Proeven van regionaal voedsel ZEEUWS-VLAANDEREN 31 Jaap in Irak de omgeving natuurlijk. Maar sommige dingen bleven hetzelf de. De drukte van het leven in Ne derland - als leidinggevende bij een gemeente - is ingeruild voor net zoveel hectiek, maar dan op een andere plek. Want ook het werken in noodhulp betekent ren nen en vliegen. Nog niet zozeer omdat de vluchtelingencrisis iede re dag zo enorm verandert, maar vooral omdat partners nieuwe ei sen stellen of donoren projecten onverwacht goed- of afkeuren, of in de brij van organisaties en in stanties ergens iemand iets blok keert of in gang zet, waar jij onver wacht de gevolgen van op je bord krijgt... Zomaar een voorbeeldje: een nieuw vluchtelingenkamp dat zo maar twee maanden eerder open moet, omdat mensen op een ande re plek weg moeten. En voor mijn project betekent dit dus dat je in eens moet zorgen voor registratie van binnenkomende families. Of zoiets praktisch als even tussen de bedrijven door 2,7 miljoen in contanten uittellen om je staf uit te betalen aan het einde van de week... Ik hoor het van veel collega's: het is vaak niet het lijden dat je tegen komt, of de ontreddering, al zijn dat de beelden en geuren die je waarschijnlijk bijblijven. Het is vaak veel meer het geregel, frus tratie van blokkades, hectiek van ontwikkelingen en/of het leven met een team dat z'n tol vergt. En zo komt het dat ik op een za terdagmiddag met vrienden van andere organisaties en een paar collega's in een park zit aan de rand van Duhok. We 'slacklinen', proberen te lopen op een strak ge spannen koord tussen twee bo men. Het is een goede oefening om de balans terug te vinden... Groeten, Jaap Zeeuws-Vlaming Jaap Scheele s' verruilde zijn baan als afdelingshoofd bij de gemeente Sluis voor een rol als hulpverlener bij noodhulporganisatie Medair. Sinds januari vertoeft hij in Noord-Irak. Jaap bericht in deze rubriek over zijn werk in vluchtelingenkampen in Koerdistan. rapeutische werking van het zien verschijnen van je eigen gedach ten op papier. Voor mij is papier iets heel anders dan digitaal. Toen ik als tiener een uitwisselingsreis maakte naar Amerika kreeg ik de gouden tip al: je doet te veel in drukken op om alles te onthou den, dus schrijf's avonds in een dagboek. Dan zal je veel beter in staat zijn indrukken te verwerken en vast te houden. Sindsdien zijn er boekenvol van mijn gedachten, indrukken, ho pen, dromen en angsten geschre ven. Ik kwam ze weer tegen toen ik mijn huis leeghaalde voor mijn vertrek naar Irak. Heerlijk om een kijkje te nemen in je eigen wereld van jaren geleden. Vandaag, bijna op de dag af twee jaar na de eerste pagina, heb ik m'n laatste pagina geschreven in dat pietepeuterige boekje. In een heel klein handschrift heb ik mijn persoonelijke reis vastgelegd van de afgelopen twee jaar. In Ge- raardsbergen beschreef ik de eer ste dag van mijn fietstocht naar Santiago in Noord-Spanje. Daarna volgden mijn vertrek uit de ge meenteraad in Terneuzen en later bij de gemeente Sluis, en de nieu we stap die me nu, eind april 2015, in een park aan de rand van Duhok in Noord-Irak bracht, met de laatste pagina voor mijn neus. Ik blader terug door twee jaar van hopen en vrezen, van twijfelen en toch doen, van houden van en van afscheid nemen. Een schril contrast tussen het moment van rust tijdens die fietstocht en de hectiek van veranderingen van al le dag. En er is veel veranderd. Alleen al Beste lezer, Op 13 april 2013, in Ge- raardsbergen, boog ik me voor het eerst over mijn pietepeu terige dagboekje. De lokroep van die blanco pagina's, die erom schreeuwden