I Vlissingen richt zich op toetje Hoek en HHC Hardenberg spelen nog ergens voor Jubileum Wemeldinge met wedstrijd oud-NAC 46 SPORT www> Kloetinge moet laatste twee duels winnen. KLOETINGE - Hij is niet verbaasd over de eindsprint die zijn spelers er aan het eind van dit voetbalsei zoen nog weten uit te persen. Trainer Diederik Hiensch van Kloetinge heeft altijd vertrouwen gehouden in een goede afloop. „Ik heb vanaf het begin gezegd dat we genoeg kwaliteit hebben voor handhaving in de hoofdklasse. Al leen moet je het wel laten zien." Dat gebeurt in de eindfase van de competitie. Kloetinge zette de voorbije twee wedstrijden, respec tievelijk tegen Noordwijk (1-2) en SHO (3-1), in winst op. Het deed de Bevelandse formatie op de tien de plaats belanden. Het is een plek die directe handhaving bete kent. De verschillen met de con currenten voor nacompetitie (de nummers 11 en 12) en directe de gradatie (13) zijn echter miniem. Daarom blijft het balanceren op een dun koord. „We hebben ge zegd dat we die tiende plek niet meer uit handen willen geven", stelt Hiensch, „en dat houdt in dat we twee keer moeten winnen. Misschien red je het ook met een één overwinning en een gelijk spel, maar we willen niet te veel rekenen. We moeten tegen Ter Leede (zaterdag) en RWH (9 mei) gewoon winnen." Lijfsbehoud zou uiteindelijk een knappe prestatie zijn, zo vindt Hiensch. „Het is een zware klasse waarin we dit seizoen uitkomen. Als we erin blijven, zou dat een prachtige teamprestatie zijn en het zou betekenen dat we gere nommeerde clubs achter ons hou den. Bij SHO is na het verlies van vorige week de pleuris uitgebro ken. Smitshoek, Xerxes/DZB en FC 's-Gravenzande zijn ook geen kleine jongens. Die hadden voor dit seizoen grote ambities." „We hebben de laatste weken het goede ritme gevonden en dat geeft vertrouwen. Ik ben ook blij met de ontwikkeling van de spe lers. Als ik zie hoe Yves Nyemb de laatste weken zich manifes teert... Natuurlijk had ik liever ge had dat hij het gehele seizoen dat had gedaan, maar ik ben er voor dit moment heel blij mee. Er gaat dreiging van hem uit en hij scoort." Hiensch prijst de mentaliteit en de veerkracht van zijn spelers. „We hebben een goede groep, maar ook een leuke groep. Er is dit seizoen geen gesodemieter ge weest. We hebben twee keer goed met elkaar gesproken, maar dat was het dan ook. Er wordt elke week met veel overgave getraind." „Het is nu zaak om de goede reeks vol te houden. Vertrouwen is prima, maar we moeten wel blij ven beseffen dat het niet vanzelf gaat. We zullen het elke keer weer moeten opbrengen. Daar heb ik tijdens de laatste training nog even op gehamerd." Vandaag is Ter Leede de tegen stander. Voor de ploeg uit Sassen- heim staat niets meer op het spel. „Je weet niet wat je van de tegen stander kunt verwachten", stelt Hiensch. „Het is onvoorspelbaar. Voor ASWH stond vorige week ook niets meer op het spel, maar die ploeg haalde wel uit tegen Xerxes/DZB (8-0). Ik bedoel maar. Daarom moet het van ons komen. Wij zullen goed moeten zijn en wij moeten die wedstrijd over de streep zien te trekken." Kloetinge kan in de cruciale fase van de competitie over een nage noeg fitte selectie beschikken. Af gezien van de langdurig gebles seerden Wouter de Craene en Björn Quartel is iedereen inzet baar. Hiensch: „Er staan wel een paar mensen qua aantal gele kaar ten op scherp, maar tot nu toe blij ven we gevrijwaard van schorsin gen. Dat heeft ook met discipline te maken. Daar hebben we het de laatste weken wel nadrukkelijk over gehad. We moesten de dom me gele kaarten zien te vermijden en dat lukt aardig." Vlissingen heeft nog twee wed strijden te gaan. Zondag wacht de uitwedstrijd tegen OFC, een week later is VOC de opponent. „Als we nog één keer winnen is de derde plaats op de ranglijst ze ker en dan nemen we de periode- titel over van de kampioen", weet Pennings. „Laten we daarom zon dag die overwinning maar met een pakken." Het wordt een lastige opgave. OFC wordt gezien als een goede ploeg, die gezien het spelersmate riaal te laag staat (zesde) op de ranglijst. Bovendien heeft Vlissin gen de bekerwedstrijd van afgelo pen dinsdag tegen topklasser Hoek (4-0-verlies) nog in de be nen. „Het zijn pittige weken", rea liseert Pennings zich. „De wed strijd tegen Hoek heeft best wel veel kracht gekost." Daar komt nog bij dat Vlissingen aan het slot van het seizoen wordt getroffen door blessures. Ferry