"öB* LadiMr Konijnenziekte almanak Vrouw bij veer beroofd van tas ZEEUWS-VLAANDEREN Peter van Liere leefde vol gas 39 Herman de Broek junior gaat L vöJledisvoor de muziek 36 37 en Bewoonster van Paal boos over 'moord' op vossen door jagers op haar erf De mannen waren, zegt ze, 'illegaal op haar grond'. '■IE WT% 899,- ZATERDAG 2 mei 2015 29 PAAL - „Kijk nou toch, meneer. Verschrikkelijk toch!?" Voorzich tig, een beetje plechtig, wikkelt Anny Latoir het lijkje van een klei ne vos uit de beschermende folie. „Acht weken oud, hooguit. Slacht offer van een moordpartij. Wie doet nou zoiets?" De vraag stellen is hem beant woorden: dat doen jagers. Die do den nu eenmaal vossen. Dat mo gen ze ook. Al kun je bij de ma nier waarop een trio jagers don derdagavond handelde, wel wat vraagtekens zetten. „Rond half acht hoorden we op eens schoten", vertelt Latoir, be woonster van een boerderij in de buurt van Paal. „We schrokken ons rot. Ik rende naar buiten, en zag drie jagers bij de vossen- burcht staan. Die burcht zit al vijf jaar aan de rand van ons perceel, in de dijk achter ons erf. Ik vroeg wat ze deden. Ze zeiden dat ik weg moest gaan, omdat ik me in 'het jagersgebied' bevond. 'Weg gaan?', zei ik. 'Je staat op mijn grond!'. Wij zouden daar nooit toestemming voor geven. Hoe ha len ze het in hun hoofd?" „Ik had hen nog net iets zien weg gooien. Dat bleek het lijkje van dit vosje te zijn. Ik heb het maar meegenomen." Van de andere vos sen is geen spoor te vinden. „Die hebben ze misschien meegeno men. Of wie weet, hebben die kunnen vluchten. Ik hoop het maar." De burcht was al vijf jaar be woond, de vossen liepen tot op het erf van Latoir. Ze hoorden er daardoor net zo bij als de honden, paarden, kippen, kalkoenen en ganzen op en rond de boerderij. „We zagen de kleine vosjes regel matig met elkaar spelen, hier vlak achter ons erf. En dat ging alle maal prima hè. Je hoort nogal eens van vossen die kippen van hobbyboeren pakken. Nou, hier leefden ze naast elkaar. Nooit pro blemen mee gehad." De vossen haalden hun voedsel uit het wild, toont Latoir bij de verlaten burcht van de dieren. Resten van vogels liggen er, en zelfs vissenkoppen. „Nooit een kip of een gans." Andersom waren de dieren wél nuttig, geeft Latoir aan. „Ze ver joegen de ganzen die hier ons tar we kwamen opeten. Dankzij de vossen hebben we jaarlijks een veel betere oogst. Die beestjes de den niets kwaads. Dit is gewoon een doelgerichte moordpartij. We zijn ons kapot geschrokken. Onze dieren trouwens ook. Mijn paar den durven niet meer te komen als ik ze roep. Is dat het allemaal waard?" Latoir heeft de politie ingescha keld. „Want die jagers waren ille gaal op onze grond." Dat mag inderdaad niet, beaamt Jan Ramondt, voorzitter van de Fauna Beheer Eenheid Zeeland. „Ik ken deze situatie natuurlijk niet. Maar als het klopt dat ze zon der toestemming op grond van die mensen zijn geweest, zitten de jagers fout." Het schieten op de vossen is wél legaal, geeft Ramondt aan. „Jagen op vossen mag als het licht is. Wat dat betreft is hier dus wel vol gens de regels gehandeld." (r 1 RGSi fuau;- BRESKENS - Bij het veer in Bres- kens is dinsdag rond 18.30 uur een vrouw (38) uit Bussum be roofd van haar tas met nieuwe kle ding en schoenen. Een vrouw (20 a 30 jaar, 1,65 meter) sprak haar di rect na aankomst uit Vlissingen aan, aldus de politie gisteren. Na het gesprek was de tas weg. Het hengsel moet doorgesneden zijn. Ze vertolkte eerder een glansrol in dit hoekje, de jonge Hulsterse aan winst van het notariskantoor. De vorige keer werd de spot gedreven met haar grote passie: konijnen. En dat, juist zij, ondanks halsbrekende ontwijkmanoeuvres pas geleden een overstekend konijntje had doodgere den. Ze sliep er ettelijke dagen niet lekker van. Maar, keiharde werker als ze is, ze verscheen gewoon elke dag op kan toor. Tot afgelopen donderdagoch tend. Toen bleef de parkeerplaats plots onbezet en haar bureautje aan het raam leeg. Ze was dit keer echt ziek. Haar afwezigheid werd door een col lega meteen opgemerkt. „Is het griep of myxomatose In liefdevolle herinnering: over de man die uitvoer met de Warnow en niet meer terugkwam 'Acht weken oud, hooguit...' door Martijn de Koning Anny Latoir heeft het jonge vosje mee naar huis genomen. „Ik zag ze iets op de dijk gooien. Bleek dit beestje te zijn. Ik bewaar het nog maar even. Ik hoop dat de politie er iets mee gaat doen." foto Ronald den Dekker de Bommel Meubelen Do 7 MEI 2015 18:30 - 22:00 uur j 7 1 ^*1 1 L/j Buffetkast Surrey Marrakech C=, Schrijf je online in op www.debommel.com/ladies Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29