Kersen zijn echte juffertjes Plan voor amfitheater aan Schelde Terneuzen OVO vernieuwt met brocante fair SCHOUWEN-DUIVELAND 31 De recherche heeft onvoldoende aan knopingspunten om de zaak van de Zie- rikzeese autokrasser op te lossen 20 JAAR WOONINSPIRATIE ZIERIKZEE - De recherche stopt het onderzoek naar de autokrasser in Zierikzee. Er zijn onvoldoende aanknopingspunten om de zaak op te lossen. „Dat betekent niet dat we hier nooit meer iets mee doen" verdui delijkt politiewoordvoerder Wil lem-Jan Uijtdehaege. Zodra er weer een bruikbare tip binnen komt, wordt het onderzoek hero- De wens om naast de traditionele toeristenmarkt ook een 'kwali- teitsmarkt' naar de stad te halen, leefde al langer. Zowel wat aankle ding als wat aanbod betreft (60 kramen met onder meer woonde coratie en streekproducten) lijkt de brocantemarkt aan die opzet te voldoen. Het is het begin van meer activiteiten, belooft Van der Krieke. Niet alleen tijdens het toe ristenseizoen. De bedoeling is ge durende het hele jaar door met enige regelmaat extra activiteiten en optredens naar Zierikzee te ha- pend. Begin maart sloeg de autokrasser in Zierikzee toe. In totaal werd t52 keer aangifte gedaan van ver nielingen aan auto's. De recher che heeft alle sporen en tips 'uit gelopen', maar dat leidde niet tot een aanhouding. Daar leek het medio maart wel even op. Toen meldde de politie dat 'het net zich rond de dader sluit'. Er wa ren ook camerabeelden beschik baar. „We zijn toen misschien iets te hard van stapel gelopen", zegt Uijtdehaege achteraf. De politie maakt bewust bekend het onderzoek nu te stoppen. „Er zijn hier zoveel mensen de dupe van. Het heeft tot veel maatschap pelijke onrust geleid. We willen transparant zijn en aangeven hoe het er nu voor staat." Tips zijn nog altijd welkom. Bel len kan naar 0900-8844. Of ano niem: 0800-7000. Ook via de web site politie.nl zijn tips door te ge ven. len. Het eerste extraatje staat ook 6 mei op de agenda. Dan zijn on der de Beuze gratis voorstellingen van poppentheater Kris-Kras (om 12.00, 13.30 en 14.30 uur) te zien. Verder maken onder meer steltlo pers en klimwand deel uit van de toekomstplannen. Ondertussen wordt ook aan de opzet van de be staande toeristenmarkt gesleu teld. Zo worden komend jaar Meelstraat en Maarplein nadruk kelijk bij de markt betrokken. De OVO zou toeristenmarkt en week markt in de toekomst het liefst combineren, door de toeristen markt van dinsdag naar donder dag te verplaatsen. Omdat er eilan- delijk maar één braderie per dag mag plaatsvinden is medewer king vanuit Burgh-Haamstede no dig. „Daar wilden ze niet ruilen, maar inmiddels zit er een ander bestuur. Dus misschien moeten we nog eens om de tafel. Ik denk dat er winst voor iedereen in zit." „Ik doe dit samen met mijn twee lingbroer Leendert", vertelt Maar ten van de Velde. „Met de kersen zijn we een paar jaar geleden ge start met z'n tweeën. We doen al les zelf, ook het regelen van de af zet. We hebben er over nagedacht wat we wilden. Het moest iets zijn met toeristen en voor de fiet sers die we hier in de zomer heb ben. Daarnaast moest het ook iets zijn wat we kunnen combineren met de rest van het werk op het bedrijf. In augustus en september hebben we het druk met dorsen. Juni en juli vonden we een beter tijdstip." En zo werd het idee ge boren om met de kersen te begin nen. Een arbeidsintensieve teelt. In de winter wacht het snoei- werk. Soms moeten in het voor jaar ook de wortels gekapt wor den om te voorkomen dat de bo men te groot worden en dan moet je gedurende de bloei en daarna de groei en het rijpen