Liefde en lijden maakten wereldhit 1938-2015 M 129 Aanhouding 'vriezermoord' 10 BUITENLAND Zinderende Zomer- aanbieding Zillertal! Labour-politicus Ed Miliband voert strijd met David Cameron om het politieke leiderschap. Maar velen vinden deze 'nerd' niet geschikt. Een 45-jarige Belg is gisteren opgepakt in verband met de moord op een Nederlander die na zijn dood een jaar in de vrie zer werd bewaard. De opgepak te man uit Zelzate is een beken de van de vrouw die het slacht offer in haar vriezer verborg. Zij zei dinsdag al dat ze de Ne derlander heeft vergiftigd en gewurgd. Er moet nog onder zoek worden gedaan op het in gevroren lichaam van de Neder landse man. Dat is nog altijd niet ontdooid, meldde zender VTM. Volgens een woordvoerster van het OM zegt de moordena res dat ze het slachtoffer is ge weest van huiselijk geweld. Duitse president reikt Grieken de hand Duitsland moet nadenken wat het kan doen om de slachtin gen van de Tweede Wereldoor log te compenseren, zegt presi dent Joachim Gauck in een in terview dat vandaag ver schijnt. Het is een handreiking aan Griekenland, dat compensa tie van eist van Duitsland. De regering van bondskanselier Angela Merkel weigert dat. Mensensmokkelaar in Mexico opgepakt Een van de meest gezochte mensensmokkelaars in de VS is in Mexico aangehouden. Pau lino Ramirez Granados, alias Pato, stond op de Amerikaanse lijst van de tien meest gezoch te mensensmokkelaars. Hij wordt ook verdacht van wit wassen van geld en het leiden van een prostitutienetwerk. ROTTERDAM/LONDEN - 'Red Ed' versus 'The Flashman'. Het zou een affiche kunnen zijn van een furieus kooigevecht. Maar het gaat om meer. Volgende week strijden twee botsende karakters, Ed Miliband (Labour) en David Cameron (Conservative Party), om het politieke leiderschap in Londen. Volgens de laatste peilingen wordt het een ouderwetse nek-aan-nekrace. Onderzoeksbu reau Populus mat gisteren 33 pro cent van de stemmen voor zowel De Conservatieven als voor La bour. Daarbij wel de aantekening dat Camerons partij stabiel bleef terwijl Labour drie percentage- punten verloor, vergeleken met de vorige peiling. Ed Miliband (45) moet zo te zien, alweer vrezen voor schaduw. Al weer, omdat hij al een groot deel van zijn bestaan in de schaduw van zijn vier jaar oudere broer Da vid leeft. Ed stelt zich vaak voor als 'de andere Miliband'. De broers bezoeken dezelfde uni versiteit in Oxford, zijn buren in hetzelfde appartementen complex. Ze zijn samen lid van La bour en zitten van 2007 tot 2010 in het kabinet van premier Gor don Brown. David op Buitenland se Zaken, Ed op het minder presti gieuze ministerie voor Energie. David reist de wereld rond. Ed worstelt aan zijn bureau met de klimaatverandering. Dat veran dert op een septemberdag in 2010, wanneer na David, de favo riet, ook Ed een gooi doet naar het leiderschap van Labour als Gordon Brown uit Downing Street 10 is vertrokken Groot-Brittannië smult van de moderne versie van Kaïn en Abel. Tegelijkertijd is het ook een ge vecht tussen Tony Blair en Gor don Brown. Als zij in hun kabinet oorlog voeren, is Ed Miliband Browns gezant. Het kamp-Blair noemt Ed 'de ambassadeur van Planeet Fuck'. De twee verschil len ook van me ning over de in vasie in Irak in 2003. „Een tra gische fout," al dus Ed. Zijn linkse profiel en de groeien de afkeer in La bour van Blairs 'kapitalistische koers die de kloof tussen Premier David arm en rijk Cameron. heeft vergroot' zorgt ervoor dat Ed de interne broederstrijd wint, met dank aan de grote vakbon den. Het verschil is wel miniem: 1,3 procent! „Hij is