JL in liefdevolle herinnering 66 Muziek was Peters grote passie. Als hij achter z'n drumstel zat met die grote grijns, spatte het plezier er vanaf ZEELAND 39 Ik weet dat Peter niet meer terugkomt. Maar het blijft onaf. In deze rubriek praten mensen over verlies, rouw en hoe het leven verder gaat. Als Peter nu binnen zou lopen, zou ik m eerst een flinke knal voor z'n kop geven en dan een ontzettende knuffel. Mirjam van Dijk (29) staart naar het doorleefde blad van een tafeltje in Kaffee 't Hof hartje Middelburg. Haar handen ruste loos. Verdriet onmiskenbaar in haar ogen. „Ik weet natuurlijk ook wel dat dat niet meer kan. Hij komt niet meer terug." 't Hof; Mirjam's werkplek, haar thuis en de stamkroeg van haar grote liefde Peter van Liere. Een liefde die voortleeft in haar hart en ziel. Peter is voorgoed verdwenen, be seft ze terdege. „Het staat nu zwart op wit. Hij is officieel doodverklaard, 17 april 2013 'ergens op een positie in de Noordzee'. Die brief kreeg ik vorige maand. Maar ik merk dat er eigenlijk niets is veranderd. Het blijft onaf. Er is niets om afscheid van te ne men. Ik weet niet wat er is gebeurd. Niet waar, wanneer." Mirjam had Peter, toen 51 jaar, voor het laatst op 17 maart 2013 in haar armen. De dag voor hij met vrienden op de Warnow uitvoer naar Noorwegen. Een 'echt Peter-avontuur', maar dit keer met een dieptrieste afloop. De Middelburger keerde nooit terug. Op 17 april was er een laatste, kort contact met het schip. Zoekacties van de Noorse kustwacht en later van twee vrienden van Peter leverden niets op. De Warnow en haar driekoppige bemanning zijn voorgoed verdwenen. „Ik had er zo'n moeite mee dat hij weg ging. We hebben er nog vreselijk ruzie om gehad. Maar ik wilde niet degene zijn die hem zou afhouden van zijn avontuur. Hij wilde zo graag. Zag het helemaal zitten. Het was ook echt iets voor Peter. Hij ging altijd vol gas door het leven. Deed wat hij wilde. Hield van plezier, avontuur. Hij was gewoon een mafkees. Met z'n houten klom pen, hoedje en zonnebril. Die lach, dat ge nieten, daar ben ik ook voor gevallen", glimlacht Mirjam. „Ik zag hem voor het eerst in de Ierse pub in Apeldoorn waar ik werkte. Hij trad daar op met zijn band The Old Firm. Ik weet nog dat ik tegen mijn bazin zei dat ik hem een leuke man vond. We hebben toen even met elkaar gesproken. Kort daarna stuurde hij een briefje naar de pub, dat hij met me wilde afspreken. We zijn toen met een six- pack bier in het park gaan zitten en heb ben eindeloos gepraat. Dat ging zo makke lijk. Het voelde gewoon goed. Ik ben tien jaar geleden dan ook voor voor hem naar Middelburg gekomen." Ze valt even stil. „Ik wil hier echt niet meer weg. In het be- gin was het moeilijk. Ik had heimwee, voel de me niet op m'n gemak in 't Hof. Ik heb daarom ook een paar jaar bij Vriendschap gewerkt. Maar hier ben ik nu echt thuis. Dit is zo'n fijne kroeg. De mensen, de li- ve-muziek, het eten. Het was niet voor niets Peters stamkroeg." „Muziek was Peters grote passie. Ik ben zelf volstrekt a-muzikaal. Kan nog geen triangel spelen. Zelfs niet in de maat dan sen. Maar voor Peter was muziek z'n leven. Als hij achter z'n drumstel zat, spatte het plezier er vanaf. Met een grote grijns op z'n gezicht ging hij er helemaal voor. Voluit. Hij zocht altijd de spotlights. Drummers in een band zitten meestal achterin. Peter niet. Hij nam ook altijd zijn trommels mee. Overal naar toe. Ik zei wel eens: hé joh, het is niet altijd jouw feestje hoor." „Hij zat nergens mee, deed lekker wat hij wilde. Hoe maf het ook was. Hij kon zo ge nieten. Op de Facebookpagina van de War now stond een filmpje. Het was donker, heftig weer. Iedereen zeeziek, kotsen. Maar er stond er één op het dek. Dat bleek Peter te zijn. Hij vond het fantastisch. Ik hoorde de lach in z'n stem toen hij daarna belde." „Ik weet dat hij echt weg is, zo realistisch ben ik wel. Dat gevoel had ik eigenlijk al snel zo nadat hij vermist was. Maar ik wil de daar niet aan. Zeker ik niet. Ik kon hem toch niet opgeven. Zeker ik niet..." „Je hoort vaak nabestaanden zeggen 'ik moet dit of dat doendat zou hij of zij ge wild hebben'. Dat klinkt als een cliché, maar ergens is het wel zo. Peter stond vol op in het leven. Dat probeer ik nu ook. Ge nieten, niet moeilijk doen. Er zijn dagen dat ik huil, maar ik wil niet in een donker hoekje wegkruipen. Ik heb zoveel mooie, positieve dingen overgehouden aan de afge lopen twee jaar. Zo veel steun en warmte van vrienden. We hebben vorig jaar op 18 januari Peters verjaardag gevierd in Schut tershof. Niet met een minuut stilte, maar met een minuut zo veel mogelijk lawaai maken." Haar witblonde lokken zijn inmiddels rood. Ook haar kledingstijl is anders. „Dat heb ik niet bewust gedaan, maar ik ben zelf ook veranderd. Ik ben niet meer de Mir jam van ervoor. Ik ben sterker geworden. Ik wil weer m'n leven opbouwen. Geen 'Peter-leven' maar mijn eigen leven. Ik mis hem en dat blijft. De herinneringen aan hem zijn fijn. Die blijven, net als zijn in vloed op mijn leven." „Aan de Noordweg, bij het huis van zijn ouders, is een boom voor Peter geplant. Een monumentje. Ik vind het super dat dat daar neergezet is ter nagedachtenis aan hem. Ik denk dat dat heel fijn is voor zijn ouders. Ik ga er zelf eigenlijk nooit heen. Ik heb wel twee tattoos laten zetten. Aan de binnenkant van m'n armen. De eerste heb ik vrij snel na de vermissing laten zetten. Een ankertje met de tekst I refuse to sink. Ik droomde in het begin vaak dat ik verdronk. Maar ik ben er nog, niet gezonken. De tweede is echt voor Peter. Hij had altijd een stemsleutel voor z'n drumstel aan een kettinkje rond z'n nek hangen. In die sleu tel zat een hartje. Die sleutel staat er nu ook, met de tekst Gone Fishing." „Ik voel een sterke band met hem als ik in zee ben, heb ik gemerkt. Dan ben ik zo dicht bij hem als maar kan. Ik word daar niet verdrietig van. Dat voelt goed. Water is krachtig, maar ook mooi." ZATERDAG 2 MEI 2015 VcTsc! 18 januari 1962 17 april 2013 'Peter leefde echt vol gas' door Annemarie Zevenbergen Peter van Liere met Mirjam van Dijk. Mirjam van Dijk Hebt u ook mooie herinneringen aan een dier bare, die is overleden? We willen uw verhaal graag delen in onze ru briek 'In liefdevolle herinnering'. U kunt contact opnemen met Ab van der Sluis: 0118 434003, chefnieuws@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40