Alfons is al geruime tijd uit geschakeld, maar nu verblijven ook Roycel James (hamstringbles sure) en Raymond Wolff (lies kwetsuur) in de ziekenboeg. Achter de naam van Quincy Gooding staat nog een vraagte ken. Hij heeft een breuk in zijn pols, zit in het gips en moet na af loop van de competitie worden ge opereerd. De verdediger zou even tueel inzetbaar kunnen zijn, maar moet dan wel met een brace spe len. „Dat is natuurlijk niet ide aal", stelt Pennings. „Maar achter in bij ons is de spoeling dun." VC Vlissingen wil morgen in de uitwedstrijd tegen OFC een plek in de nacompetitie veiligstellen Twee wedstrijden voor het einde van de competitie heeft Hoek de troeven nog steeds in eigen hand. De ploeg van trainer Kenny Ver- hoene heeft nog één overwinning nodig om ook volgend seizoen voetbal op het hoogste amateurni veau te kunnen bedrijven. De Zeeuws-Vlaamse formatie kan vandaag in eigen huis zijn slag al slaan. Tegenstander is HHC Har denberg. Het is wel een opponent waar Hoek dit seizoen geen al te beste herinneringen aan heeft overgehouden. Op 13 september van deze jaargang speelde Hoek zijn zwakste wedstrijd in Harden berg en verloor kansloos met 5-0. HHC dacht lange tijd een gooi naar het kampioenschap te kun nen doen, maar kon de race niet volhouden en haakte enkele we ken geleden af. Toch valt er voor de Overijsselse club nog veel te winnen. De ploeg is nog in de ra ce voor de derde plaats en de der- de-periodetitel. Hoek heeft in de laatste periode twaalf punten uit acht wedstrij den gehaald. Met dat puntento taal heeft de club langzaam maar zeker de gevarenzone verlaten. Toch is het huidige totaal van 32 (28 wedstrijden) nog altijd niet ge noeg voor directe handhaving. Daarom wil Hoek vandaag afreke nen met HHC Hardenberg, zodat het op de slotdag met een gerust hart op bezoek kan gaan bij IJssel- meervogels. De equipe van trainer Kenny Ver- hoene, die dinsdag via een 4-0-ze- ge op VC Vlissingen de finale van de districtsbeker bereikte, moet het tegen HHC stellen zonder Fa bian Wilson. Hij liep in de beker ontmoeting een zware knieblessu re op. Na afloop van de wedstrijd wordt de Franky Standaert Cup uitge reikt aan de meest regelmatige speler van het seizoen. De prijs is vernoemd naar oud-speler Franky Standaert van Hoek. Verder zal de minst gepasseerde doelman van dit seizoen in het zonnetje worden gezet. De jubileumcommissie heeft voor die dag een feestprogramma sa mengesteld. Hoogtepunt op sport park Boenze Boogerd moet de wedstrijd tegen oud-NAC wor den, met daarbij John Karelse. Hij begon zijn voetballoopbaan op Wemeldinge, trok op jonge leeftijd naar NAC en groeide daar uit tot een vaste waarde. Hij zou er uiteindelijk dertien seizoenen spelen en kwam tot 441 officiële wedstrijden, hetgeen nog altijd een clubrecord is. Later keerde hij als trainer terug bij NAC. Karelse keept vrijdag 15 mei één helft bij oud-NAC en één helft bij Wemeldinge. De Bevelandse voetbalvereniging heeft van de Bredase club de toe zegging dat er naast Karelse nog meer bekende spelers, zoals Pier re van Hooijdonk, Geert Brusse- lers en Peter Remie, acte de pré- sence geven. Het volledige programma luidt: 15.00-16.00 uur: ontvangst; 16.00- 17.00 uur: wedstrijd oud-dames team- huidig B-meis jesteam; 17.00-18.30 uur: eerste helft huidig eerste elftal Wemel- dinge-oud-NAC en tweede helft Wemeldinge 1985-oud-NAC; 18.30-21.30 uur: reünie met warm- en koud buffet; 21.30-2.00 uur: feestavond met zangeres Al- bertina. Hiensch roemt het team door Jan Dagevos Yves Nyemb is het middelpunt van een feestje. De aanvaller van Kloetinge is de laatste weken goed op dreef en scoorde de laatste twee wedstrijden drie keer. foto Johan van der Heijden VLISSINGEN - De titel in de hoofd klasse A van het zondagvoetbal is alleen in theorie nog mogelijk. Van daar dat VC Vlissingen zich richt op het toetje van het seizoen: de nacompetitie. „ledereen wil dat heel graag en daarom willen we on ze plek zo snel mogelijk veiligstel len", zegt trainer Ruud Pennings. door Jan Dagevos HOEK - In de topklasse van het za terdagvoetbal zijn nog steeds niet alle kaarten geschud. De kampioen is nog niet bekend en ook onderin zijn de beslissingen nog niet geval len. door Jan Dagevos WEMELDINGE - De voetbalvereni ging Wemeldinge bestaat op 18 juli 75 jaar en staat daar op vrijdag 15 mei uitgebreid bij stil.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 105