om be schreven te worden, kon ik niet weerstaan. De pagina's vroegen om indrukken en inzichten, en nodigden me uit om op reis te gaan. Natuurlijk, we leven in een tijd waarin alles digitaal gaat, en bij voorkeur ook nog openbaar op Facebook of Twitter. En ik doe er zelf fanatiek aan mee (ja, dit is een open uitnodiging aan ieder een die het interessant vindt om ons te volgen op Facebook of Twit ter...). Maar niets kan tippen aan de the- 2| Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Het evenement, dat onder de noe mer 'Regionaal duurzaam voed sel' voor de tweede keer plaats vindt, wordt gehouden in de Gro te Kerk in Groede. Om 14.00 uur is de aftrap met een symposium. Er zijn drie spre kers. Jouke Heringa van de Hoge school Zeeland praat over 'nut en noodzaak van Zeeuwse zilte zalig heden', Nick Sinke van Biosfeer Groede gaat in op de teelt van kruiden in Zeeuws-Vlaanderen en Willem Brandenburg (Wage- ningen Universiteit) praat over de mogelijkheden voor de teelt van zeewier en zeevis. Discussieleider is Herman Lelieveldt van het Uni versity College Rooseveldt. Vanaf 15.00 uur bieden veertien producenten uit de regio hun waar aan. Overal is een hapje streekproduct te proeven: van zee kraal tot ganzenborst en van bio logisch biertje tot groentesap. De toegang tot het evenement is gratis, net als een klein proeverij- tje bij de deelnemende producen ten. Een wat groter hapje of drank je kost 1,25 euro. Rond 17.00 uur wordt afgesloten. VOLVO V40 VAI\IAF€^2frt CAPPENDIJK AUTO'S Mr'RJ' Ha jerneu^n VRIJDAG 1 MEI 2015 Dagboek vol met ervaringen De hectiek van de dag: op de vloer geld uittellen om medewerkers hun salaris te kunnen geven. De 'avonturen' van Jaap Scheele zijn te volgen op www.facebook.com/ jaap.scheele en op Twitter via @Jaap_Scheele Jaap moet regelmatig op zoek naar de juiste balans. Dierenartsen Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen, po liklinieken "De Ottenhorst" van Diemen- straat 83, Terneuzen en "De Steenberg- he", van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Tel spoedeisende hulp: 0115-619628 en 0115-696425. Spreekuur za 12.30 - 14.00 uur in polikliniek De Ottenhorst. Dierenkliniek Terneuzen, Vlietstraat 19, tel. 0115-612200 (24-uur bereikbaar). Spreekuur za 11.00-12.30 uur. Dierenkliniek Othene, dr. P. Derycke, Otheensedreef 1, Terneuzen. tel. 0115-696940. 24 uur bereikbaar bij spoed 06-22392955. Dierenkliniek St. Jansteen, Brouwerij straat 92, Kapellebrug. tel. 0114-312701. Spreekuur 11.00 - 12.00 uur. DZZ Dierenkliniek, Zusterstraat 3, Sas van Gent. tel. 0115- 453800, spreekuur za 11.00-12.00 uur. Dierenartsencentrum West, Oostburg, Breskens, Aardenburg en Sluis tel. 0117-454484(24 uur bereikbaar). Dierenkliniek IJzendijke, Minnepoortstr. 14, tel.0117-301388 ((24 uur bereik baar). Dierenambulance 06-43727127 (24 uur bereikbaar). door Martijn de Koning GROEDE - Producenten en consu menten van voedsel wonen in Zeeuws-Vlaanderen vlakbij elkaar, constateert de Stichting Duurzaam Groede. Reden om die partijen op zondag 10 mei bij elkaar te breng en tijdens een symposium en proe- verij. h»yU TERNEUZEN 0115 697455, www.cappendijk.nl Er zijn veel redenen om de V40 te rijc^n. Bijvoorbeeld de superzuinige 100% Zweedse motoren met i-Art technologie. De fantastische wegligging. De lage fcijtelling van slechts 14%. Maar de V40 met de innovatieve voetgangersairbag rijdt u voor alles vfct onverwacht op uw pad komt. Toch? j ONTDEK ALLE REDENEN IN ONZE SHOWROOM DE MOOISTE REDEN OM V40 TE RIJDEN IS NIET EENS DE V40 ZELF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 70