Hahn kan in kleedkamer op eigen plek zitten SPORT 45 „Lekker dicht bij huis. Dat was het eerste dat bij mij opkwam toen ik over de bekerfinale ging nadenken. Het is al heel speciaal dat we überhaupt zo'n wedstrijd mogen spelen. Voor mij is het nog leuker dat we in Rotterdam en in De Kuip in de finale mogen staan." „Ik ben geboren en getogen in Rotterdam. Praat met een wille keurige Rotterdammer en hij is trots op zijn stad. Echt waar, ik ook. We hebben een bepaald ge voel bij onze stad, dat valt lastig te omschrijven. Ik woon nu in Zwolle, maar ga op vrije dagen graag naar Rotterdam. Als ik dan op de ring rijd, ben ik thuis. Het maakt me niet uit hoelang het dan nog duurt voordat ik echt thuis ben, het gevoel is al goed." „In Prinsenland ben ik opge groeid. Dat is een wijk op een kwartiertje rijden van het sta dion. Een mooie plek, mijn ouders wonen er nog steeds. Vroe ger gingen we regelmatig richting De Kuip voor wedstrijden of de open dag van Feyenoord. Ia, dan lijkt het je schitterend om ooit op die plek te mogen voetballen." „Ik begon met voetballen bij de amateurs van Alexandria'66. Toen ik negen jaar was, werd ik opge pikt door Sparta. Daar heb ik ze ven jaar gespeeld, totdat Ajax mij contracteerde. In die periode is er van interesse van Feyenoord nooit sprake geweest. Of het raar is dat ik zo dichtbij woonde, maar nooit op hun lijstje stond? Dat weet ik niet, maar dat maakt mij niet zoveel uit. Ik ben blij dat ik nu bij Feyenoord onder contract sta en met PEC de finale mag spe len." „Een finale spelen is bijzonder, maar helemaal in De Kuip. Het is ook fijn voor mijn familie en vrienden. Zij hoeven nu niet eerst naar Zwolle te rijden. Ze kunnen lekker lopend, met de fiets of tram. In totaal zal een mannetje of zestig voor mij op de tribune zitten. Dat is een gaaf gevoel. Ik ken het het stadion natuurlijk om dat ik sinds dit seizoen bij Feye noord onder contract sta. Hoewel ik er maar twee maanden heb rondgelopen, ken ik de weg in De Kuip goed. Ik vind het mooi dat we de thuisspelende ploeg zijn, dat betekent dat ik op mijn eigen plekje in de kleedkamer kan gaan zitten. Dat is helemaal achterin PEC Zwolle-doelman Hahn speelt morgen in zijn 'eigen' Rotterdam de bekerfinale te gen FC Groningen. de kleedkamer, aan de rechter kant. Misschien kan ik die alvast wel claimen." „In het begin kon ik nog rustig over straat lopen in Zwolle, maar die tijd is geweest. Iedereen heeft het over de finale. Ik vind dat wel leuk en probeer voor iedereen tijd te nemen om op de foto te gaan." „De finale gaat een heel aparte wedstrijd worden. Of het een hoogtepunt in mijn carrière is? Tot nog toe wel, maar het plafond ver schuift steeds. Eerst was mijn transfer naar Ajax een hoogtepunt, toen de interlands met de jeugd- teams van Oranje. Vervolgens be leefde ik mijn debuut in het be taald voetbal bij FC Dordrecht, toen de play-offs en de promotie en daarna mijn transfer naar Feye noord en mijn debuut in de eredi visie bij PEC. De bekerfinale is een volgende stap, het gaat allemaal zo snel. Ik wil er in elk geval zo veel mogelijk van genieten, wat de uit komst ook zal zijn." Schweertman als enige succesvol De Nederlandse squash- ploeg heeft op de voor laatste dag van de EK in Her- ning een nederlaag geleden in de degradatiegroep van di visie Het Oranjeviertal ver loor gisteren met 3-1 van Spanje. Piedro Schweert man had als enige succes. De uit Koudekerkke afkom stige squasher versloeg Ale jandro Garbi in vier games: 8-1111-312-1011-9. Neder land moet zich vandaag ten koste van Zwitserland, nog puntloos, zien te handhaven op het hoogste niveau. Kittel valt in eerste etappe uit Marcel Kittel heeft gisteren zijn rentree gemaakt in het wielerpeloton, maar de eer ste etappe van de Ronde van Yorkshire niet uitgereden. De Duitse sprinter van Giant-Alpecin gaf tijdens de eerste rit van Bridlington naar Scarborough op. Kittel reed in februari voor het laatst een wedstrijd. Een mysterieuze virusinfectie hield hem geruime aan de kant. Sparta kan play-offs nog halen Sparta heeft gisteravond in de Jupiler League flink uitge haald. De Rotterdamse for matie zegevierde bij FC Oss met 5-1. De ploeg van trai ner Alex Pastoor kan daar door nog steeds deelname aan de play-offs om promotie/degradatie afdwin gen, met dank aan het resul taat bij het duel tussen FC Volendam en VW-Venlo (1-1). FC Emmen won op ei gen veld met 4-0 van Telstar en De Graafschap versloeg Fortuna Sittardmet 3-0. NEC passeert magische grens NEC is gisteravond in de Ju piler League de magische grens van honderd punten gepasseerd. De glorieuze kampioen van de eerste divi sie versloeg op eigen veld tij dens de voorlaatste speelron de Jong Ajax met 2-1. Daar mee belandde de ploeg van trainer Ruud Brood op ïox punten. Nooit eerder haalde een ploeg in de Nederlandse eerste divisie noch in de ere divisie de grens van hon derd punten. Seizoen voorbij voor Klaassen Davy Klaassen komt dit sei zoen voor Ajax niet meer in actie. De middenvelder heeft een operatie aan zijn buikwand ondergaan. Dat meldde de Amsterdamse club gisteren. Klaassen, die donderdag on der het mes ging, mocht na de operatie naar huis. ZATERDAG 2 MEI 2015 PEC Zwolle-trainer Ron Jans (links) houdt hier nog de KNVB-beker vast die Groningen-trainer Erwin van de Looi (rechts) morgen graag mee naar huis wil nemen, foto ANP/Koen van Weel door Jeroen Kuiper ROTTERDAM - Doelman Warner Ha hn speelt met PEC Zwolle de beker finale in zijn Rotterdam, in zijn sta dion. Een monoloog. HERNING SCARBOROUGH OSS NIJMEGEN AMSTERDAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48