Inzichten in veilige oplossing postweg-Drieweg rotonde Molendijk zijn veranderd om 16 uur open Oud-Vlissingers drijven City Hotel Oude Markt WALCHEREN 33 gaat maandag Politiehond vindt Souburgse inbreker In plaats van een centrale roton de, waar het doorgaande verkeer op de N62 omheen wordt geleid, wil het Task Force Team de toe- en afritten, zoals gebruikelijk, rechts van de rijrichting. Aan elke zijde van de N62 komt dan een ro tonde voor de verbinding met de wegen naar 's-Heerenhoek en Nieuwdorp Lewedorp. In de oorspronkelijke variant met de centrale rotonde moet het ver keer links in- en uitvoegen op de N62. In de MER-rapportage staat hierover: „De scheiding van de lo kale en doorgaangde verkeersstro men op de Sloeweg door splint- sing en samenvoeging van de lin kerrijstrook, is ietwat ongewoon maar hoeft, indien goed aange duid, niet tot veiligheidsproble men te leiden." Het Task Force Team raadt de provincie echter aan om van de gelegenheid ge bruik te maken om het links in- en uitvoegen op de Sloeweg te voorkomen. „Links invoegende vrachtauto's moeten invoegen op de 'snelle' rijstrook en vervolgens nog een keer van rijstrook wisse len naar de rechter rijstrook, dit al les met beperkt zicht (in de rech ter buitenspiegel)." Links in- en uitvoegen wordt ver meden door de hoofrijbaan cen traal te houden. Verkeer van en naar de verbindingswegen voegt dan rechts in- of uit. Bij twee rotondes voor de verbin dingswegen moeten fietsers dan weliswaar twee keer oversteken, maar omdat het verkeer dan maar uit één richting komt is dit niet onveiliger dan één keer een weg oversteken waar het verkeer uit beide richtingen komt. HEINKENSZAND - Vanaf maandag 16.00 uur wordt de Postweg-Drie weg tussen 's-Heer Arendskerke en Heinkenszand weer openge steld voor het verkeer. Twee dub- belviaducten in de Nieuwe Rijks weg N664 zijn afgebroken, is er een tijdelijke weg vanaf de roton de Sloeweg A58 's-Heer Arends kerke aangelegd en zijn in het weggedeelte Postweg-Noordzak- weg-Drieweg drie rotondes ge bouwd. Twee daarvan vormen de verbinding tussen de nog aan te leggen toe- en afritten van de A58 bij Heinkenszand. Die nieuwe af slag van de snelweg is naar ver wachting komend najaar af. Daar na wordt de genoemde tijdelijke weg buiten gebruik gesteld. Smulders zocht een Vlissingen 700-vlag, maar die blijken alweer op bij de VVV. Hij is sinds ander halve week weer Vlissinger met zijn vrouw en drie zoons, na twin tig jaar Rotterdam. Het paar huurt en exploiteert het hotel. Met de opening mikken zij met een op het Bevrijdingsfestival, dinsdag. „We hebben er al een paar boekingen voor." Het pand in de hoek van de Oude Markt kreeg in 2011 al eens een nieuw leven als hotel, maar storm liep het niet. Ook niet na een op knapbeurt in 2013. „Het heeft denk ik maar een half jaartje ge draaid", blikt Smulders terug. Hij ziet veel potentie in het stads hotel met veertien kamers met keukenblokje, met de parkeergara ge naast de deur en het Bel- lamypark op kruipafstand. Eef en Jules Izeboud van hotel Westduin hebben het paar geadviseerd bij hun bedrijfsplan. OOST-SOUBURG - De politie heeft een Oost-Souburger (26) aange houden wegens poging tot in braak. Agenten kregen donder- nacht melding van een woningin braak aan het Meiveld in Middel burg. De politie was snel ter plaat se en zag dat twee mannen er van door gingen. De 26-jarige man kon dankzij de diensthond wor den gevonden. De Souburger is in zijn woning aangehouden. Universiteitspastora at in Engelse Kerk Het Universiteitspastoraat van de Protestantse Gemeen te Middelburg begint zon dag 3 mei. 's Middags zijn er gespreksbijeenkomsten en in de avond is er een kerk dienst in de Engelse Kerk. Door de week is er pastoraal inloopspreekuur. Predikant van het Universiteitspasto raat is Ds Gert Jan Smit. Spelletjesmiddag in het Polderhuis Het Polderhuis in Westka- pelle houdt 6 mei een 'Leuke-dingen-doen-mid- dag'. Van 13.00 tot 17.00 uur kunnen kinderen gaan knut selen en zijn er tal van spel letjes zoals 'vuurtoren gooien'. Er is ook een ring- rij-loopbaantje en ruimte om te dansen en te schilde ren. Locatie: Zuidstraat 154. Lezing over AD(H)D en Dyslexie Omgangsdeskundige Veerle Koetje zal op 13 mei een le zing houden over AD(H)D en Dyslexie in Café de Con current in Vlissingen. Bezoe kers krijgen onder meer te horen wat de handvatten zijn die mensen met AD(H)D/Dyslexie kunnen gebruiken. Lezing begint om 20.30 uur. Toegang is gratis. Lentefair in zorg-en verpleegcentrum Op het terrein van zorg-en verpleegcentrum Nieuw- Sandenburgh in Veere vindt op zaterdag 9 mei de Lente- fair plaats. Ook dit jaar zijn er weer tal van kraampjes voor jong en oud. Er is on der meer een rommelmarkt, een springkussen en een kleedjesmarkt. De fair duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Open Dag voor de Zeeuwse landbouw De Stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland houdt op zaterdag 16 mei een Open Dag voor iedereen die geïn teresseerd is in Zeeuwse landbouw van vroeger en de trekpaarden. Daarnaast is het mogelijk om een ritje op een authentieke wagen te maken. Aanvang om 11.00 uur bij hoeve Overduin. Opa- en oma-dag aan strand en zee Grootouders kunnen met hun kleinkinderen naar de opa- en oma-dag van Terra Maris op 7 mei in Oostkapel- le. Tussen 10.00 en 12.00 uur wordt er op het strand met een kor gevist. Verder kan er een strandboekje worden ge maakt van gevonden materi aal. Kosten: entreegeld mu seum plus 2 euro. ZATERDAG 2 MEI 2015 -4 vnn tlnr. PEUL Tuchitlek De Sloeweg gezien vanaf de voetgangersbrug bij de Vleugel hofweg. Rechts van de weg de aanzet tot de nieuwe aansluiting Molendijk, foto Mechteld Jansen HEINKENSZAND - Een van de wijzi gingen die het Task Force Team Sloeweg voorstelt is een aanpas sing van de centrale rotonde op de Molendijk bij 's-Heerenhoek. Het Task Force Team Sloeweg raadt aan om de rotonde op de Molendijk aan te passen. door Claudia Sondervan VLISSINGEN - De voormalige dans school aan de Oude Markt in Viis- singen krijgt alsnog een nieuw le ven als hotel. Oud-Vlissingers Mar tin en Marleen Smulders hesen vrij dag de Zeeuwse vlag bij de ope ning van het City Hotel Vlissingen. President Kennedylaan 32 Middelburg 10 JAAR Riant vrijstaand woonhuis Garage inpandig Veel privacy Degelijke uitvoering Rustige ligging Perfecte buurt! VliM-A Vraagprijs 449.000,- k.k. MIDDELBURG WESTKAPELLE VLISSINGEN VEERE OOSTKAPELLE OOSTKAPELLE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33