Veerse jeugd werkt aan pumptrack op skatebaan gratis parkeerterrein 66 Een pumptrack is vrij onbekend. Veere is straks een van de weiningen met zo'n baan. 66 Food plaza kan Souburgers, een kwart van de gemeente, direct benadelen 34 WALCHEREN Voorbereiding eerherstel Hof Vlugtenburg Eerste paal voor Oost-Souburg floreert, maar dat is op als Baskensburg boodschappenplein wordt, vrezen de ondernemers. LAATSTE LAAG VOOR BRITANNIA De verouderde skatebaan bij de tennisvelden moest wijken voor de aanleg van het parkeerterrein. De Veerse jeugd greep dat aan om na te denken over iets 'nieuws en spannends'. Op basisschool Mag- dalon werd de kiem gelegd voor de baan. Leerlingen Daan Karman en Joep Veth schreven een brief aan burgemeester Rob van der Zwaag en het balletje ging rollen. De realisatie van de baan is inmid dels een project geworden, getrok ken door een werkgroep van kin deren, ouders, de Stadsraad Veere en de school. Een pumptrack is een parcours met heuvels, bulten en bochten. In Veere komt een geasfalteerde versie. Stadsraadsecretaris Tjeerd Kuiper: „Het is een vrij onbekend fenomeen in ons land. Ik denk dat Veere straks een van de weini gen is met zo'n baan. We schatten dat de baan rond de 25.000 euro gaat kosten. Er zijn inmiddels fi nanciële bijdragen van de Rabo bank, wijkvereniging Zanddijk, de Stadsraad en Arcadis. We heb ben nu nog ongeveer 5000 euro nodig. De kinderen willen dat op halen met diverse acties. Tweede helft mei houdt de Magdalon sponsorlopen en de kinderen gaan met zelfgemaakte lekker nijen langs de deuren. De op brengst van de vrijmarkt Konings dag gaat er ook in. De baan wordt aangelegd door een aannemer, het asfalteren is een specialisti sche klus omdat het een glooiend terrein is. We hopen de baan eind juni, begin juli te openen." Het nieuwe parkeerterrein voor minimaal 74 plaatsen moet de gra tis plekken bieden die vervallen doordat langs het kanaal betaald parkeren is ingevoerd. De aanleg is klaar, de groenaanplant wordt dit najaar afgerond. Zowel het nieuwe parkeerterrein als het overloopterrein erachter worden aangesloten op het elektronisch verwijssysteem voor het stadje. Dat zou 1 april moeten werken, maar dat is niet gelukt. Wethou der Jaap Melse: „Het systeem func tioneert nog niet naar behoren. Er zijn nog wat technische proble men, maar we verwachten dat het voor Hemelvaartsdag werkt. OOST-SOUBURG - Grote winkelbe drijven op Baskensburg in Vlissin- gen zijn een bedreiging voor de winkeliers van Oost-Souburg. Ze ker grote boodschappenzaken of een 'food plaza', waar over ge dacht wordt voor Baskensburg, zijn bedreigend voor de levensvat baarheid van de winkels in Oost-Souburg. Winkeliersvereniging Actief en Ondernemend Souburg (AOS) heeft dat bij het college aange kaart in een brief en een gesprek. Aantasting van het Souburgse winkelbestand, dat nu zeer com pleet is, zou pakweg een kwart van de inwoners van de gemeente Vlissingen direct benadelen, con stateert de ondernemersvereni ging. „Oost-Souburg heeft een winkelaanbod voor alle inkomens, ook de laagste, met een Jumbo en een Aldi in het dorp. Nu het be leid is om ouderen en mensen met beperkingen zo lang mogelijk thuis te laten wonen, zijn goede voorzieningen voor dagelijkse le vensbehoeften in de woonkernen noodzakelijker dan ooit", stelt de AOS. De ondernemersvereniging maakt zich ook zorgen over de in woners van Oost-Souburg zonder auto of die slecht ter been zijn. Reizen naar een 'food plaza' op Baskensburg is voor deze mensen lastig. Als de aandacht wordt ver legd naar een nieuw winkelcen trum trekt dat de mobiele consu