Vrijheid Energielabel klopt niet altijd Vondst explosieven 'College pleegde na zolderbrand kiezersbedrog' Op de schriften van school Op mijn bank op de bomen Op het zand op de sneeuw Schrijf ik je naam Op alle bladzijden die ik lees Op alle lege bladzijden Steen bloed papier of as Schrijf ik je naam Op alle vergulde beelden Op de wapens van de strijders Op de koninklijke kronen Schrijf ik je naam Op de jungle en de woestijn Op de nesten in de struiken Op de echo uit mijn jeugd Schrijf ik je naam Op de wonderen van de nacht Op het witte brood der dagen Op de verloofde seizoenen Schrijf ik je naam Op alle flarden van azuur Op de vijver met zijn stille zon Op het meer met een levende maan Schrijf ik je naam Op de velden op de horizon Op de vleugels van de vogels Op het draaien van de schaduw Schrijf ik je naam Op elk zonnestraaltje in de ochtend Op de zee op de schepen Op die waanzinnige berg Schrijf ik je naam Op het schuim van de wolken Op het zweten van het onweer Op de regen hard of zacht Schrijf ik je naam Op al die schitterende vormen Op de klokken en de klanken Op de allerdiepste waarheid Schrijf ik je naam Op alle paden die zich voordoen Op de weg die zich ontrolt Op de uitgestrekte pleinen Schrijf ik je naam Op de lamp die aangaat Op de lamp die uitgaat Op mijn thuiskomst Schrijf ik je naam Op het in tweeën gesneden fruit Op de spiegel op mijn kamer Op mijn bed een open schelp Schrijf ik je naam Op mijn zachtaardige hond Op zijn gespitste oren Op zijn onhandige poot Schrijf ik je naam Op de drempel van mijn deur Op al die gewone dingen Op het schijnsel van heilig vuur Schrijf ik je naam Op alle vlees dat één is Op het voorhoofd van mijn vrienden Op elke hand die men mij toesteekt Schrijf ik je naam Op de ruit van de verrassing Op de lippen o zo aandachtig Verder dan de stilte gaat Schrijf ik je naam Op mijn verwoeste schuilplaats Op de ingestorte torens Op de muren van mijn verveling Schrijf ik je naam Op de afwezigheid zonder verlangen Op de barre eenzaamheid Op de voetstap van de dood Schrijf ik je naam Op de gezondheid die terug is Op het gevaar dat is geweken Op het vertrouwen dat is herwonnen Schrijf ik je naam En met de macht van een woord Begint mijn leven opnieuw Ik ben geboren om je te kennen En je te noemen: Vrijheid. Liberté, een gedicht van Paul Éluard uit 1945, vertaald uit het Frans door W.H. Hofman VIDEO VAN DE WEEK Zo'n 80.000 Zeeuwse huizenbezitters hebben van minister Stef Blok het voor lopig energielabel gekregen. Maar die klopt lang niet altijd. De brief vertelt de huiseigenaars hoe zuinig hun wo ning is. Dat gebeurt met een score van A (extreem zuinig) tot G (zo lek als een mandje). Voorheen werd een Energiela bel alleen uitgedeeld als de consument daarom vroeg. Het is geen definitief la bel, want de overheid weet niet hoe zuinig een woning echt is. Het is een inschatting op basis van gegevens uit de gemeentelijke administratie, zoals bouwjaar, type woning en oppervlakte. Na een brand in een huis aan de Ro bert Johnsonstraat in Middelburg is daar zaterdagochtend vroeg vuurwerk, explosief materiaal en cocaïne gevon den. De 35-jarige bewoner is aangehou den. Om de brand beter te kunnen be strijden moest de brandweer een stuk uit het dak zagen. Tijdens het blussen deden er zich op zolder meerdere klei ne explosies voor. Na anderhalf uur was de brandweer het vuur meester. Daarop doorzocht de politie de wo ning. Na de vondst van vuurwerk, co caïne en de explosieven nam de politie de bewoner mee voor verhoor. Oud-Statenlid Johan Robesin (Provin ciaal Belang Zeeland) vindt dat de zit tende collegeleden in de Sloewegkwes- tie kiezersbedrog hebben gepleegd, door collectief te zwijgen over de op doemende problemen. „Dit heeft alles met integriteit te maken. Hoe eerlijk ben je naar de burger toe?" In een brief die Robesin aan commissaris van de ko ning Han Polman heeft gestuurd, spreekt hij van een 'indirecte manipula tie van het electoraat'. Robesin heeft de kwestie tevens aanhangig gemaakt bij het ministerie van Binnenlandse Za ken en de Kiesraad. 39% 61% Aardbeving treft Nepal Het dodental door de aardbeving afgelopen zaterdag in Nepal is opgelopen tot iets meer dan 5000. Het aantal gewonden staat op 10.194. Naar schatting 2,8 miljoen Nepalezen hebben hun huizen verlaten na de aard schok. In totaal zijn 70.000 huizen volledig verwoest en zijn er 530.000 beschadigd. Koningsdag massaal gevierd Dienstencheque gaat landelijk Koningsdag 2015 zit er op. Het prachtige weer heeft er vast en zeker aan bijgedragen: veel mensen trokken deze Koningsdag er op uit. In Dordrecht vingen tussen de 20.000 en 25.000 mensen een glimp op van de Konink lijke familie. De NS bracht zo'n kwart mil joen mensen naar de hoofdstad Amsterdam. De burger kan vanaf 1 juni via de bank afreke nen voor een 'gesubsidieerde' huishoudelij ke hulp. Op 1 juni start een landelijk, digitaal betaalsysteem voor de dienstenvoucher. Met de digitale coupons kunnen burgers, die hier voor in aanmerking komen, goedkoop huis houdelijke hulp regelen via de gemeente. Voor elk wat wils op Hrieps: www.pzc.nl/video UW MENING 418 reacties Ik zou graag een lintje willen krijgen EENS ONEENS IN BINNEN- EN BUITENLAND Stefan Kesteloo organisator Hneps 2015

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 81