Wel schuldig, maar geen straf voor dief Geen straf voor vrachtwagenchauffeur 40 MENINGEN brieven Bief en stichting Ramro geven geld voor Nepal Sloeweg Moszkowicz Nollebos (2) Nollebos (3) Gemeente Walcheren Showkorpsen Knooppunt Leuke school Tunnelroute Reumatologie Commissaris van de koning Han Polman wil met oud-Statenlid Jo- han Robesin praten over het ver onderstelde verzwijgen van het Sloeweg-debacle tot na de Staten verkiezingen (zie de krant van 29 april). Maar Polman wist als lid van Gedeputeerde Staten af van deze ontsporing. Wat valt er dan nog te praten? Ik hoop dat Robe sin zijn been stijf houdt en nieu we verkiezingen weet te regelen. Het moet maar voor eens en voor altijd uit zijn met de arrogantie van de macht. Het hele college wist hiervan. Ze zijn met hun par tijen schuldig aan dit vals spel. Bram Moszkowicz wil de politiek in (zie de krant van 25 april). Als je in je leven zo'n afgang hebt meegemaakt, ga je kennelijk den ken dat iedereen gek is, behalve jij zelf. Met zijn gekonkel heeft hij velen al een loer gedraaid. Het eni ge waar hij volgens mij op uit is, is een zak geld. Hij wil goedgelovi gen voor zijn karretje spannen. Ik dacht, eerlijk gezegd, dat hij wij zer was. Zijn partij moet VNL he ten. Dat staat voor mij voor 'Vreemde Nederlander'. Het plan van het gemeentebe stuur van Vlissingen voor een groot aantal vakantiewoningen en hoog hotel in het Nollebos, is krankzinnig. Waar zijn ze in vre desnaam mee bezig. Het zou bete kenen: weg rust, weg groen, weg leuke bruggetjes. Niemand zit hierop te wachten. Economische belangen gaan weer eens voor de natuur. Daarom roep ik alle Paau- wenburgers op, hiertegen in op stand te komen met de slogan: Handen af van het Nollebos. Het plan voor een vakantiepret- prak in het Vlissingse Nollebos is een rampenplan. Het is notabene het enige Vlissingse bos. Walche ren zit vol met vakantieparken en campings. Gaan ze nu ook nog de kip met gouden eieren slachten? Het is te hopen dat de gemeente nooit een vergunning zal geven. De rubriek 'Een gebied om trots op te zijn' over Walcheren in de krant van 14 april is aardig maar bevat een onjuistheid. De stelling is dat de provincie ooit tegen de vorming van één gemeente was. Dat klopt niet. Ik heb zelf, als toenmalig gedeputeerde, alle be sprekingen gevoerd met de ge meentebesturen. Het standpunt van de provincie was, dat de ge meenten konden kiezen uit één gemeente Walcheren of drie ge meenten. Westkapelle en Middel burg kozen voor één gemeente. Het omslagpunt in de besluitvor ming lag bij de gemeente Vlissin gen. Onder aanvoering van burge meester Jaap van der Doef en wet houder Henk de Haas koos Vlis singen voor de huidige indeling en daarmee was er geen draag vlak voor één gemeente. De krant van 18 april meldt dat het niet goed gaat met de show korpsen in Nederland. Muzikan ten hebben er steeds minder be langstelling voor. Ik maak graag een uitzondering voor de militai re muziek. Die is altijd een voor beeld geweest voor de amateur- muziek. De structuur van de mili taire korpsen werd met succes over genomen. Zo diende het tam boerkorps van de marine als voor beeld voor de verenigingen in Vlissingen. Nederland is in dat op zicht nog steeds een voorbeeld voor de korpsen in het buiten land. Veel gemeenten in Zeeland vinden dat muzikanten zonder di dactische kennis muziekles kun nen geven. Dat werkt niet. Op die manier zet men vele stappen te rug in de tijd ten koste van de kwaliteit. Zaterdag 11 april publiceerde deze krant een artikel van Claudia Son- dervan, waarin werd medege deeld, dat het knooppunt Burge meester Stemerdinglaan Lek straat Oranjeplein in Oost-Sou burg die dag weer open was voor verkeer. Dat bleek niet juist. Ten zij met