de beste kandi daat om de problemen van de ar beidersklasse aan te pakken," aldus vakbonds bestuurder De- rek Simpson. De rechtse Dai ly Mail schrijft dat 'Rooie Ed zijn broer een mes in de rug heeft gestoken'. David wordt in I Ed Miliband New York direc- (Labour). teur van een Franse zangeres Patachou overleden De Franse zangeres en theater ondernemer Henriette Ragon, beroemd geworden als Patachou, is op 96-jarige leef tijd overleden. Bekende Frans talige artiesten, zoals Jacques Brei en George Brassens, begon nen hun zangersbestaan in het cabaret (theater) van Patachou in de Parijse wijk Montmartre. Het was met afstand zijn grootste succes. Ben E. King, die op 30 april op 76-jarige leeftijd overleed, zong Stand by me met een intensiteit die geen luisteraar onberoerd liet: druipend van de soul en met uit halen waarin liefde en lijden een aangrijpende combinatie vorm den: So darling, darling stand by me, oh stand by me... Niet voor niets coverde John Lennon het nummer. Hij zong het met bijna valse vocalen. Ben E. King werd op 28 septem ber 1938 geboren in Henderson (North Carolina). Hij verhuisde op 8-jarige leeftijd naar New York. Daar, in de zwarte wijk Har lem werd hij omgeven door soul muziek en rhythm blues. In Ben E. King 1958 maakte hij deel uit van de Fi ve Crowns, een Doo Wop-groep. De Five Crowns werden de Drif ters, toen de manager de originele Drifters ontsloeg. There goes my baby en vooral Save the last dance for me waren grote hits waarin het ongepolijste, maar uiterst melodieuze en pakkende stemgeluid van King domineerde. Als solist werd Stand by me, een compositie van Jerry Leiber en Mi ke Stoller, het magnum opus van King, maar in de ballade Spanish Harlem klinkt hij indringender dan ooit. Beide nummers dateren uit 1961 en horen, met There goes my baby, tot de Rock and Roll Hall of Fame's 500 songs 'that sha ped Rock and Roll.' Ben E. King bleef tot op late leeftijd optreden. korting 8 (Morloc, (Tirol, Oostenrijk.) nu vanaf 23/05-19/06 489 129 229 159 20/06-03/07 269 199 329 229 04/07-10/07 369 269 429 299 11/07-28/08 369 269 369 269 29/08-18/09 269 199 299 199 19/09-02/10 299 179 299 199 03/10-16/10 469 129 229 159 GITS In de schaduw van BERLIJN MEXICO-STAD door Hans van Zon Henriette Ragon foto AFP PARIJS Informatie reserveren www.pharosreizen.nl/wegener of via 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 70614. Prijzen in p.p.p. appartement incl. 30% kor ting en is geldig voor boekingen gemaakt vóór 31 mei. Niet inbegrepen: reserveringskosten (€20,-), toeristenbelasting 1,20 p.p.p.n. v.a. 15 jaar), eindschoonmaak (variërend per accom modatie) en bijdrage Calamiteitenfonds (€2,50). bij een Behalve dit appartement kunt u ook kiezen voorTuxer Gerlos en Zillertal Appartements Ried, elders in het Zillertal. Kijk voor meer informatie op: www.pharosreizen.nl Profiteer nu van een zeer scherpe aanbieding in het geliefde Ziller tal in Tirol! Geniet van de almen en de bergen vanaf de plek die vaak 'het actiefste dal ter wereld' genoemd: er is bijzonder veel te beleven! Maakt u een boottochtje over de Achensee? Gaat u met een stroomtrein door het Zillertal? Be zoek ook zeker de Krimmler-water- vallen en de gletsjer bij Hintertux. En wat dacht u van het gezellige Innsbruck? Dit alles met de vrijheid van een comfortabel appartement! U logeert in een twee- of driekamer appartement met balkon in Joe's Aparthotel in Gerlos. Uw apparte ment is van alle gemakken voorzien. euro per appartement zoekcode 70614 Prijzen* 2-k appt 3-k appt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 10