Port Zélande richt zich op publiek en bedrijven Open huis bij stations van KNRM in Zeeland SCHOUWEN-DUIVELAND 33 Vijf millle subsidie voor Pleingoed OUDOORP - Naast voorlichting over natuur, duurzaamheid en in novatie is de intentie van het In spiratiecentrum Grevelingen ook om een connectie tussen onder wijs, overheid en ondernemers te bewerkstelligen. Niek van der Horst: „Het moet bij dragen aan het realiseren van de Brouwersdam als hotspot voor verblijven en recreëren. Daar is sa menwerking voor nodig van alle ondernemers uit de omgeving, we moeten elkaar aanvullen en versterken. Het Inspiratiecentrum zoekt daarom bijvoorbeeld de sa menwerking op met Port Zélan de, die ditzelfde weekend het 25-jarig bestaan viert met een open dag en allerlei activiteiten op 2 mei." In 1990 opende het bungalow park Port Zélande haar deuren. In eerste instantie was het een parti culier project, maar later nam Grand Dorado de exploitatie over. Er werd een Gran Place gereali seerd met een supermarkt, snack bar, winkeltjes en restaurants. Ook kwam er een subtropisch zwembad. In 2002 volgde er een fusie met Center Pares. Een jaar la ter kreeg het park een restyling. Het Gran Buffet werd Market Buf fet, het subtropisch zwembad werd Aqua Mundo en de accom modaties heetten geen bunga lows meer, maar cottages. Deze kregen een mediterrane inrich ting. De parken van Center Pares werden naar klasse ingedeeld door middel van de toekenning van een aantal vogeltjes, Port Zé lande kreeg vier vogeltjes. De meeste andere parken kregen vijf vogeltjes, maar er zijn ook enkele parken met drie vogeltjes. Toen Port Zélande geopend werd, nam men ook Camping Kabbe- laarsbank in gebruik. Bij de over gang naar Center Pares werd het kampeerbedrijf omgedoopt tot Camping Port Zélande. Ook na het openingsweekend gaat het Inspiratiecentrum samen met Port Zélande evenementen organiseren zoals een oldtimer- week en een surfweek. Deze zijn gericht op zowel publiek als be drijven. Op het reddingsstation Neeltje Jans kunnen donateurs en men sen die zich vandaag als zodanig aanmelden meevaren op beide daar gestationeerde reddingboten. In het boothuis is het winkeltje geopend met KNRM-artikelen, soep en en taarten. Het station bij de Roompotsluis op de Ooster- scheldekering gaat om 10.00 uur open. In Westkapelle kunnen belangstel lenden als het weer meezit vanaf 10.00 uur meevaren met redding boot Uly en of een stukje meerij den over het strand met de Uni- mog, het kusthulpverleningsvoer- tuig. In het boothuis worden films vertoond en is er een de monstratie over modelbouwen er zijn verschillende bedrijven verte genwoordigd in de diverse markt kramen. Het materieel staat uitge steld en er wordt uitleg gegeven over het werk als vrijwilliger bij de KNRM. Het publiek is ook welkom op het reddingsstation Veere. Dat is ge vestigd in de haven Oostwatering aan het Veerse Meer. ZIERIKZEE - Pleingoed (het pop-up- project over architectuur, kunst, cultuur en natuur) krijgt vijfdui zend euro subsidie van de ge meente. De objecten van Plein goed staan van 21 mei tot eind juli rond de Nieuwe Kerk in Zierik- zee. Volgens B en W levert het project een unieke bijdrage aan de eilandmarketing en geeft het inzicht in de identiteit en de kwa liteit van Schouwen-Duiveland. Nieuwe films te zien in Het Diekhuus De film 'Anni Felici' van re gisseur Daniëlle Luchetti is donderdag 7 mei te zien en op zaterdag 9 mei volgt 'In terstellar' van regisseur Chri stopher Nolan. De twee filmvoorstellingen in Het Diekhuus beginnen om 20.00 uur. Meer informatie is te vinden op www.het- diekhuus.nl. Ontmoetingskerk zoekt oude spullen De Ontmoetingskerk in Haamstede houdt 4 juli weer een snuffelfair. Om een goed aanbod te kunnen presenteren, doet de kerk een beroep op alle mensen in de regio om 13 juni van 9.00 -12.00 uur spullen, zo als antiek, kleding en boe ken te doneren. Contact: Jaap Verkamman, 0111417237. Uitje met Vrouwen van Schouwen De Vrouwen van Schouwen bezoeken op 4 mei het Be vrijdingsmuseum in Nieuw- dorp. Daar vindt een rondlei ding plaats onder leiding van een gids. Er wordt met eigen vervoer naar Nieuw- dorp gereden. Om 13.00 uur wordt er verzameld bij de Brandweerkazerne in Haam stede. Boswachter aan zee in de Plompe Toren Rondom de Zuidkust van Schouwen is van alles te ont dekken. In de Plompe Toren maak je de geschiedenis van de regio mee. De boswach ter aan zee vertelt je alles op woensdag 6 mei. Tussen 13.00 en 16.00 uur kun je op zoek naar de verschillende planten en dieren in de om geving. Deelname is gratis. Fotoworkshop aan zuidkust Schouwen Natuurmonumenten houdt op donderdag 7 mei een ba siscursus landschapsfotogra fie. Aanvang om 18.30 uur vanaf Restaurant de Heer enkeet in Kerkwerve. De ex cursie kost 40 euro voor le den. Niet-leden betalen 45 euro. Aanmelden is ver plicht via www.nm.nl/agenda. ZIERIKZEE Scootmobieltocht Gouwe v. Schouwen Natuurmonument houdt sa men met vereniging d'Anti lopen op donderdag 7 mei een scootmobieltocht. Aan vang om 13.00 uur aan de Vissersdijk 2 in Zierikzee. Rond 16.30 uur eindigt de tocht bij Hostellerie Schud- debeurs. De excursie is gra tis. Aanmelden kan bij Jo- han Bax, 0111-415608. ZATERDAG 2 MEI 2015 1 Kinderen vermaken zich uitstekend tijdens de Kids of Steel Run. Op de achtergrond de toren van het inspiratiecentrum, foto's Marieke Mandemakers President Kennedylaan 32 Middelburg 10 JAAR Riant vrijstaand woonhuis Garage inpandig Veel privacy Degelijke uitvoering Rustige ligging Perfecte buurt! Vraagprijs 449.000,- k.k. NEELTJE JANS - De KNRM heet van daag, tijdens Nationale Redding bootdag, belangstellenden welkom op de reddingsstations van Neeltje Jans, Westkapelle en Veere. MIDDELHARNIS BURGH-HAAMSTEDE BURGH-HAAMSTEDE BURGHSLUIS KERKWERVE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 99