Geen pensioen voor ondernemers 20 WERKEN MIJN BEDRIJF Meer dan de helft van de ondernemers vindt het belangrijk om een pensioenvoorziening voor zichzelf te treffen. Ze vinden dit zelfs belangrij ker dan een aansprakelijkheidsverzekering of ju ridische bijstand. Opvallend: slechts eenderde heeft zijn pensioen al geregeld. Dat blijkt uit representatief onderzoek van Busi- nessCompleet.nl in opdracht van pensioenadvi seur Aon onder 692 mkb'ers en zzp'ers. Doel van het onderzoek was te bekijken welke voorzienin gen ondernemers voor hun oude dag hebben ge troffen. Ook is onderzocht bij wie de onderne mers informatie inwinnen als ze nadenken over pensioenmogelijkheden. Recent zijn er tal van initiatieven ontplooid om het voor zzp'ers mogelijk te maken een pen sioen op te bouwen. Uit het onderzoek blijkt nu dat 75 procent van de ondernemers het belang rijk vindt een pensioen te regelen. Een op de vijf zzp'ers overweegt bovendien aan een (collectieve) zzp-pensioenoplossing deel te nemen of doet dit al. Er blijkt een verschil te zit ten in de manier waarop ondernemers zich oriënteren op een pensioenproduct en de wijze waarop ze het afsluiten. Informatie inwinnen ge beurt het meest online, bij vergelijkingssites (27 procent) of websites van verzekeraars zelf (12 pro cent). Zodra ondernemers het pensioen of een verzeke ring daadwerkelijk gaan afsluiten, verlaten ze het internet. Dan praten ze toch het liefst met een tussenpersoon of een adviseur op kantoor bij hun bank of verzekeraar. Op de vraag hoe de ondernemers de laatste keer een soortgelijk pro duct hebben afgesloten, antwoordt 35 procent bij een tussenpersoon op kantoor. Nog eens tr procent deed dit bij een bank op kantoor. Een vergelijkingssite scoort nu nog maar 7 procent. „Fietsen is heel dynamisch. Het is ge zond, sociaal en trendy, een way of li fe." Fiets en fitness XXL by Jeremias- se in Goes past perfect in dat plaatje. In de zaak aan de Van de Spiegel straat loop je een stimulerende we reld van fietsen en bewegen in. Zelfs de verstokte autorijder in mij krijgt zin in een rondje peddelen bij het zien van het prachtige winkelconcept van Jeremiasse. De keuze bij Fiets en fitness XXL by Jeremiasse is overweldigend, maar zeker niet onoverzichte lijk. Je kan er lekker snuffelen of jezelf goed laten adviseren. Het assortiment richt zich hele maal op bewegen, met totaal concepten voor fietsen, fitness, bijbehorende kleding, accessoires en onderdelen. In de win ter kan je er ook terecht voor een ruime keuze in schaatsen en sledes. „Groot zijn is niet altijd een voordeel, we willen het graag ook intiem houden", zegt eigenaar en directeur Marten Je remiasse (46) uit Goes. In die opzet is Jeremias se zeker geslaagd. De ruime koffiehoek op de eerste verdieping geeft een royaal uitzicht op de omgeving van het spoor, genietend van een bakje koffie is het er goed toeven. Dat de klant hier centraal staat is wel duidelijk. Echtgenote Anneke Jeremiasse (46): „We proberen samen met de leveranciers de winkel continue te ver anderen. Sommige leveranciers komen zelfs we kelijks, zo houden we de verrassing erin." De nauwe samenwerking met de betere merken is een belangrijke pijler voor Jeremiasse. „Het geeft ons de mogelijkheid om voorop te lopen in de nieuwste ontwikkelingen. Als een fabri kant met een pilot of een total concept store komt dan zijn wij een eerste partner in Neder land. Zo blijf je op de hoogte van innovaties en bied je de consument beschikbaarheid. Dat is wel iets wat je als retailer moet durven", vertelt Marten. Groot zijn biedt ook voordelen. Bij Jeremiasse kan je terecht voor een loopfietsje tot fïtnessap- paratuur voor revalidatie. Een breed en diep as sortiment in kinder- en damesfïetskleding en schoenen is een specialiteit van Jeremiasse die je niet op veel plaatsen terugziet. „Fietsen en be wegen is een belangrijke vrijetijdsbesteding, daarom gaan wij er op elk punt heel breed en diep in en maken we gebruik van de shop-in-shopconcepten van leveranciers. Het wordt ook steeds meer een hobby die wat mag kosten, waar voorheen je auto dikke uitlaten moest hebben mogen nu je fiets en accessoires best een beetje smoel hebben. De consument die hier binnenkomt is vaak vooraf al goed gein- foto Lex van Lieshout/ANP door John de Kok Dennis de Haan (26) Goes Verkoop, afmontage en magazijn De uitdaging is om de men sen goed op een fiets te zet ten. Als je een fiets in de aan bieding ziet moet je eerst eens kijken of het ook aan sluit bij wat je wilt en kan. Daar besteden wij veel aan dacht aan en het vraagt inle vingsvermogen. We verkopen bakfietsen tot high end race fietsen. Als je dan wat ver koopt ben je nog lang niet klaar. Je legt alles over de fiets en de service uit en stelt hem perfect op de rijder af. Kimon Leppers (35) Goes Verkoop en afmontage De combinatie van afmonta ge en verkoop is ideaal. Door de frequente cursussen bij fa brikanten, het uitproberen en afmonteren houden wij onze kennis en inzicht op peil in een markt die zich snel ont wikkelt. Een fiets is altijd een frame, twee wielen en een za del, voor de rest is er veel on derscheid. Daarom kan een advies tot een andere keuze leiden, maar de klant moet wel overtuigd zijn dat hij op de goede fiets vertrekt. Ronald Matthijsse (45) Kloetinge Technisch medewerker Wielersport is een virus waar ik niet vanaf kom. Ik heb 12 jaar bij de TVM-wielerploeg meegereisd. Mijn specialisatie is verkoop, onderhoud en re paratie van racefietsen en mountainbikes. Iemand die een high-endracefiets koopt wil je ook een stuk vertrou wen geven. Daarom werken er alleen gekwalificeerde spe cialisten aan de fiets. Ik pro beer daarin perfectionistisch te zijn. Je krijgt met mensen te maken en met materiaal dat steeds vernieuwt, dat houdt het interessant. Jeremiasse loopt in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 20