Caris snelt naar winst bij Outdoor Jumping Sidney Crosby geeft WK ijshockey glans TERNATI0NAL SPORT 47 Bekerwinnaar Zuid 1 treft oostelijke club Als voetbalclub Hoek op zater dag 16 mei in Dordrecht de dis trictsbeker wint ten koste van Kozakken Boys, dan kan de Zeeuwse topklasser een week later weer aan de bak. In de strijd om de landelijke beker treft Hoek dan in de kwartfina le de bekerwinnaar uit het dis trict Oost. Die finale wordt eveneens op 16 mei gespeeld en gaat tussen topklasser Sparta Nijkerk en hoofdklasser Excelsior'31 uit Rijssen. De win naar van dat duel treft een week later in de halve finale de bekerwinnaar uit het district Noord. Jubileumtoernooi bij Sinar'75 De badmintonvereniging Si nar'75 bestaat veertig jaar. Daarom organiseert de club een groot toernooi op zaterdag 30 en zondag 31 mei. Plaats van handeling is sporthal de Kruit- molen in Middelburg. Er kan gespeeld worden in di verse klassen. Inschrijven kan tot en met 19 mei via toer- nooi.nl. Tijdens het toernooi is er ook topbadminton te zien. De num mer twee van Nederland, Eik Meijs, is zondag 31 mei te gast. Op zaterdag beginnen de eer ste wedstrijden om 9.00 uur. Op zondag wordt vanaf 10.00 uur gespeeld. Nationale keepersdag bij w Hontenisse Bij de voetbalvereniging Honte nisse in Kloosterzande wordt maandag 4 mei de nationale keepersdag gehouden. De deelnemers (vanaf 8 jaar) krijgen keeperstraining van de Pro Goaltrainers, die onder lei ding staan van Maarten Arts. Hij is de voormalige keepers trainer van het nationale elftal van Saoedi-Arabië. Er worden demonstraties gege ven en de doelverdedigers krij gen op technisch gebied onder richt. De keepersdag begint maandag om 15.00 en duurt tot ongeveer 21.00 uur. Stadsloop is aan vijftiende editie toe Vrijdagavond 22 mei vindt voor de vijftiende keer de ZLM-Don Stadsloop Middelburg plaats. Het startschot klinkt om acht uur. Er kan zowel individueel als in teamverband worden deelgenomen. De afstand be draagt 7,5 kilometer. Deelnemers kunnen tot 16 mei inschrijven via www.inschrij- ven.nl. Op de dag zelf kan men zich ook nog aanmelden. Voorafgaand aan de Stadsloop is er een gezinstrimloop van twee kilometer. De start is om 19.30 uur. Inschrijven voor deze trimloop kan tot 16 mei via areomad@zeelandnet.nl. Lichte vooruitgang voor Jordy de Jonge Motorcoureur Jordy de Jonge heeft afgelopen week stappen vooruit gemaakt. Weliswaar verkeert hij nog steeds in een kunstmatig coma, maar na de tweede succesvolle operatie aan zijn hoofd ziet men meer hersenactiviteit. In zieken huis-termen spreekt men ech ter nog steeds van een kritieke, maar stabiele situatie. De familie van Jordy heeft gis teren een statement uit doen gaan naar alle betrokkenen bij de British Superbike cham pionship. Die tekst is ook te le zen op: https://www.face- book.com/britishsuperbike. Ladies Night Ride met Dirk Zeelenberg De Ladies Night Ride, de nieu we loot aan de Ride for the Ro ses-boom, begint vorm te krij gen. Op vrijdag 12 juni kunnen vrou wen vanaf de Grote Markt in Goes starten voor fietsroutes van 15 en 30 kilometer. Om 19.30 uur vertrekken de eer sten. Acteur Dirk Zeelenberg, bekend van onder meer Di vorce en All Stars, zal de deel neemsters verwelkomen. Daar bij krijgt hij hulp van DJ Vitas Parinussa. Als knipoog naar de Tour de France fietsen alle deel neemsters in het geel. Ook op de Grote Markt in Goes zal het geel domineren. De Montfortse Nicole Caris en haar merrie Blue Lady zetten met de overwinning van de opening rubriek (klasse ZZ) meteen de toon. Niet de hoogte maar de toe gestane tijd bleek in die rubriek de nekkenbreker. De Zeeuwse fa voriet Carolein van de Plasse met de ruin Delta Mossel Daddy Cool was één van de combinaties die haar race tegen de klok bestraft zag. Als snelste met één strafpunt eindigde de combinatie uit We- meldinge op de elfde plaats. Als eerste van de tien combina ties in de barrage gooide Henk Frederiks meteen de knuppel in het hoenderhok. De ruiter uit Tol- bert stuurde zijn merrie Corina in 39.21 seconden over het par koers. Het leek voldoende voor de overwinning. Het parkoers bleek echter een kolfje naar de hand van Nicole Caris en haar Blue La dy. Kort wendend stuurde ze de vosmerrie in 37.11 naar de zege. Al vanaf de eerste editie ontpopte Dave Maarse zich als een prijspak ker. Met de overwinning en de derde plaats in M deed de ruiter uit Wellerlooi op de lustrumedi tie zijn naam alweer eer aan. Het basisparkoers was verre van een voudig en ook in de barrage kon de Brabander rekenen op een aan tal tot de tanden toe gewapende concurrenten. Als eerste starter stuurde Maarse de met veel af druk van de bodem ketsende ruin Valentino Z in 32.24 seconden over de acht obstakels. Naar later bleek gooide