'Sexy als ik dans' zit ineens in ieders hoofd stuurt hesjes maar een paar minuten' KOOPJEDEAL MANIA! BINNENLAND 7 Zo'n liedje gaat van generatie op generatie UITNODIGING weer met gewonden." De gemeen te Deventer heeft de buurtschap inmiddels een handvol officiële verkeersregelaarshesjes en vier lichtkegels gegeven. Dan kan de buurt nog beter en veiliger hulp verlenen, is de gedachte. Zou het niet beter zijn om de onveilige weg aan te pakken en ongelukken te voorkomen? „Natuurlijk moet het daar naartoe", zegt Struijs. „We hebben onlangs in een over leg met gemeente, provincie en politie gevraagd om een onder zoek te doen hoe het veiliger kan. Er is toegezegd dat zo'n onder zoek er komt. En een eenvoudige oplossing zien we zelf ook niet. Moeten er rotondes bij de kruisin gen komen of stoplichten? Dat heeft ook weer nadelen." Volgens Harleman is het wel dui delijk dat het verkeer te hard mag rijden. „80 kilometer is de maxi male snelheid hier. Dat lijkt me sowieso te hard, daar is het met al le afslagen gewoon te onoverzich telijk voor." De buurt wil niet door hard te roepen en met grote protestborden aandacht vragen voor de situatie. „Nee, zo doen we dat hier niet", zegt Struijs. „We proberen met provincie en ge meente mee te denken en hopen dat er dit jaar of volgend jaar nog echt iets aan de veiligheid verbe terd kan worden." Het buurtcomité in Oude Molen heeft inmiddels een brief ge stuurd naar de provincie om nog eens te wijzen op de gevaarlijke verkeerssituatie. Een woordvoer der laat weten dat de brief onder de aandacht wordt gebracht van het nieuwe college van Gedepu teerde Staten. Gek om nu te bedenken. Nu het nummer deze week opnieuw in de top 10 van iTunes is geschoten. Nu alle leerlingen van groep 8 we ten wat er op 'Ah, weet je wat het is...' volgt. En nu zelfs Maxima en koningin-in-spe Amalia het onge hinderd meegalmen op zo'n zon nige Koningsdag in Dordrecht. Ja, héél gek, vertelt de 25-jarige zanger Nielson (echte naam: Niels Littooij) dat Sexy als ik dans in het prilste begin helemaal niet aansloeg. „Ik herinner me nog goed dat ik het vorig jaar zomer voor het eerst op het podium uit probeerde op een feestavond in de Efteling. Er gebeurde niks. Nul. Het publiek bleef wat glazig voor zich uit staren." En nu dan. Nu gaat het publiek 'totaal los' - Nielsons eigen woor den - als hij de begintune inzet. „Kleuters, tieners, oma's: ieder een zingt het mee." Met geen mo gelijkheid kan hij het bij een op treden skippen. „En dat wil ik ook niet. Het is zo'n nummer dat ik nog speel als ik bejaard ben, echt. Goed, funky ritme: heerlijk om strak met de band neer te zet ten." Het heeft hem verbaasd. Dat het liedje dat hij augustus 2014 al uit bracht beetje bij beetje heel Hol land heeft veroverd. „Je bedenkt wat, helpt het de wereld in en dan is het opeens niet meer van jou, maar van iedereen. Ik moet er om lachen hoor. Ook om al die persiflages op YouTube. Prima als iedereen er op zijn eigen manier lol aan beleeft." Hij gaat er niet te gedragen over doen, maar toch: in 'Sexy' zit wel degelijk een bood schap. „Jongen danst, wordt uitge lachen door een meisje, meisje doet dan toch mee, ze springt op de tafel. Dat is op het eerste ge zicht het verhaal. Maar het lied gaat natuurlijk eigenlijk over zelf vertrouwen. Lak hebben aan wat anderen vinden. Doen waar jij zin in hebt. En dat is volgens mij ook opgepikt én de echte reden voor het succes: het komt bij iedereen aan." Misschien dat het 'm daarom raak te dat Maxima - per definitie ge vangen in een web van regels, mo res en protocol - het vóór zijn po dium in Dordrecht afgelopen maandag ook uit volle borst om armde. „Later dacht ik: natuurlijk niet zo raar dat zij het nummer kent. Ze is