Veertien winkels op 160 vierkante meter Op Postweg in Lewedorp wordt nog Stilteruimte Clarahofje altijd structureel te hard gereden nu ontmoetingsruimte 32 BEVELANDEN en THOLEN PROJECT VERDUBBELING SLOEWEG De provincie is mede afhankelijk van de gemeente Borsele om het project Sloeweg snel bij te sturen. „Veertien winkels in een keer ope nen, dat doe je niet vaak", grapte burgemeester René Verhulst giste ren. Het concept slaat aan, want zijn lijstje met deelnemende on dernemers was al niet meer com pleet. Verhulst sprak van een 'prachtige, bonte verzameling' aan koopwaar. De inrichting van de pak 'm beet 160 vierkante me ter winkelruimte doet inderdaad een beetje bazaarachtig aan. Initiatiefneemster is Bijou Diallo uit Cadzand. Na vorig jaar een soortgelijke pop-up winkel in Sluis te hebben gehad, besloot zij om het concept ook in Goes te be proeven. Samen met Stichting Goes Marketing is Diallo vervol gens op zoek gegaan naar een ge schikt winkelpand en mede-on dernemers. Voordeel is dat op die manier de kosten zoals huurprijs onderling gedeeld kunnen wor den. „De pandeigenaar was bereid om de huurprijs te halveren", zegt Diallo. Met veertien ondernemers is het maximum bereikt, maar er is al een reservelijst. „We kunnen tot december van dit pand gebruik maken, dus misschien wisselt het tussentijds nog een keer." Pop-up winkels zijn in. De tijdelij ke formules zijn daarnaast ge schikt om leegstand in binnenste den tegen te gaan. Bijou Diallo heeft hulp gehad van Karlie van de Vijver van Ondernemersklank bord, een landelijk netwerk van driehonderd oud-ondernemers die starters onbezoldigd helpen en begeleiden. In Zeeland zijn acht adviseurs actief. „Dit is een eerste stap naar een grotere eigen onderneming", zegt van de Vij ver. „Je moet ergens beginnen en daar is dit concept een mooie gele genheid voor. Als het een succes wordt, kun je zelfstandig verder." In de Goese 'pop-up shop on the move' zijn de volgende onderne mingen te vinden: Life Puur (handgemaakte kado's), Brandt Levie worstmakers, Garden Dreams, Ministerie van unieke za ken (hebbedingen), Argilo (hand gemaakte sieraden) Bijoux de Bij ou (tassen) Tante Peet (inrich ting, cadeaus, speelgoed), Wiebe- ke a table (inrichting), Vaga Swed ish Design, Mote (keramiek, vilt, textiel), Sheboezz, baboooZ, Prints Posters en fotografe Edith van Eijck. De meeste van de ze ondernemers hebben een web shop en hadden al eerder meege daan met de door Goes Marketing georganiseerde kerstmarkt afgelo pen december. HEINKENSZAND - „Wij hebben uw hulp nodig. Het zou mij heel wat waard zijn als de raad van Borsele zegt: U kunt verder. Kunnen wij rekenen op uw steun?" Provinciaal bestuurder George van Heukelom wond woensdag in Heinkenszand geen doekjes om de ernst van de zaak. In zijn nada gen als gedeputeerde heeft hij het explosieve dossier Verdubbeling Sloeweg N62 op zijn bord gekre gen. Woensdag was hij op bezoek bij de gemeenteraad van Borsele. De raad liet zich tijdens een inge laste vergadering informeren over de stand van zaken. Omdat het project financieel uit de bocht vliegt, moet er stevig worden bij gestuurd. Hoe eerder, hoe liever. Want tijd is geld in dit project. Heel veel geld. Elke maand vertra ging kost een half miljoen euro. Hoe snel bijgestuurd kan worden is in de eerste plaats afhankelijk van Provinciale Staten. Zij kunnen op het gaspedaal drukken. Maar de gemeente Borsele, die tot nu toe vooral vanaf de achterbank moest toezien welke kant de pro vincie opreed, kan de voet op het rempedaal zetten. Er zijn gewijzig de bouwvergunningen nodig om de aanpassingen mogelijk te ma ken. Vergunningen die onder an deren Borsele moet verlenen. De Borselse politiek is zich zeer be wust van de haar plots in de schoot geworpen machtspositie. Burgemeester Jaap Gelok herinner de de gedeputeerde eraan dat zijn gemeente 'veel heeft moeten slik ken'. „Ik heb nooit het idee gehad dat het 'ons' project was", zei PvdA-raadslid