verkeer voetgangers en fietsers met de fiets aan de hand wordt bedoeld. Want meer was er niet mogelijk. De hele week bleef deze situatie gehandhaafd. Verder is het verhaal één grote re clame voor de wethouder en de projectbeheerder. Terwijl de realiteit beschamend is: zeven maanden over een stuk je straat van nog geen vijfhon derd meter. En nog een kleine ki lometer te gaan. Ondertussen hult de gemeente zich in uitvluch ten. Het kabinet wil scholen wettelijk verplichten tot een prettige sfeer in de klas (zie de krant van 25 april). Pesten, discriminatie en ra cisme moeten voorkomen wor den. Naar mijn mening kun je ge drag niet wettelijk afdwingen en bovendien is het erg oppervlakkig gedacht om een prettige sfeer te zien als voorwaarde voor goed ge drag. Wat is een prettige sfeer? Lol? Alles maar zeggen wat je denkt? Structuur bieden is wel een voorwaarde. Waarom niet ge woon hardop tafels leren? Vast heel ouderwets, maar het gaat er om wat werkt. Verder zijn leraren de enigen die weten welk maat werk nodig is. Wetenschap kan al leen ondersteunend nuttig zijn. Dat geldt ook voor de Rijksover heid. Prinses Maxima sloeg destijds bij het kennismakingsronde door al le provincies Zeeuws-Vlaanderen over. Maar als koningin komt zij met de koning de Sluiskiltunnel op 19 mei openen. Wat is nu mijn punt? De Liefkenshoektunnel is een goed alternatief voor de route door de Westerscheldetunnel. De Liefkenshoektunnel is name lijk veel veiliger. De afstand tus sen de nooduitgangen is daar vijf tig meter, veel minder dan de 250 moeter in de Wesrerscheldetun- nel. Ook qua ventilatie is Liefkens hoektunnel beter. Via deze route is de afstand van Bergen op Zoom naar Terneuzen bovendien acht kilometer korter. Wat overheden ons ook willen laten geloven, de Westerscheldetunnel is niet 'de veiligste van Europa'. De krant van 29 april meldt dat de afdeling reumatologie van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis uitbreidt. Volgens mij klopt dit niet. Het gaat om een herstart. Uit Rotterdam komen drie reumatolo gen wekelijks een aantal uren naar Goes om reumapatiënten te zien. In Vlissingen en Zierikzee kun je voorlopig niet meer te recht met reumaklachten. Schouwse cliënten kiezen dan voor Dirksland en in Vlissingen lees ik dat ze naar België uitwij ken. In september komt er een vierde reumatoloog bij. Ik ben benieuwd hoeveel patiënten die dokters krij gen en hoe lang ze het volhou den. Het ADRZ zal verworden tot een ziekenhuis met basiszorg en de moeilijkere zorg zal in Rotter dam, Bergen op Zoom en Roosen daal gebeuren. M. werd ervan verdacht op 14 sep tember 2011 in 's-Heerenhoek uit een loods op een bedrijventerrein gereedschap te hebben gestolen en de eerste maanden van 2012 bij Hoondert in 's-Heerenhoek koper te hebben ontvreemd. Ook werd M. ten laste gelegd dat hij een poli tiehond heeft verwond. Bij de diefstal van koper was poli tiehond Valentino Rossi dermate tekeer gegaan dat M. vijftig keer was gebeten. De hond zelf liep al dan niet door toedoen van M. een gescheurd oor op. De hondengelei der werd daar zo kwaad over dat hij de toen al geboeide M. een enorme trap in diens kruis gaf. Een en ander leidde ertoe dat de rechtbank het Openbaar Ministe rie niet ontvankelijk verklaarde. Het OM ging in beroep en beslis te dat het OM wél had mogen ver volgen. De zaak moest dus over. De rechtbank heeft nu beslist dat de hond mogelijk ook op een an dere manier gewond kon zijn ge raakt en dat het mes dat M. gehan teerd zou hebben niet was onder zocht. Ook is M. door de beten voor het leven getekend. De trap in zijn kruis heeft hem het nodi ge ongemak bezorgd. Daarnaast zijn de feiten meer dan twee jaar geleden gepleegd. De conclusie van rechtbank luidt: wel schuldig, maar geen straf. MIDDELBURG - Het Umojafonds van Blof en de stichting Ramro hebben gisteren tienduizend euro gestort voor de slachtoffers van de verwoestende aardbeving in Nepal. Het geld is bedoeld om de eerste vijfduizend 'zonnelampjes' van de Waka Waka Foundation naar het land te vliegen. De met zonlicht oplaadbare lamp jes kunnen ook batterijen van mo bieltjes opladen. Ze gaan vandaag al mee in één van de eerste vluch ten van de gezamenlijke hulporga nisatie SHO. Het Umojafonds en de stichting Ramro werken al lange tijd sa men. Het fonds betaalde mee aan de bouw van zo'n 850 biogasin stallaties in Nepal. Daarmee is de uitstoot van CO2 van Bluf en Con cert at Sea enkele jaren geleden ge compenseerd. De zonnelampjes kunnen jaren lang meegaan. 'Het is niet uit te sluiten dat hij de fietser niet kón zien', aldus de rechtbank. Tegen de vrachtwa genchauffeur was een boete van duizend euro geëist voor het ver oorzaken van een verkeersonge val in Sas van Gent. J. reed op 21 juni 2013 met zijn vrachtwagencombinatie over de Suijkerdijk en wilde rechtsaf de Westkade opdraaien. Hij stopte voor het fietspad waar hij voorrang moest verlenen, keek links en rechts, trok op, keek nog eens links en rechts en draaide de Westkade op. Toen hij weer in zijn spiegel keer zag hij een fiet ser bij het achterwiel liggen. Het slachtoffer bleek de nu 70-jari- ge Peter Kisner te zijn. Peter Kisner was een Nederlands wielrenner, die professional was van 1969 tot en met 1973. Hij is vooral bekend geworden door zijn verrassende overwin ning bij het kampioenschap van Nederland in 1970. Als gevolg van de aanrijding liep de 70-jarige Kisner diverse bot breuken en een gescheurde urine- leider op. In deze rubriek geeft de redactie haar lezers een podium. Daarvoor gelden de volgende voorwaarden: De brief moet duidelijk ingaan op nieuws uit de PZC en daarbij de datum van publicatie noemen. De brief mag maximaal 150 woorden lang zijn. Elke brief wordt geredi geerd. De redactie bekort brieven zo nodig om ze passend te maken. Als er te veel brieven zijn voor de beschikbare ruimte maakt de re dactie een selectie. De redactie zal onsamenhangende bijdragen niet publiceren. Ook brieven met een grove, beledigende of anderszins onbetamelijke inhoud worden ge weigerd. U kunt uw brief richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 J.W. Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen J. Koeman Polderweg 5, Kruiningen Marija Mens-Schoonheim De Savornin Lohmanlaan 21, Vlissingen A. vd Boogaard Koudekerkseweg 2, Vlissingen Alex Dijkwel Mezenhof 30, Middelburg Marinus Vuijk Martinus Nijhofflaan 70, Kloetinge Fred van den Bogaard Bermweg 13, Oost-Souburg Hester van Rees Marktveld 7, Kloetinge Cees Freeke Rivierenpark 54, Terneuzen J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Vanuit Vlissingen klinkt kritiek op de plannen voor omvangrijke recreatiebouw in het Nollebos, op deze archieffoto het decor voor een estafetteloop, foto Lex de Meester MIDDELBURG - De rechtbank in Mid delburg heeft gisteren de 35-jarige Silvester M. uit 's-Heerenhoek na een eis van vier maanden voorwaar delijke celstraf wel schuldig ver klaard maar geen straf opgelegd. Wel moet M. in plaats van de ge vraagde 54.304 euro een schade vergoeding van 17.171 euro beta len. MIDDELBURG - De 56-jarige vracht wagenchauffeur Willem J. uit Ede is het niet toe te rekenen dat hij een fietser over het hoofd heeft ge zien, met als gevolg een aanrijding. De rechtbank in Middelburg heeft dat gisteren beslist en hem ontsla gen van rechtsvervolging. Een vrachtwagenchauffeur, die een fietser over het hoofd zag, wordt dat ongeval niet aangerekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41