ook gewoon moeder van opgroeiende kinderen die een eigen muzieksmaak krijgen. Maar op het moment zelf deed het me meer dan ik had gedacht. Daar stonden alle leden van de ko ninklijke familie - ik kon ze zó in de ogen kijken - mijn nummer mee te doen. Maxima, jee, die is écht los in de heupen. En Wil lem-Alexander, wat houteriger, maar tóch." Dat hij de koning per ongeluk Willem noemde: zit-ie niet meer mee. „En, nee, ook niks van de RVD over teruggehoord, ha." Nielson heeft geen idee hoe ver het liedje hem brengen zal. Op Curasao en in Suriname stond het al in de top 5. „En, ja, mis schien komt er wel eens iemand langs die het naar het Engels wil vertalen. Zou ik geweldig vin den." Toen dj-presentator Giel Beelen Sexy als ik dans voor het eerst hoorde, was hij niet direct om. Integendeel. „Ik vind Nielson geweldig maar vond dit nummer in eer ste instantie niet de po tentie hebben van zijn eerste hit Beauty The Brains. Dat was wat mo derner, was direct 'wauw'." Maar Sexy heeft hem uiteindelijk wel ge grepen. „Het hoort tot die speciale categorie 'sluipliedjes' die lang zaam om zich heen grij pen. Keep your head up van Ben Howard was er ook zo een." Het is bo vendien een song die 'van generatie op genera tie' overgaat. „Eerst luis teren de kids ernaar, dan denken de ouders, hé, best leuk. En dan komen er, nu met Koningsdag, zelfs grootouders achter aan. En dan is het op eens een alternatief volkslied." Geinig, vindt Beelen, want Nielson deed in 2013 ook mee aan dat gekraakte Ko ningslied. „Zo zie je maar dat het geheim van een hit zich nooit laat ontrafelen. Maak je ex pres iets voor de eeuwig heid, verdwijnt het in de prullenbak. Maak je ge woon iets wat je zelf gaaf vindt, pikt iedereen het op." „Want hij droeg doorgaans de sa telliettelefoon en die konden we na het noodsignaal van de tracer niet meer bereiken. Maar al is die telefoon niet bereikbaar, we kun nen dat ding altijd nog wel lokali seren. En dat ging ook niet, dus dat betekent vermoedelijk dat-ie in het water lag." Waarschijnlijk heeft De Roo daar na via de tracer op zijn slee (beide skiënde mannen trokken een slee achter zich aan) alarm geslagen en is hij richting Cornelissen ge gaan. Op enkele meters afstand van hem, schat Van Rooijen, zak te hij ook door het ijs. „Dat is on gelooflijk. Zó veel pech." Beide mannen lijken daarna door de ijsprut en het water nog bij el kaar te zijn gekomen. Omdat er volgens Van Rooijen ook een soort slaapzak te zien is op de fo to's, denkt hij dat ze geprobeerd hebben de drijvende slee van Cor nelissen leeg te maken om daar in te klimmen. „Maar je hebt in dat ijskoude water maar een paar mi nuten, hóóguit." De poolhond die de beide avontu riers begeleidde op hun reis en die levend ronddoolde op de plek des onheils, is waarschijnlijk nog steeds in leven. Het dier is voor zover bekend nog niet gered. „Maar dat is een halve wolf, die houdt het wel een tijdje uit", zegt Van Rooijen. „Die is die omstan digheden gewend. Als ze de licha men en spullen gaan proberen te bergen, wordt de hond meegeno men." MEER DAN 200 ARTIKKELEN ZIJN ALLEEN DIT WEEKEND EXTRA LAAG GEPRIJSD! ZATERDAG 2 MEI 2015 door Eefje Oomen DORDRECHT - Je hebt van die num mers die - boem - meteen een hit zijn. En je hebt songs die zich beet je bij beetje in alle hoofden neste len. Sexy als ik dans blijkt zo'n 'sluipliedje'. Tot ongeloof van zan ger Nielson zelf. „De eerste keer dat ik het speelde, keek het pu bliek glazig voor zich uit." Nielson zong Sexy als ik dans op Koningsdag. foto Marco de Swart Maxima en prinses Amalia zongen mee. foto Phil Nijhuis/ANP Oude Molen. Gekleed in de hesjes van de gemeente, foto Ronald Hissink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7