BOG27 MEI - ONLINE AUCTIONS EXECUTIEVEILING SPORT 51 Ronald Waterreus zet morgen zijn eerste echte stappen in de wielerwereld, als koersdirecteur van een vrouwenwedstrij d. Stationsplein 9-11 te Goes Industrieweg 1 3 te Vlissingen BOCHOLTZ - Wie morgen op de klimmetjes tussen Bocholtz en Eys een verwaaide midveertiger met wapperende manen uit een auto ziet hangen met achter hem een meute wielrensters, zal even aan zichzelf twijfelen. Was dat...? Twijfel is niet nodig, want ja, hij was het: Ronald Waterreus. De oud-voetballer is de nieuwe koers directeur van de Grote Prijs Toyo ta Mengelers, een wielerwedstrijd voor elite-vrouwen. Al jaren laat hij geregeld zijn ge zicht zien, maar morgen zet hij zijn eerste echte stappen in de wielerwereld. In 2011 was hij wel iswaar koersdirecteur van een offi cieuze wedstrijd waar enkele oud-renners aan meededen, „Maar nu is het menens. Het wordt spannend. Je draagt als wedstrijdleider een grote verant woordelijkheid. Mocht er een cala miteit plaatsvinden, ben ik het aanspreekpunt." Voor de zeker heid heeft hij ervaren rot en oud-consul van Limburg Wim van Duivenbode naast zich in de auto gevraagd. „Wim is mijn klankbord, mocht ik er niet meer uitkomen." Water reus' intrede komt niet helemaal uit de lucht vallen. In een hotel lobby in Eindhoven, daags voor de wedstrijd, strooit hij met ken nis over de koers. „Ik volg de wiel rennerij al mijn hele leven. Thuis was het dé sport." Broer John reed wedstrijden en zelf had hij bij de jeugd een KNWU-licentie. „Mijn allereerste herinnering is een wielerwedstrijd, die op Came- rig voorbijkwam. De motoren, de renners, de hectiek. Die indruk ken zijn me altijd bijgebleven." Waterreus draait er niet omheen waarom juist hij koersdirecteur is bij deze wedstrijd. „Ik ben twee de keus, absoluut. Mijn broer John is voorzitter van de stichting en ik ben redelijk bekend. We hebben gezocht naar een oud-ren- ster, want dat had onze voorkeur. We konden echter niemand vin den en toen is er gestemd over mij. Iedereen stemde voor, behal ve ik. Op jezelf stemmen is ook zo wat." Tweede keus of niet, Waterreus neemt zijn functie heel serieus. Hij heeft zich nadrukkelijk be moeid met het parkoers. „Ik wil graag dat deze wedstrijd een ei gen gezicht krijgt, dus we hebben gezocht naar een klim met een ei gen karakter. Met de Oude Huls hebben we die gevonden, denk ik. Ik ken geen koers waar deze steile helling in zit. We hadden ook voor de beroemde Eyserbosweg kunnen kiezen, maar die zit al in de Amstel Gold Race." De oud-international is opge groeid in Lemiers, op een steen worpafstand van Bocholtz, waar de Drielandenomloop start en fi nisht. Dat hij vroeger zelf fietste heeft in zijn ogen wat al te mythi sche proporties aangenomen. „Op een gegeven moment zeiden men sen over mij dat ik zelfs de Tour de France had kunnen rijden, als ik wielrenner was geworden. Ver geet het. Ik heb bij de jeugd wed strijden gereden, maar ik kreeg rugklachten. Ik heb het een paar jaar later nog eens geprobeerd, maar dat werd niks. Dat was mijn wielerloopbaan, laten we dat voor al niet opblazen." Mannen die ver na hun profcar rière nog krampachtig tegen een bal trappen; het is niets voor Wa terreus (44). „Ik keep nog bij ho ge uitzondering, zoals bij de af- scheidswedstrijd van Fernando Ricksen. Dat is een eer, die kon ik gewoon niet weigeren. Maar ver der doe ik er niet aan mee, het is vergane glorie. Toen ik stopte, was het ook echt klaar. Maar ik kan nog wel keepen, hoor. Als je me nu in de eerste divisie neer zet, val ik niet op. Dat niveau heb ik nog wel." Waterreus sport nog veel: vorig jaar liep hij de marathon van New York, in 4.11 uur. „Dat is geen ge weldige tijd, dat weet ik ook. Maar het was wel een van de beste erva ringen uit mijn leven." De Limbur ger golft ook regelmatig en los van zijn column in Voetbal Internatio nal doet hij niets wat je als 'werk' zou kunnen beschouwen. De vrouwenkoers wordt tegelijk gehouden met de Drielandenom loop voor elitemannen. Waterreus: „Een van de uitdagingen morgen wordt de start, want die is letter lijk gezamenlijk. De mannen star ten de ene richting uit, de vrou wen de andere. Dat wordt interes sant, hopelijk zijn er geen ploeglei ders die zich vergissen en achter het verkeerde peloton aanrijden." Mocht er iets misgaan, zoals vorig jaar toen de renners de verkeerde kant op werden gestuurd, moet daar niet moeilijk over worden ge daan, vindt hij. „Dan steek ik als eerste mijn hand op. Fouten moet je kunnen toegeven." Morgen is mogelijk een opmaat voor meer. „Wie weet word ik ooit ploegleider. Dat zie ik mezelf wel doen." Hij denkt veel na over de sport. „Het parkoers van de Amstel Gold Race is niet om aan te zien. Het is een veredelde ker- miskoers geworden. Waarom moeten ze vier keer over die Cau- berg heen? En waarom ligt er na 5 kilometer al een klim?" Hij heeft een oplossing: „Maak eerst een lange, vlakke lus van 100 kilometer en stuur ze dan pas de heuvels in. Volgend jaar is het 25 jaar geleden dat Frans Maassen de wedstrijd won. Als eerbetoon zou de wedstrijd langs zijn huis in Haelen moeten komen." Water reus voegt er meteen aan toe: „Al is het de vraag of de organisatie van de Gold Race zit te wachten op de mening van een oud-voet baller." Er is gestemd, ledereen stemde voor, behalve ik. Op jezelf stemmen is ook zo wat KANTOORRUIMTE KANTOORGEBOUW ZATERDAG 2 MEI 2015 Voetballer als koersdirecteur door Robin van der Kloor Ronald Waterreus Voormalig voetbalinternational Ronald Waterreus, (rechts, met Frans Maassen in de Ronde van Frankrijk van vorig jaar) stapt als koersdirecteur in de wielerwereld. foto Bas Czerwinski/ANP Ca. 286 m2 verhuurde kantoorruimte gelegen op de tweede verdieping. Notaris: Loyens Loeff N.V. mr. R.H. Meppelink 020-5785800 Makelaar: Synchro Bedrijfshuisvesting B.V. Pieter Nienhuis MRICS RRV RMT RT 088 - 796 24 76 Ca. 1.014 m2 gedeeltelijk verhuurde kantoorruimte gelegen op bedrijfsterrein 'Baskenburg-Zuid'. BOG Auctions is marktleider op het gebied van online executieveilingen van Bedrijfs Onroerend Goed. Ga voor meer informatie naar: BOG-AUCTIONS.COM of neem contact met ons op via 033 - 460 00 76.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56