van kersen altijd alert zijn. „Het zijn echt juffertjes." Bij Leendert en Maarten van de Velde staan de kersenbomen on der een soort overkapping. „Na de bloei gaat het net er over heen. Als de kersen rood worden en ge voelig voor regen, doen we er fo lie over." De broers hebben tien rassen die allemaal op een ander Op de akker moment kersen leveren. Op die manier kunnen ze het seizoen een beetje verlengen. „We heb ben ongeveer zeven tot acht we ken kersen." Door de spreiding kunnen ze ook altijd versgeplukte kersen leveren. „Sommige men sen doen ze ook wel in de koe ling, maar wij vinden dat de smaak dan toch wel wat achteruit gaat." De vruchten worden verkocht via de eigen boerderijwinkel en bij andere verkooppunten op het ei land onder de naam 'Schouwse kers'. De broers zijn sterk aan de ze naam gehecht. Dus komt er een stickertje op de bakjes om te laten zien dat het echt om fruit uit Dreischor gaat. „We willen op die manier naamsbekendheid krij gen, laten weten dat het om goe de kersen gaat." Beland TERNEUZEN - Een amfitheater op de dijk van de Buitenhaven in Ter- neuzen met een drijvend podium ervoor en onder de tribune het Portaal van Vlaanderen en een museum voor moderne kunst. Het is een plan van theaterdirec teur Frans Lievens, dat al direct op steun kan rekenen van gouver neur Jan Briers van Oost-Vlaande ren en commissaris van de ko ning Han Polman. Ook (haven)in- stanties, zoals het Havenbedrijf Gent, reageren positief. Het idee is oorspronkelijk van de inmiddels overleden José Doorns. Lievens, directeur van de drie gro te Zeeuwse theaters heeft het plan nu opnieuw gelanceerd. Lie vens: „Dit kan alleen van de grond komen als er een breed draagvlak voor is. En er zullen in vesteerders moeten worden ge vonden." Hij wil zelf zorgen voor een belangrijk deel van de voor stellingen. Het amfitheater zou op en in de dijk pal voor het Schelde- theater moeten verrijzen. Belang rijk is de houding van waterschap Scheldestromen. Het amfitheater met honderden zitplaatsen en een podium dat meebeweegt op eb en vloed, zou symbool kunnen staan voor 'de band met het wa ter', die Terneuzen al jaren wil versterken. 10% KORTING OP CARPET SIGN WIN EEN WEEKEND TEXEL VRIJDAG 1 MEI 2015 Onderzoek krasser stil door Esme Soesman door Esme Soesman ZIERIKZEE - Met een brocante fair op woensdag 6 mei steken de on dernemers van Zierikzee in op ver nieuwing. „We gaan de komende tijd anders gas geven in Zierikzee", zoals Robert van der Krieke van on dernemersclub OVO het ver woordt. door Melita Lanting DREISCHOR - Het is kersenbloesem- tijd en dat is te zien aan de Gaan- derseweg in Dreischor. Een bijzon dere tak van het akkerbouwbedrijf van de familie Van de Velde. We rijden er langs, maar wat groeit er nou eigenlijk op de akkers? Woontrend Zeeland bestaat 20 jaar. Een jubileum om trots op te zijn! AL 20 jaar vindt u bij ons woon inspiratie op het gebied van meubelen, slapen, verlichting, textiel en accessoires. Om ons jubileum te vieren, doen wij u elke maand een speciale aanbieding. Kersenkweker Maarten van de Velde: „Het is een arbeidsintensieve teelt. foto Marieke Mandemaker In mei ontvangt u 10% korting op de karpetten van Carpet Sign. Hoogwaardige en rijke karpetten van Nederlands fabricaat, die het toegewijde team in Asten geheel naar uw wensen vervaardigd. Bij aankoop maakt u daarnaast kans op een weekend Texel. Hier komt het wol van uw karpet vandaan! Voor meer informatie: www.woontrend.nl DUINSTRAAT 18A K0UDEKERKE (0118)55 55 60 INF0@W00NTREND.NL WWW.W00NTREND.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56