DE DOORBRAAKROMAN O A A i it 4 Dizzieni 36 SPORT VIERDE KLASSE A ZONDAG Patrijzen geeft bijna een 4-0-voorsprong weg, maar kroont zich uiteindelijk toch tot kampioen van de vierde klasse. UNIEKE 10-DELIGE BOEKENCOLLECTIE €49,95 Tolhoek heeft trui bijna binnen Finishen in de slotetappe van de Ronde van Bretagne is vrijdag voldoende voor wielrenner Antwan Tolhoek om de bergtrui te winnen. De renner uit Yerseke zag zijn voorsprong donderdag niet in gevaar komen in de zesde etappe, die hij veilig in het peloton afsloot. Hij breidde zelfs zijn voor sprong uit doordat nummer twee Perichon afstapte. Berry Dallinga naar kwartfinale op EK Berry Dallinga uit Sluiskil haalde gisteren op het EK driebanden op de kleine ta fel de kwartfinale. In zijn eerste partij in het hoofd toernooi won hij met 33-40 in 25 beurten van de Turk Can Capak. In de achtste fi nale had de Sluiskilse hotel houder het moeilijk met het verdedigende spel van de Oostenrijker Karl Makik: 40-35 in 35 beurten. Voorbeeldig verzet Roadhouse Roadies De poolbiljarters van Road house Roadies maakten het in de regionale eerste klasse de virtuele kampioen Heat knap lastig. Het werd 2-4 voor de Tilburgers, maar die moesten danig zweten. Ste fan Hofman verloor twee partijen in de decider. Rinus Witte miste een cruciale bal om een decider af te dwin gen. Mark van Wijngaarden en Johan van Beek wonnen elk één keer. Tovaal oefent in Griekenland De rugbyers van de Goese Rugbyclub Tovaal spelen za terdag een vriendschappelij ke wedstrijd tegen het Griek se Thessaloniki Lions RFC. De wedstrijd maakt onder deel uit van de jaarlijkse bui tenlandse tour van de. Grie kenland is het veertiende land dat Tovaal bezoekt. VLISSINGEN - Voorafgaand aan het duel tussen Zeeland Sport en Pa trijzen werd in de wandelgangen geopperd dat het duel in een ge lijkspel zou eindigen. Patrijzen had dan zondag in de uitwed strijd tegen Vogelwaarde aan een puntje genoeg om het kampioen schap op een feestelijk manier bin nen te slepen. De praktijk bleek anders. Patrijzen werd het 'ge woon' gisteravond. In de eerste helft was het eenrich tingsverkeer. Bij rust leidde Patrij zen met 4-0 door doelpunten van Angelo Janse (2x), Pascal Zoetewe- ij en Robert Dubowski. De titel leek zo goed als binnen. Nadat Jan- se in de 28e minuut voor de 3-0 zorgde, richtte Patrijzen-trainer Hans de Nooijer zich tot een be kende in het publiek. „Ik neem morgen een dagje vrij, ga daar maar van uit." Na de pauze bleek alles anders. De 'kampioenskoorts' sloeg toe bij Patrijzen. Binnen een kwartier stond het via Gérard de Nooijer en Wouter van Belzen opeens 4-2. Dat dagje vrij van Hans de Nooijer was opeens niet zeker meer. „Je moet je gewoon scha men", foeterde de oefenmeester richting zijn spelers. Na afloop nu anceerde hij zijn woorden. „Als we niet hadden gewonnen, had den we het zondag alsnog afge maakt. Maar ik ben toch een voet- baldier. Als het niet loopt, erger ik me daaraan." Zeeland Sport kwam nog terug tot 4-3, maar verder kwam de thuisploeg niet. Na het laatste fluitsignaal heerste er opluchting en blijdschap bij Patrijzen. Een groots feest bleef echter uit. „Het is toch anders op een donderdaga vond", meende De Nooijer. „Het is jammer dat de KNVB dit niet op een andere manier heeft opge lost. Het is nu minder spontaan, al doet dit niets af aan het kam pioenschap. We vieren vanavond een bescheiden feestje in de kanti ne en zondag gaan we met de plat te kar door het dorp." Aanvoerder Dries Dijkmans sloot zich aan bij de bewoordingen van zijn coach. De 35-jarige doelman had niet gedacht ooit nog kam pioen te zullen worden, nu zijn voetbaljaren beginnen te tellen. „Het is jammer dat je een paar jongens moet missen, maar kam pioen is kampioen." Dijkmans dacht er dan ook geen moment over na om de wedstrijd op een akkoordje te gooien. „Als je kampioen kan worden, moet je het altijd doen. In de laatste twee wedstrijden spelen we tegen te genstanders die nog tegen degra datie vechten. Stel je verliest die, dan vergeef je het jezelf nooit dat je door deze wedstrijd het kam pioenschap hebt misgelopen." Doordat Dijkmans in de blessure tijd nog een hoekschop wegbok- ste, verzekerde zijn trainer zich van zijn eerder gewenste vrije dag. „Ik denk dat ik m'n auto van avond maar laat staan bij de kanti ne", glimlachte de winnende coach na afloop. „De vereniging kennende wordt het nog gezellig vanavond. Ik denk dat ik een slaapadresje moet zoeken op het dorp." Voor een absolute stuntprijs van (winkelwaarde 129,95) LE QUILLIO BRANDENBURG MIDDELBURG GOES Patrijzen wacht dubbel kampioensfeest door Len Wolters 79 Patrijzen heeft dit seizoen al 79 keer gescoord. Dergelijke aantallen haalde de kersverse kampioen uit 's-Heeren- hoek voor het laatst in de jaren zestig en zeventig. Zeeland Sport-Patrijzen 3-4 (0-4). 9. Angelo Janse 0-1, 21. Pascal Zoetewe- ij 0-2, 28. Angelo Janse 0-3, 36. Ro bert Dubowski 0-4, 51. Gérard de Nooijer 1 -4, 60. Wouter van Belzen 2-4, 68. Matthieu de Smit 3-4. Scheidsrechter: D. Wiegmans (Oost-Souburg). Gele kaart: Joey Geel hoed (Zeeland Sport), Angelo Janse (Patrijzen). Aantal toeschouwers: 90. Elke grote schrijver was eens onbekend. Tot dat ene, beslissende boek: de doorbraakroman. Met deze unieke collectie haalt u in één keer de doorbraakromans van een aantal van Nederlands populairste schrijvers in huis. Fraaie, luxe vormgeving en cadeaucasette die niet zal misstaan in uw boekenkast. Nu te bestellen via: http://webwinkel.bndestem.nl/ Anna Enquist Abdelkader Benali Het Bruiloft Meesterstuk aan zee Franca Treur Dorsv oer vol confetti Arjen Lubach Magnus Marente de Moor De Nederlandse maagd Arnon Grunberg Blauwe maandagen Connie Palmen De wetten Arthur Japin De zwarte met het witte hart Oek de Jong Opwaaiende zomerjurken Thomas Rosenboom Publieke werken Deze boeken worden u aangeboden door Dizzie.nl, de leukste boekencommunity van Nederland. 1 jij/; -.»• '-"a-I- Patrijzen viert het kampioenschap van de vierde klasse op het veld aan de Irislaan in Vlissingen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57