Inzichten in veilige oplossing rotonde Molendijk zijn veranderd Politiehond vindt Oost-Souburgse inbreker PJ 3R< BEVELANDEN en THOLEN 33 Postweg-Drieweg gaat maandag om 16 uur open In plaats van een centrale roton de, waar het doorgaande verkeer op de N62 omheen wordt geleid, wil het Task Force Team de toe- en afritten, zoals gebruikelijk, rechts van de rijrichting. Aan elke zijde van de N62 komt dan een ro tonde voor de verbinding met de wegen naar 's-Heerenhoek en Nieuwdorp Lewedorp. In de oorspronkelijke variant met de centrale rotonde moet het ver keer links in- en uitvoegen op de N62. In de MER-rapportage staat hierover: „De scheiding van de lo kale en doorgaangde verkeersstro men op de Sloeweg door splint- sing en samenvoeging van de lin kerrijstrook, is ietwat ongewoon maar hoeft, indien goed aange duid, niet tot veiligheidsproble men te leiden." Het Task Force Team raadt de provincie echter aan om van de gelegenheid ge bruik te maken om het links in- en uitvoegen op de Sloeweg te voorkomen. „Links invoegende vrachtauto's moeten invoegen op de 'snelle' rijstrook en vervolgens nog een keer van rijstrook wisse len naar de rechter rijstrook, dit al les met beperkt zicht (in de rech ter buitenspiegel)." Links in- en uitvoegen wordt ver meden door de hoofrijbaan cen traal te houden. Verkeer van en naar de verbindingswegen voegt dan rechts in- of uit. Bij twee rotondes voor de verbin dingswegen moeten fietsers dan weliswaar twee keer oversteken, maar omdat het verkeer dan maar uit één richting komt is dit niet onveiliger dan één keer een weg oversteken waar het verkeer uit beide richtingen komt. Het Task Force Team Sloeweg raadt aan om de rotonde op de Molendijk aan te passen. HEINKENSZAND - Vanaf maandag 16.00 uur wordt de Postweg-Drie weg tussen 's-Heer Arendskerke en Heinkenszand weer openge steld voor het verkeer. Twee dub- belviaducten in de Nieuwe Rijks weg N664 zijn afgebroken, is er een tijdelijke weg vanaf de roton de Sloeweg A58 's-Heer Arends kerke aangelegd en zijn in het weggedeelte Postweg-Noordzak- weg-Drieweg drie rotondes ge bouwd. Twee daarvan vormen de verbinding tussen de nog aan te leggen toe- en afritten van de A58 bij Heinkenszand. Die nieuwe af slag van de snelweg is naar ver wachting komend najaar af. Daar na wordt de genoemde tijdelijke weg buiten gebruik gesteld. De man kon worden aangehou den na speurwerk van een politie hond. Agenten kregen in de nacht van donderdag op vrijdag de mel ding dat er werd ingebroken bij een woning aan het Meiveld in Middelburg. De politie was snel ter plaatse en zag dat twee man nen er vandoor gingen. De 26-jari- ge man kon dankzij de dienst- hond worden gevonden. De Sou burger is in zijn woning aange houden. Het pand aan het Mei veld heeft door de inbraakpoging schade opgelopen. President Kennedylaan 32 Middelburg MIWf-A Vraagprijs 449.000,- k.k. Signeersessie Simone v.d. Vlugt Simone van der Vlugt sig neert haar nieuwe histori sche roman De lege stad van daag bij boekhandel Het Paard van Troje in Goes. De ontroerende roman gaat over een jonge vrouw en haar familie in oorlogstijd. De signeersessie begint om 15.30 uur en eindigt om 16.30 uur. Hoevedag bij de Kinderboerderij Onder het motto 'kom, kijk en doe mee' houden alle be drijven uit het recreatiege bied de Hollandse Hoeve dag. Om 13.00 uur is de offi ciële opening door wethou der Loes Meeuwisse en het kindercollege. Ook zijn er ac tiviteiten voor jong en oud zoals een entertainment- show en een kanorace. Lentefair met een zeer divers aanbod Ondernemersvereniging Ac tiva organiseert op vrijdag 15 en zaterdag 16 mei de Len tefair in de hal van Mari- team Shipyard in Sint-Anna- land. Ruim veertig deelne mers bieden daar hun diver se aanbod aan. Deelnemen aan de fair kan via: activiteitenactiva@sint-anna- land.nl. Aanvang 16.00 uur. Workshop over seksueel gedrag SM WO biedt de workshop 'Signaleren, Handelen en Communiceren' aan voor vrijwillgersorganisaties in gemeente Goes op 18 mei. Het doel is om vrijwilligers handvatten aan te reiken over hoe ze moeten omgaan met seksueel overschrij dend gedrag. Deelname is gratis. Contact: 0113-277122. Broazinha geeft optreden EEF Muziekband Broazinha geeft op 9 en 10 mei een optreden tijdens het Eindeloos Eiland Festival in Wissenkerke. Het festival begint zaterdag om 12.00 uur. Het optreden van de band is een half uur later. Op zondag begint het festi val om 11.00 uur en is Broazinha de openingsact. Kosten: za 10 euro, zo 5 euro. Duurzaamheidstour vol met inspiratie De Duurzaamheidstour in de gemeente Tholen staat weer voor de deur. Op woensdagmiddag 20 mei kunnen geïnteresseerden te recht op het bedrijventer rein van Sint Philipsland. Hier zal een presentatie wor den gegeven met een afslui tende rondwandeling. Aan melden via cak@tholen.nl. ZATERDAG 2 MEI 2015 HEINKENSZAND - Een van de wijzi gingen die het Task Force Team Sloeweg voorstelt is een aanpas sing van de centrale rotonde op de Molendijk bij 's-Heerenhoek. OOST-SOUBURG - De politie heeft een 26-jarige man uit Oost-Sou burg aangehouden omdat hij ver dacht wordt van een poging tot in braak. Dorpsstraat 116 Heinkenszand bieden vanaf: 279.000,- - volledig woonprogramma op b.g.g - schuur 100m2 -5 slaapkamers www.ervastgoedenprojectontwikkeling.nl - tel (0)113 764 082 Riant vrijstaand woonhuis Garage inpandig Veel privacy Degelijke uitvoering Rustige ligging Perfecte buurt! GOES GOES SINT-ANNALAND GOES WISSENKERKE SINT PHILIPSLAND vnnilnr 1 PEUL Tn 1: hnlek I De Sloeweg gezien vanaf de voetgangersbrug bij de Vleugel hofweg. Rechts van de weg de aanzet tot de nieuwe aansluiting Molendijk, foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 112