4 De Britten zijn in hun nopjes met de geboorte van de royal princess. Heel Groot-Brittannië denkt nu mee over de naam. „Het zal niet gebeuren, maar het zou wat zijn als ze haar Diana noemen." 44 Frances is subtiel en kan altijd worden uitgelegd als een gebaar naar Kates familie 10 VERDIEPING BABY KATE WILLIAM et is een prachtige dag omdat wij een meisje hebben ge kregen." Wij? „Ja, wij. Ik voel dat het ook mijn baby is", zegt de stralende Nafisa. Gewapend met Britse vlaggetjes van The Sun staat ze blij te zwaaien tegen over de Lindo Wing, de particuliere kraamafdeling van het Londense St. Mary's Hospital. IPad onder de arm. Er is daar aan de overkant een paar uur er voor een prinses geboren. Een kind van de wereld, getuige de tientallen cameraploe gen die zich voorbereiden op hét shot van de baby. Iedereen weet wat er gaat komen op dit ei land vol traditie. Nafisa, die in 2006 haar ge boorteland Soedan ontvluchtte, kan wat be treft haar trots over de blijde gebeurtenis zo naast Kate en William pronken. Met zoon Mustafa en dochter Nour trotseert ze het on-Engelse duwen van toeristen. „Voor ons is dit belangrijk. Ik heb net foto's naar Soedan gestuurd om deze bijzondere dag te delen." Alsof er niks belangrijker is in de wereld. Zo voelt het in Praed Street. Dagen hadden ze ernaar uitgekeken, al die diehard fans van de Britse koninklijke familie. In weer en wind. Wachtend, al dan niet kampe rend, voor het ziekenhuis. Beetje gek soms, maar vol van hun familie, de Windsors. Het is historische grond. Op dezelfde plek stonden sommige van deze royalisten al in 1982, toen kroonprins Charles en zijn vrouw, wijlen Diana, hier hun eerste zoon, William, voorstelden aan minstens zo veel trotse en vertederde onderdanen. Ook Wil liams broer, prins Harry, en de broer van het nieuwe kind, George, zagen hier het le venslicht en het flitslicht van de fotogra fen. In dezelfde pose stonden hier Charles en Diana, zij met geföhnde lokken en in een groene jurk met witte stippen. Nu dan Wil liam en Kate, die ook net van de kapper lijkt gekomen, in haar gele bloemetjesjurk. Nog geen 10 uur nadat de hertogin van Cambridge een 3,7 kilo zware dochter ter wereld heeft gebracht, staat Kate pontifi caal met baby en man te glimmen voor de trappen van de kraamvleugel. Alsof het niks was. Ruim 8.000 euro kostte het dagje bevallen, meldde The Observer gisteren. Behalve door haar man werd de moeder bij gestaan door een team verplegers onder lei ding van verloskundige Guy Thor- pe-Beeston, geassisteerd door twee gynae cologen van de Royal Household, de hof houding. Kate straalde op de stoep, maar zei niks. William liet noteren 'dat hij erg gelukkig was'. De gedoodverfde troonopvolger en zijn vrouw zagen er inderdaad gelukkig uit. 'Haar liefdevolle blik sprak boekdelen over wat deze baby voor hen betekent', las de Sunday Express in Kates ogen. Windsor-watchers analyseerden elke se conde van de presentatie. Kates linkerhand met daaraan de verlovingsring met saffier van wijlen prinses Diana hield ze opzichtig in beeld. Ook de handgebreide babysjaal waarin de eerste Britse prinses sinds 25 jaar was ge wikkeld, kreeg betekenis. Die kwam van de firma Hurt Son, sinds 1912 gevestigd in Nottingham en dat was hetzelfde bedrijf waar Diana haar sjaal voor de geboorte van William had besteld. Eentje met sterk gelij kend motief op de website kostte een res pectabele 91 euro (68 pond) en zal de ko mende dagen waarschijnlijk wel uitver kocht zijn. Het prinsesje leek daarvan niet onder de in druk en sliep, al bijna ervaren, door het ge klik vanaf de perstribune heen. Experts op het gebied van mode en merken hebben uitgerekend dat dit meisje de Britse kle dingindustrie elk jaar een slordige 200 mil joen extra gaat opleveren omdat moeders overal ter wereld hun dochter willen kle den als een prinses. Haar marktwaarde is wat dat betreft hoger dan die van haar broertje George. Anderen hoopten dat het nog naamloze kind toch een wat boeiender leven zal hebben als de trendsetter die haar oma werd. In de menigte voor het ziekenhuis ging het vaak over Diana. Over haar spraken al die babytoeristen, de getrouwe en bedeesde on derdanen uit de chique wijken Kensington en Paddington. De mensen die achter het ziekenhuis woonden en die 'live' kwamen bekijken wat ze op tv konden zien. De van ver gekomen royalisten en de uitgelaten William Kate-kampeerders die na weer een nachtje rillen opveerden toen het dan toch een meisje bleek en springend op de stoep gilden: 'Het is een prinses, het is een prinses'. De babynaam die op de stoep werd gefluis terd, was vooral Frances. En niet zomaar. Het is voor menig kenner een genuanceerd en aanvaardbaar alternatief voor die toch nog altijd beladen voornaam 'Diana'. Daar zit koningin Elizabeth niet echt op te wach ten als haar de vierde persoon in lijn voor de troonopvolging vandaag of morgen wordt voorgesteld, weet men. En haar zoon met zijn Camilla vast ook niet. Aan de naam Diana kleven lastige herinneringen aan en oordelen over de familie. Dat is niet de bedoeling, zegt een man. Maar Frances kan wel, weet ook Marie Murphy, afkom stig uit Nieuw-Zeeland maar al zeventien jaar Londense en Windsor-fan. Frances was de tweede naam van Diana, de immer geliefde prinses van Wales wier liefdesver driet door de halve wereld werd meebe leefd tot aan haar dood, nu bijna achttien jaar geleden. Ook Kates vader heeft Frances als tweede naam. Murphy: „Dat zou pas sen. We kennen William. Die is niet bang zijn moeder te vereren. We zullen het zien. Hij gaf Kate Diana's verlovingsring. Fran ces is subtiel en kan altijd worden uitge legd als een gebaar naar Kates familie. Dit is geschiedenis. Dit kleine meisje kan op een dag tweede in lijn zijn voor de Britse troon. We hebben veel tweedelijners gehad die uiteindelijk monarch werden." Even verderop staat familie Bishop met Sue, Linda, Harry en Andrew, die allemaal uit Londen zijn verhuisd omdat het er te duur werd. Ze wonen nu in Bedford maar zijn samen met Australische bezoekers te ruggekomen om dit te beleven. De Bishops houden van hun koninklijke familie. „Wij delen dit soort dingen. Het is toch lovely. Het zal niet gebeuren, maar het zou wat zijn als ze haar Diana noemden. Zij was van het volk. Net als Wills (William) en Harry. Maar het zal niet gebeuren, te veel politiek." Geest van Diana waart rond bij St. Mary's door Bob van Huët H Marie Murphy, Windsor-fan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 10