menten uit Oost-Souburg weg. „Dan zal de leegstand terugke ren", schrijft de AOS. En daar heeft Oost-Souburg zich juist de laatste twee jaar zo sterk aan ont worstelt, zegt voorzitter Chris Hanraads. Nog één pand, nummer 65 in de Kanaalstraat staat leeg omdat er een koper voor gezocht wordt. Voor huurpanden, zouden die er zijn, staan gegadigden op de uitkijk, weet makelaar Marianne de Weerd. De vrees voor nieuwe leegstand blijft. Ook al is de Kanaalstraat in de afgelopen twee jaar weer een levendige straat met gevarieerde winkels geworden, leeft het Oran jeplein op met nieuwe apparte menten, zijn verdere vernieu wingsplannen in het verschiet en worden in het dorp nieuwe ge zinswoningen gebouwd. Om het tij te helpen keren, besloten de Souburgse ondernemers twee jaar geleden om de 81 jaar oude Nemidso - Neringdoende Midden standers in Oost-Souburg - op te heffen en een nieuwe vereniging met nieuw bestuur te beginnen. Dat werd Actief Ondernemend Souburg. Met 44 leden, tegen 18 van Nemidso destijds, en maande lijks activiteiten. Zaterdag 30 mei is er weer Karolingenmarkt, strek kend langs de lange Kanaalstraat, via de Paspoortstraat naar het Oranjeplein. De markt is populair onder kraamhouders, weet Han raads. „In Vlissingen kan het zwart zien van de mensen op de boulevardmarkten, maar die hou den de handen in de zakken. Men sen komen hier om te kopen. Welk ander dorp heeft vier fiet- senzaken en alles van notaris tot ruitersport, zorgwinkel, bruids winkel, beddenwinkel, koishop en mode-outlet?" OOST-SOUBURG - Voor wie vanaf de A58 aan het bouwbord en de bergen zand dacht te zien dat de restauratie en bebouwing van Hof Vlugtenburg in Souburg is begon nen: dat is nog niet het geval. Het bouwbord is van de buren en de bergen zand liggen er 'vooruitlo pend op de planvorming'. De nieu we eigenaar van de oude boeren hoeve, aannemer Martin Dekker uit Sint Laurens, is namelijk wel begonnen met de voorbereiding van de verbouwing. „De contou ren zijn uitgezet." Rond de zomer verwacht hij meer duidelijkheid te hebben over hoe het eerherstel van het hof eruit komt te zien. ZOUTELANDE - De bouw van vier woningen aan de Majoorwerf in Zoutelande is gestart. Een van de toekomstige bewoners sloeg gis termiddag de eerste paal. Naar verwachting worden die hui- I'-lG'jhbhJ bui'UOrrlLhjLSitejiiiE, versluis willeboer A fofh pi VLISSINGEN - De restanten van Hotel Britannia krijgen een nieuwe grafituris- AIjCIICIU tisch aanzicht. De Vlissingse artiest Martijn Prins (links) en zijn Vlaamse maat Coz spuiten de mythe van Nehalennia op het oude paviljoen. Een 'afscheidsma- nifestatie', aldus Prins. „Als dank dat ik hier een paar jaar mijn gang kon gaan." Hij praat nu over beschildering van de Machinefabriek, foto Ruben Oreel Vrees voor food plaza door Annemarie Zevenbergen VEERE - Een pumptrack-baan bij het gratis parkeerterrein aan de Veerseweg is de droom van Veerse basisscholieren. De kinderen willen deze maand het laatste geld voor de aanleg ervan bij elkaar halen. Tjeerd Kuiper, Stadsraad Veere door Claudia Sondervan Actief Ondernemend Souburg Wij nodigen u van harte uit voor zijn openbare kennismakings receptie op dinsdag 12 mei aanstaande van 16.3D uur tot 18.00 uur. Deze receptie vindt plaats in het gemeentehuis van Noord-Beveland, Voorstraat 31 in Wissenkerke. U bent allen van harte welkom. Met vriendelijke groet, het gemeentebestuur De heer M.J.A. (Marcel) Delhez MSc wordt op dinsdag 12 mei 2015 geïnstalleerd als nieuwe burgemeester van gemeente Noord-Beveland. V*» RAAvhM/tsdi De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34