de combinatie hier mee de deur voor haar achtervol gers in het slot. Aniek Diks (Vor- stenbosch) eindigde met de schimmelruin Dazard als tweede (33.03). Het probleem is van alledag. Een wereldkampioenschap dat elk jaar wordt gehouden, maar de beste spelers ontbreken. Zie dat meer eens serieus te nemen. Basketbal en honkbal hebben hetzelfde pro bleem. De Verenigde Staten, toch het belangrijkste land in deze sporten, laat het WK aan zich voorbij gaan. Toch belooft deze editie lichte ver betering. De beste speler van het moment, Sidney Crosby, is name lijk wel te bewonderen. Met 'dank' aan de vroege uitschake ling van Pittsburgh Penguins, in de eerste ronde van de Stanley Cup, de NHL play-offs. Na 87 wed strijden trekt de Canadees graag nog een paar weken door. „Uitko men voor je land is altijd een eer", redeneert Crosby (27). Hoewel het negen jaar geleden is dat hij voor het laatst op een WK speelde, meent Crosby ieder woord van dat zinnetje. Met een grijns van oor tot oor kwam de ster van de week het ijsstadion van Wenen, de trainingslocatie van Canada, binnengelopen. Net geland wilde hij van rust of accli matiseren niets weten. Wat werkt beter tegen een jetlag dan trainen, glunderde Crosby. De kinderen buitelden aan de rand van de boarding over elkaar heen om een handtekening van of selfie met 'Sid' te maken. Net zo onder de indruk was het leger tje talenten met wie Crosby deze weken het Canadese team vormt. Crosby gaat voor de Triple Gold: goud in de Stanley Cup en op de Olympische Spelen heeft hij al, de WK-medaille ontbreekt nog. Hij zou de 26ste speler zijn die dat lukt. Met Crosby erbij is Cana da in één klap titelkandidaat in Tsjechië. Er zijn genoeg landen die hun gro te mannen moeten missen omdat ze nog wel in de NHL spelen. Rus land kan beschikken over de vroeg uitgeschakelde Evgeni Mal- kin (ploeggenoot van Crosby) en Vladimir Tarasenki (St. Louis Blues), maar mist NHL-topscorer Alex Ovetsjkin, die met Washing ton Capitals nog in de race is voor de titel. En er is voor de liefhebber toch wel wat om naar uit te kijken. In de poulefase staan al krakers als VS-Rusland en Canada-Zweden op het programma. Daarna kan het zomaar Canada-VS of Tsje- chië-Slowakije worden. Bij het gastland maakt de 43-jarige Jaro- mir Jagr zijn rentree. Eigenlijk had Jagr, die al een 'Triple Gold' in de kast heeft, vorig jaar af scheid genomen van de nationale ploeg, maar ook bij hem kruipt het bloed waar het niet gaan kan. De stadions in Praag en Ostrava zullen vol zitten. Of de Amerika nen de (Canadese) sportzenders van TSN gaan vinden, is de vraag. Bij die omroep zijn ze uiteraard blij met Crosby. Voor het eerst miste TSN dit jaar de uitzendrech ten voor de NHL-fmales. Dit ver zacht de pijn een beetje. En dan is er ook nog de 'World Cup of Hockey', een eigen WK van de NHL. Volgend jaar staat na een pauze van twaalf jaar de der de editie op het programma. Met alle grote landen op het affiche. De vraag wat er dan met de status van het 'echte' WK gebeurt, laat zich makkelijk beantwoorden. Dat is terug bij af. ZATERDAG 2 MEI 2015 ZEIST MIDDELBURG KLOOSTERZANDE MIDDELBURG LONDEN GOES door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Op de eerste dag van Zeeland Outdoor Jumping was gisteren voor de Zeeuwen slechts een bescheiden plaats weggelegd. Niet verwonder lijk, want de tiende editie van het evenement in Nieuw- en Sint Joos- land was met de komst van de profs uit alle hoeken van het land sterker bezet dan ooit. UITSLAGEN PAARDENSPORT Nieuw- en Sint Joosland. Jumping Outdoor Zeeland. Paarden klasse ZZ: 1. Nicole Caris, Blue Lady (Montfort) 0/0/37.11; 2. Henk Fre deriks, Corina 0/0/39.21; 3. Ellen Zwijnen- berg, Boncetto (Wijhe) 0/0/40.47. Z: 1. Sjors van Oorschot, Zaidin DWJ (0ss)0/0/32.03; 2. Angelique Chakato HBC (Wannaperveen) 0/0/36.80; 3. Aniek Diks, Huro's Winston-Jum- per R (Vorstenbosch) 0/0/36.86. M: 1. Dave Maarse, Valentino (Wellerlooi)0/0/36,67; 2. Aniek Diks, Dazar, 0/0/33.03; 3. Dave Maarse, Envoy, 0/0/33.74. L: 1. Romy Diks, Eppo (Vor stenbosch) 0/0/24.61; 2. Judith Vetker, Diman- che (Wierden) 0/0/26.10; 3. Judith Vetker, Dreamweis, 0/0/26.84. door Rik Spekenbrink NIJMEGEN - Het is goed zoeken op de websites van ESPN en Sports Il lustrated. Het WK ijshockey, dat gisteravond is begonnen, komt er zeer bekaaid vanaf bij de grote Amerikaanse sportmedia. Het land zit midden in de play-offs van de NHL. Dat wordt iets belangrijker ge acht. Het WK wordt, niet eens spot tend, een 'demonstratietoernooi' genoemd. Sidney Crosby (links) in actie op het WK ijshockey in Tsjechië tegen Rodrigo Abols van het letse team tijdens de wedstrijd van Canada tegen Letland, foto ANP/Filip Singer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 119