moio Beach Masters in Cad- zand-Bad; de officieuze start van het zomersportseizoen, waarbij de deelnemers én het publiek ge noten van funsports als supersup- pen en bumpervoetbal. Marco Scherbijn en Ube van der Zee demonstreerden de strand en zeesporten op het strand bij hun strandpaviljoen Moio Beach. De hele dag vonden er kitesurfde- monstraties en powerkiteclinics plaats. Heel bijzonder én hilarisch waren de bumpervoetbalwedstrij den, waarbij teams van drie in een bubbel gestoken deelnemers elkaar de bal afhandig probeerden te maken. Voor wie niet bang was voor een nat pak was er supersup; waarbij het eigen evenwicht, je teamleden, de golven en de wind getrotseerd werden. Natuurlijk met een plons als gevolg. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst. Kijk op www.veilingdeurwaarder.nl Buiktransporteur heeft Kantoor/receptie Stolt Nielsen Moerdijk Kapelle T 0113 344 151 HEIKANT - Een alerte Heikante naar heeft zaterdagavond in de Julianastraat de sleutels afgepakt van een 34-jarige Vlaamse auto mobiliste. Hij vertrouwde het niet en zag dat er ook een peuter in de auto zat. De politie consta teerde dat ze ruim vijf maal te veel gedronken had. Zij kreeg een boete. Het kind is thuisgebracht. Een nieuw woord had ze ontdekt, die jongedame uit Ritthem. En dat woord was 'bejaard'. Een hartstikke mooi woord, alleen: ze had nog geen idee wat het betekende. Dus vroeg ze het haar zus, aan de ont bijttafel. Haar oudere zus wist de be tekenis. „Dat is makkelijk. 'Bejaard' betekent gewoon 'oud'." Die kennis werd gelijk opgeslagen. Het wach ten was op een gelegenheid om de nieuw verworven kennis in de prak tijk te brengen. Die kwam al snel, bij de volgende boterham. „Kun je de bejaarde kaas even aan geven?" Grensrecreatie vreest hoge btw door Sheila van Doorsselaer door Cees van Kampen Supersup: het valt niet mee je evenwicht te bewaren op een opblaasbaar board én te peddelen naar de winst, foto Ronald den Dekker ntra Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17