Kerry begrijpt twijfels over Guantanamo F 'ff 66 Overnachten in 't Sauerland BINNENLAND 7 Onder een be perkt aantal weken opvang verstaan we niet vele maan den en ook niet twee weken ralen leidde tot gehoon bij de PW van Wilders. „Met dank aan de WD komt er officiële opvang, naast bestaande locaties. Zijlstra is gepiepeld door de PvdA", aldus PW-Kamerlid Sietse Fritsma. „Dit akkoord is helemaal niets waard als gemeenten er straks nog van alles over mogen zeggen." CDA-fractieleider Sybrand Buma sprak van een lege huls: „Dit gaat niet werken." Gemeenten hebben komend half jaar een sterke onderhandelingsposi tie, ondanks de dreiging van boetes die hen als een zwaard van Damo cles boven het hoofd hangt. In 2013 zei toenmalig WD-staatsse- cretaris Fred Teeven namelijk dat een Amsterdamse vorm van op vang, waar mensen zes maanden mochten blijven, in lijn was met de gemaakte afspraken met gemeen ten. Daarnaast kan een uitspraak van de Raad van State, die de komende maanden wordt verwacht, het ak koord nog doorkruisen. „Het kan best zijn dat we hier voor de zomer nog eens staan", concludeerde Arie Slob (Christenunie). Premier Mark Rutte, vicepremier Lodewijk Asscher en staatssecreta ris Klaas Dijkhoff (Justitie) lieten gisteren in het midden in hoeverre ze de gemeenten tegemoet willen komen. Rutte waarschuwde vooraf wel: „Of er komt een akkoord. Of er komt geen akkoord. Dan volgen sancties." Voor de ingang van het ministe rie van Buitenlandse Zaken in Washington stond Bert Koenders gisteren ontspannen journalisten te woord. Het was een 'heel goed, vriendelijk en inhoudelijk ge sprek', zei hij. Echt een reden was er niet dat hij met John Kerry zou spreken, behalve dat het gebruike lijk is dat nieuwe ministers een keer officieel welkom worden ge heten. Niet dat de twee niets te bespre ken hadden, integendeel. Oekraï ne, MH17, Syrië, Jemen, Guantana mo, Nepal, Libië, handelsverdrag TTIP; het kwam allemaal in ruim een halfuur aan bod. Kort voordat Koenders en Kerry achter geslo ten deuren het gesprek aangin gen, zei Kerry 'dankbaar' te zijn voor de 'deelname aan en het lei derschap van Nederland in de IS-aanpak'. Het meest precaire gespreksonder werp gisteren was het Amerikaan se verzoek aan Nederland om en kele Guantanamo-gevangenen op te nemen. Ondanks dat een Ka mermeerderheid zich daartegen heeft uitgesproken, heeft Koen ders het verzoek in overweging genomen. „Ik heb hem gezegd dat we dat in beraad hebben. Kerry stelde voor al het belang van het sluiten van Guantanamo Bay aan de orde en dat het ook voor president Obama erg belangrijk is. Om sluiting voor elkaar te krijgen, is er inter nationale hulp nodig en de VS zouden het zeer op prijs stellen als Nederland een bijdrage zou le veren. Kerry heeft zijn belang duidelijk gemaakt, maar ik heb hem ook uitgelegd dat er in Ne derland zorgen zijn over de veilig heid." Kerry heeft alle begrip voor de Ne derlandse twijfel over het opne men van enkele gedetineerden uit de beruchte terreurgevangenis op het zuidoostpunt je van Cuba. „Ook hier in de Verenigde Staten zijn er allerlei discussies over het sluiten van Guantanamo Bay en Kerry weet dat het ook in andere landen discussie oplevert", aldus Koenders, die zei dat een besluit niet op 'één dag' aankomt. „We zullen het in de komende weken bekijken." Kerry wenste Koenders gisteren nog een 'happy keunigsdag', zij het drie dagen te laat. Een vergis sing? „Hij kent de koninklijke fa milie goed. Je zou zeggen dat hij dan juist goed op de hoogte zou zijn", lachte Koenders achteraf. V00rdeeluitjes.nl Laagste prijsgarantie Voordeeluitjes.nl/1 mei 085 760 5 760 5-daagse busreis: 'All-In' 4-daags arrangement:'SUPER Sauerland' VRIJDAG 1 MEI 2015 D66-leider Pechtold in het debat van gisteren, foto Martijn Beekman/ANP beton VVD-leider Halbe Zijlstra door onze correspondent Stijn Hustinx WASHINGTON - Bert Koenders heeft bij zijn eerste officiële be zoek als minister van Buitenlandse Zaken aan zijn Amerikaanse ambts genoot John Kerry laten weten dat het nog lang niet zeker is dat Ne derland Guantanamo-gevangenen zal opnemen. Kerry zei die Neder landse twijfel te begrijpen. Minister Koenders heeft het verzoek om gevangenen op te nemen in overweging genomen Bert Koenders (I) en John Kerry. foto EPA Oekraïne, MH17, Syrië, Jemen, Guantanamo, Nepal, Libië; het kwam allemaal in ruim een halfuur aan bod €20 korting Gegarandeerd vertrek: 25 mei, 22 juni en 20 juli vervoer per Comfort Class touringcar voorzien van airco en toilet 4x overnachten 4x ontbijtbuffet 4x lunch 4x dinerbuffet consumpties tussen 17:00 - 24:00 uur uitgebreid excursiepakket naar onder meer Dillenburg, Hochsauerland HöhenstraBe, Kahler Asten, Winterberg, Attendorn en nog meer... www 45% korting ****Hotel AM Fang Bad Laasphe 3x overnachten 3x ontbijtbuffet 3x 3-gangen dinerbuffet gratis gebruik van zwembad, fitness, sauna en Kneipp-ruimte gratis uitstap-boekje t.w.v. 2,50 gratis parkeren gratis WiFi aankomst op alle dagen vanaf 109 tijden vakantieperiodes en feestdagen geldt een toeslag toeslag upgrade All-In 15,00 per persoon per nacht Aanbiedingen zijn geldig t/m 31 juli 2015. De prijzen zijn excl. boekingskosten (vanaf 9,50) en door de hotels te heffen stads- en toeristenbelasting. Kijk op Voordeeluitjes.nl voor alle voorwaarden. 0 Lokaal tarief

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7