Arno Witkam. Vei ligheid, bereikbaarheid, doorstro ming en beeldkwaliteit, zo somde wethouder Kees Weststrate nog eens de criteria op waarop de ge meente de vergunningsaanvragen gaat beoordelen. En dan dat fiets- tunneltje. Dat kwam er volgens de provincie onder meer niet van wege de kosten (circa 2 miljoen), de sociale onveiligheid en het krui sen van een hogedruk-gas- transportleiding. Vanuit de raad werd die wens nog eens geuit, met de suggestie dat constructief meedenken met een tunneltje in het vooruitzicht een stuk gemak kelijker is. Van Heukelom heeft al le wensen genoteerd met de belof te ze onder de aandacht van Pro vinciale Staten te brengen. Die pra ten op 3 juli over de kwestie. De attributen zijn verstrekt door het Regionaal Orgaan verkeersvei ligheid Zeeland (ROVZ). Het deel van de Postweg (de voormalige oude rijksweg tussen 's-Heer Arendskerke en Lewedorp) dat door het dorp loopt, een traject van ongeveer een kilometer, is zes jaar geleden heringericht en er geldt sinsdsdien een dertig kilo- meteregime. Maar nog altijd wordt er structureel te hard gere den, aldus Lijmbach. De dorpsraad heeft daarom actie ondernomen, al is dat ook niet voor het eerst. De afgelopen jaren zijn regelmatig klachten binnen gekomen bij gemeente, politie en dorpsraad over hardrijders. Dat zijn overigens vaak inwoners. In een evaluatie van enkele jaren ge leden was als maatregel opgeno men om van twee voorrangskrui singen gelijkwaardige kruisingen te maken. Later zijn ook nog - tij delijke displays geplaatst om auto mobilisten op hun snelheid te wij zen. Nu zijn '30' stickers op het bushokje en andere objecten ge plakt en vlaggen en spandoeken met de tekst 'bedankt dat je lang zamer rijdt' opgehangen. Overigens is de Postweg ook één van de zes locaties waar het ROVZ komend najaar campagne gaat voeren tegen te hard rijden. Drie van de 30- en 6o-kilometer- wegen waar de proef wordt gehou den liggen in de gemeente Borse le (naast de Postweg de Hoofdstraat/ Kolaardsweg in Ove- zande en de Molendijk in 's-Hee- renhoek), de andere drie in de ge meente Terneuzen. Het hospice aan de 's-Heer Hen- drikskinderendijk staat sinds kort volledig in het teken van ontmoe ten. In de ontmoetingsruimte, die sinds enkele weken in gebruik is, staat de ontmoeting met anderen of de 'innerlijke inspiratiebron' centraal. Het is een ruimte waar cliënten zichzelf kunnen zijn en tot rust kunnen komen. Tevens wordt de ruimte gebruikt voor overleg met bijvoorbeeld familie van cliënten of medewerkers. Hospice Het Clarahofje biedt 24 uur per dag medische zorg aan mensen die ongeneeslijk ziek zijn en aan hun laatste levensfase be ginnen. Elke bewoner van het hospice heeft zijn/haar eigen kamer met faciliteiten. Op deze manier kan de bewoner in alle rust en com fort de laatste levensfase ingaan. Borsele: voor wat hoort wat door Luc Oggel GOES - Winkelpand Ganzepoort- straat 11 in hartje Goes heeft na anderhalfjaar leegstand een nieu we invulling. Niet één, nee, maar liefst veertien ondernemers heb ben - tijdelijk - onderdak gevonden in de zogeheten 'pop-up store'. ANALYSE door Theo Giele Gedeputeerde George van Heukel om maakt aantekeningen tijdens de raadsvergadering. De ondernemers van de pop-up winkel in de Ganzepoortstraat. Rechts naast het bord initiatiefneemster Bijou Diallo. foto Mechteld Jansen door Luc Oggel LEWEDORP - Spandoeken, vlagge tjes en stickers moeten er voor zor gen dat automobilisten het gaspe daal op de Postweg in Lewedorp minder diep intrappen. „Hopelijk helpt het iets", zegt voorzitter Ad Lijmbach van de dorpsraad. GOES - Hospice Het Clarahofje in Goes heeft de stilteruimte omge bouwd tot ontmoetingsruimte. Dat is gebeurd met de opbrengsten van een speciale veiling van het li festyle evenement Scaldis Fair dat elk jaar in de Grote Kerk wordt ge houden. Meer informatie over Het Clara hofje is te vinden op: www.hospicegoes.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 111