I DE BRUINE PATER Meimarkt Sas van Cent afwisselender dan ooit 44 Ik was groot gebruiker van platen, ook vanwege de andere kroegen die we hadden ZEEUWS-VLAANDEREN 33 wilde het pand met de extra vier kante meters graag kopen. De Pi- cavets kochten er café De Zeven de Hemel voor terug. Het boek van de jaren negentig ging dicht, de 21ste eeuw was begonnen. Maar daarmee verdween De Brui ne Pater nog niet uit het collectief geheugen. „In de supermarkt werd ik erop aangesproken: Ben, wanneer ga je eens een reünie or ganiseren? Dus daar hebben we over nagedacht. Maar in café 't Raedthuys kunnen we die men sen allemaal niet kwijt. Dus heb ben we de buurman van café 't Anker gevraagd of-ie mee wilde doen. Die zat vroeger ook altijd in De Bruine Pater." Voor de reünie gaan de terras schotten eruit, zodat het de uit straling van één café krijgt", zegt Herta. „De muziek in beide cafés zal ook hetzelfde zijn. Het wordt een feest der herkenning." De enige die ontbreekt is Ben Pi cavet zelf. Graag had hij opnieuw achter de draaitafels gestaan. Maar dat gaat niet lukken: hij ligt in het ziekenhuis en de opname duurt toch iets langer dan ge pland. „Ja, dat is natuurlijk erg jammer. Maar ik heb alle muziek al klaargelegd. Zo'n tien uur bij el kaar, dus dat moet lukken." De reünie begint vanavond om 20.30 uur en zou zomaar tot in de kleine uurtjes door kunnen gaan. Iedereen is welkom. „We hebben geen idee hoeveel mensen er op afkomen", zegt Herta. „Mis schien zijn 't er maar twintig, maar 't kunnen er net zo goed twee- of driehonderd zijn." Ben is in de aanloop minder bescheiden: „Dat laatste", voorspelt hij. Swaen komt al 'een jaartje of ze ven, acht' op 1 mei naar Sas van Gent. Die trouw geeft aan dat klanten in Sas hem weten te vin den. „De markt ziet er dit jaar nog beter uit. Hij is niet alleen groter, maar het assortiment is veel diver sen En de standhouders die gelijk aardige producten verkopen, staan een eind verder uit elkaar dan voorheen." Die spreiding van producten is niet toevallig ontstaan, maar er is bewust voor gekozen, zegt eige naar Conny Berkelmans van orga nisatiebureau Euromarkt Sint Christoffel. Sint Christoffel werd door de Sasse ondernemers in de arm genomen, nadat de nering doenden geen concact meer kre gen met het met de noorderzon verdwenen bureau G G. Berkelmans praat niet over colle ga's, maar merkt wel op dat er in het verleden 'wat teveel textiel' op de markt stond. Zij zorgde nu voor vertier door een aantal stand werkers naar Sas te halen. „Er is ook live-muziek en het weer is prachtig. Wat wil je nog meer." Oorgasme met Kajan Chow als gast In de PIT in de Korte Kerk straat in Terneuzen wordt vandaag de vierde editie van Oorgasme And Friends gehouden. Special guest is Kajan Chow. Verder optre dens van Vialo Rivaldo, Dut ch Bastard, Dutch Cult en Class Hero. De optredens be ginnen om 21.00 uur en lo pen door tot 3.30 uur. Bijeenkomst over prostaatkanker Het Steunpunt houdt don derdag in samenwerking met de ProstaatkankerStich- ting een thema-avond onder het motto Praat erover met lotgenoten. Spreker tijdens de bijeenkomst in de Chopinzaal van verpleeg huis Ter Schorre in Terneu zen is Rob Mol van de stich ting. Aanvang: 19.30 uur. De laatste bingo van het seizoen Bingoliefhebbers moeten in de zomer ander tijdverdrijf gaan zoeken: wijkvereni- ging Zuidpolder houdt van daag de laatste bingo van het seizoen. In buurthuis de Zeemeeuw aan het Schuber- thof 31a in Terneuzen staat de koffie klaar vanaf 19.30 uur. De bingo met prijzen begint om 20.00 uur. Jazzlegende Engels in Porgy Bess De Nederlandse jazzlegende John Engels treedt zondag middag op in Porgy Bess in Terneuzen. Engels wordt deze maand 80 jaar. Hij viert dat met een toer- nee met Barnicle Bill XL Spe cial ediotion met Theo Loe- vendie en Bart van Lier. Het optreden begint om 15.00 uur. Lenny Kuhr brengt Wie ben je in Lieve In De Lieve aan de Brood- markt in Hulst treedt zon dag om 15.00 uur zangeres Lenny Kuhr op met haar pro gramma Wie ben je. Daarin vertelt ze het verhaal over haar stemverlies. Meer dan een jaar kon ze niet praten en het duurde acht jaar voor haar stem her steld was. Informatie WMO in Alzheimercafé Beleidsmedewerker Jack Ver aart van de gemeente Ter- neuzen praat maandag avond in het Alzheimercafé over de veranderingen in de Wet Maatschappelijke On dersteuning (WMO). Het ca fé wordt gehouden bij de stichting Welzijn voor Oude ren in De Veste, Flat B. Aanvang: 19.30 uur. ZATERDAG 2 MEI 2015 jaren negentig Ben Picavet De Bruine Pater was eind jaren tachtig en in de jaren negentig een restaurant/dancing in Hulst. Het beeldje van de pater (linksboven) is na de sluiting meeverhuisd naar café 't Raedthuys. foto Herta en Ben Picavet Een foto uit de jaren negentig van het exterieur van De Bruine Pater. Tijdens de reünie vanavond in 't Anker en 't Raedthuys herleven de tijden van toen. door René Hoonhorst SAS VAN CENT - Simon Swaen zet zijn kraam aan de Westkade in Sas van Gent op de foto. De standhou der uit Zaandam is, nog voor de tra ditionele markt op 1 mei op gang is gekomen, al tevreden. De kraam met herenpolo's staat er netjes bij en de nieuwe organisatie heeft een mooie meimarkt op poten gezet. Ook tussen Markt en Westkade liep heel veel volk. foto Ronald den Dekker TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN HULST TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 121