Haastige spoed Agenten stonden met de hand op het wapen Aantal aanmeldingen HZ gelijk aan vorig jaar Schrijfster Lackberg signeert in Middelburg ZEELAND 31 commentaar Celstraf voor brandstichting Fiets mee! Met een eis van ne gen maanden ge vangenisstraf te gen de Renesse- verdachten geeft het Openbaar Ministerie een duidelijk sig naal af. Geweld tegen politie en beveiligers wordt niet getole reerd. Maar tegelijk blijkt in de ze rechtszaak dat het OM met veel te veel haast te werk is ge gaan. Het is goed dat de ver dachten zo snel mogelijk voor de rechter komen. Maar het is schokkend te horen dat maar een klein deel van de geweld plegers wordt vervolgd. Moge lijk hebben wel veertig tot vijf tig Duitse bezoekers die de be wuste nacht in Renesse geweld tegen tegen politieagenten en beveiligers gebruikt. Door be ter onderzoek hadden politie en justitie moeten voorkomen dat het merendeel van de za ken moet worden aangehou den. Gisteren werden in Mid delburg slechts vier zaken afge handeld. Mogelijk zijn zelfs de verkeerde mensen gedagvaard. Het recht is gebaat bij zorgvul digheid, niet met haast. Caljouw Rademaker MIDDELBURG - De P. V. (51) uit Schiedam moet 540 dagen de cel in, waarvan 278 voorwaardelijk. En hij moet 3350 euro schadever goeding betalen. De rechtbank in Middelburg vindt hem schuldig aan brandstichting van een sta caravan in Burgh-Haamstede. De 37-jarige S. van der W. uit Alphen a/d Rijn werd vrijgesproken. Het alibi van V. dat hij in Kroatië ver bleef, werd onderuit gehaald door getuigen, die hem op die dag had den zien rijden. Van der W. was wel met V. naar de camping gere den, maar had geen flauw benul wat zijn maat van plan was. Zaterdag 13 juni 2015 DELTA RIDE FORTHE ROSES deltaridefortheroses.nl MIDDELBURG - In de acht jaar dat ik werk als politieman heb ik nooit eerder de alarmknop in moeten drukken, zo zei gisteren een agent die in de nacht van 12 april dienst deed in Renesse. Sa men met een aantal collega's volg de hij de rechtszaak tegen de elf afwezige verdachten die die nacht buitensporig veel geweld zouden hebben gebruikt tegen politie en beveiligers. Een collega van hem, die die nacht bewusteloos werd geslagen, vertelde dat hij nog steeds niet aan het werk is en ook niet weet wanneer dat weer mag. Een andere collega zei dat je als agent weet dat je met geweld te maken kunt krijgen. Maar deze vorm van geweld, daar had hij be slist niet op gerekend, zo vervolg de hij. Hij bekende ook dat hij niet is opgeleid om om te gaan met zoveel geweld. „Je gaat niet naar je werk met het idee dat je zoveel klappen kunt krijgen." Officier van justitie Rob Ramme- loo stelde dat een agent, die om singeld werd, vreesde dat hij ge lyncht zou worden. Hij zei duide lijk dat de Duitsers, Ultra-suppor ters van Schalke 04, speciale ge vechtstechnieken gebruikten waarbij ze het vooral gemunt had den op de onderbenen van de agenten. „Ze kwamen vanuit de groep, sprongen naar voren, schopten en trokken zich terug in de veiligheid van de groep." Vol gens de officier van justitie heb ben twee agenten die bewuste nacht met de hand op hun wapen gestaan, zo bedreigend was de si tuatie. Voor studies op het gebied van zorg en welzijn zijn voor komend studiejaar meer aanmeldingen (342 ten opzichte van 316 vorig jaar). Het aantal inschrijvingen voor de leraaropleiding pabo en pedagogiek is lager (162 ten op zichte van 200 vorig jaar). De da ling komt waarschijnlijk doordat de toelatingseisen voor de pabo landelijk zijn aangescherpt. Het aantal internationale eerste jaarsstudenten is nog onduidelijk, maar lijkt ongeveer gelijk te zijn aan vorig jaar, meldt de HZ. Het definitieve aantal inschrijvin gen verandert nog, omdat scholie ren zich voor meerdere studies te gelijk kunnen aanmelden. De eindexamens moeten bovendien nog plaatsvinden. De uiterste aan- melddatum voor het hoger onder wijs is vorig jaar vervroegd om uitval terug te dringen. Studiekie zers kunnen zich ook na 1 mei nog aanmelden, maar scholen mo gen hen dan weigeren. MIDDELBURG - De Zweedse best seller-auteur Camilla Lackberg is op zaterdag 9 mei tussen 10.30 en 11.30 uur in de Drukkery in Mid delburg voor een signeersessie. Lackberg schreef onder meer de misdaadromans Engeleneiland, Zusje en de Leeuwentemmer. In Nederland en Vlaanderen werden 550.000 van haar boeken ver kocht. Om 14.00 uur signeert ook Jaap Toorenaar, auteur van het boek 'Mijn moeder zei altijd' over Ne derlandse familiespreuken. Zangeres Eva Auad is die middag ook te gast in de boekhandel, om 15.30 uur. ZATERDAG 2 MEI 2015 Middelburg Burgh-Haamstede Goes Terneuzen 0118-626 649 www.caljouw-rademaker.nl RIDEthê R6SES Boven: De rechtszaak in Middelburg tegen Duitse relschoppers foto Lex van Lieshout/ANP Onder: supporters van de voetbalcub Schalke 04 VLISSINGEN - Bij de HZ in Vlissin- gen hebben zich tot nu toe 1361 Nederlandse middelbare scholieren aangemeld voor een hbo-studie. Dat zijn er ongeveer even veel als vorig jaar op dit tijdstip. Aankomen de studenten hadden tot 1 mei om zich in te schrijven. Camilla Lackberg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31