44 Ik ben nu 44, maar blijf altijd junior. Ik krijg ook steeds vaker de vraag waar die toevoeging op slaat ZEELAND 37 Een kindHerman, word je nou burgerlijk „Haha! Ja, ik zeg nooit nooit. Ik heb een stabie le relatie, dus waarom zou ik daar niet eens aan denken? Maar goed, of het ooit zover komt, weet ik niet hoor. Daar waar veel muzikanten uit Zeeuws-Vlaande- ren de regio verlieten omwille van hun carrière, ben jij de streek altijd trouw gebleven. Waarom „Met de FFFF-band speelden we veel in Bel gië, dus was Terneuzen een mooie uitvalsba sis. Ik hou ook wel van deze stad, al ben ik er niet meer getrouwd. Ik zou het best eens aan de West-Zeeuws-Vlaamse kust willen probe ren. Het strand heeft mij altijd in Zeeuws-Vlaanderen gehouden, Maar toch is ook een stad als Amsterdam is een optie. Dat bruisende, dat trekt mij ook wel. Bovendien kun je daar als muzikant toch nét iets makke lijker uit de voeten dan vanuit Terneuzen. Aan de andere kant, waarom zou ik weggaan? Ik heb het hier goed naar mijn zin, ook al is de stad niet meer zo sprankelend als pak-'m-beet twintig jaar geleden." Op The Old World leg je een paar keer de link met Terneuzen, bijvoorbeeld in The Flying Dutch man's Curse. Wat wil je ermee duidelijk maken „Het verhaal van de legende De Vliegende Hollander, die uit Terneuzen kwam, is natuur lijk prachtig om te vertellen. Ook aan Amerika nen bijvoorbeeld. Volgend jaar wil ik met The Brockettes een toertje doen in de Verenigde Staten. Het lijkt mij geweldig dat onze cd daar in de schappen ligt. De echte liefhebbers mo gen daar misschien wel denken dat de blues en bluegrass in hun land is ontstaan, maar uit eindelijk vindt alles zijn oorsprong bij ons, in The Old World." ZATERDAG 2 MEI 2015 I Herman Broek junior: „De echte liefhebbers in Amerika mogen mis schien wel denken dat de blues en bluegrass in hun land is ontstaan, maar uiteindelijk vindt alles zijn oorsprong bij ons, in The Old World. Het lijkt mij geweldig dat die boodschap ook in de Verenig de Staten in de schappen verkrijg baar is. foto Mechteid Jansen Herman Broek junior

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37