Westkop N59 is duurzaamste verzorgingsplaats 'Mijn dochtertje is getekend voor het hele leven' SCHOUWEN-DUIVELAND 29 „We hebben veel moeite gedaan om Rijkswaterstaat te interesse ren. Uiteindelijk vind je dan enke le personen die er enthousiast over zijn. Op een of andere ma nier werkt het voor ons altijd zo. Mensen maken toch het verschil." District Zeeland van Rijkswater staat is vrij actief in biobased tech nieken, vindt Stapper. „Er zijn an dere projecten gaande waarbij wij indirect betrokken zijn. Hierbij gaat het om een project met bioba sed asfalt en de renovatie van een woning in Kruiningen met bioba sed materialen. RB Wonen is daar mee bezig." Dat Rijkswaterstaat Zeeland ver zorgingsplaats De Westkop aan de Grevelingendam heeft aange wezen als proeflocatie is niet toe vallig. Sinds 2orr toont Rijkswaterstaat hier zijn innovaties. Het asfalt op dit parkeerterrein aan de N59 bij Bruinisse bestaat voor zestig pro cent uit hergebruikt asfalt, dat met een lage productietempera- tuur is aangebracht. De verlich ting van het parkeerterrein be staat uit led-lampen en het afval wordt gescheiden en onder gronds ingezameld. Er staan onderhoudsvriendelijke toiletten die met regenwater wor den doorgespoeld. Dat water wordt ter plekke gezuiverd en ge loosd op het oppervlaktewater. Zelfs de beplanting op de West kop is duurzaam. De bomen zijn van het soort dat meer koolstofdi oxide opvangt dan reguliere bo men. De gazons zijn ingezaaid met traaggroeiend gras dat min der vaak hoeft te worden ge maaid. Ook de zitbankjes die uitzicht bie den over de Oosterschelde, zijn gemaakt van gerecycled afval. Haar dochtertje is volgens haar en het Openbaar Ministerie seksueel misbruikt door haar stiefvader. De moeder ontdekte het mis bruik toen hij haar eind oktober 2023 naar bed bracht. Toen zij iets later ook boven kwam zag ze dat hij iets vreemd deed ter hoogte van zijn gulp. Volgens haar vriend zou hij jeuk hebben omdat hij zijn kruis eerder had gescho ren. Van haar dochtertje, destijds drie, hoorde ze iets anders, zo kwam gisteren naar voren tijdens de rechtszaak tegen Pedro G. (38). De verdachte was tot verontwaar diging van zijn ex niet aanwezig in de rechtszaal. Volgens zijn raadsman Rinus Wouters wegens gezondsheidsproblemen en om dat hij met de dood is bedreigd. „Als hij zich nog eens in Zeeland laat zien is het met hem ge beurd." Volgens de officier zou de man het meisje gedwongen hebben hem oraal te bevredigen en zijn penis vast te houden. Ook zou hij het meisje onzedelijk hebben be tast. Maar ook het dochtertje van een eerdere vriendin zou, zo bleek gisteren, op hele jonge leef tijd zijn misbruikt. Net als de jon ge dochter van bevriende kennis sen. De moeder van het eerste slachtoffer liet via haar slachtoffer verklaring weten dat door de pro blemen als gevolg van het mis bruik, ze instortte waarna haar kinderen uit huis werden ge haald. Dat gebeurde ook bij de an dere vriendin nadat ook zij ont dekte wat er met haar dochter was gebeurd. Het gezin van het oudste slachtof fertje is nog bij elkaar. Met dat meisje gaat het volgens haar moe- der nu weer goed. „Ze zit op kick boksen want ze moet zich kun nen verweren." Officier van justi tie Wilfred Suijkerbuijk zei dat hij niet kon bewijzen dat het meisje haar stiefvader oraal moest bevredigen. Noch dat het mis bruik van de verschillende meis jes stelselmatig gebeurde. Omdat de zaak al lang loopt, 'mede door de raadsman', beperkte hij zijn eis: een celstraf van 23 maanden waarvan tien voorwaardelijk. Wouters vroeg om vrijspraak. Vol gens hem is er geen enkel bewijs gevonden voor het misbruik van de drie meisjes. Hij uitte ook kri tiek op de manier waarop de meis jes in een speciale studie zijn ver hoord. Uitspraak 13 mei. Dominee Smink gaat naar Wierden De Protestantse gemeente van Nieuwerkerk moet op zoek naar een nieuwe predi kant. Dat komt doordat do minee T. J. Smink (44) het beroep heeft aangenomen dat op hem werd uitge bracht vanuit Wierden. Smink werkt sinds 30 sep tember 2007 in Nieuwer kerk, zijn eerste gemeente. Zeehonden vrij bij Zeeuwse Stromen Zeehondenopvang A Seal laat vanmiddag op het strand bij hotel de Zeeuwse Stromen in Renesse twee zeehonden vrij. De dieren met de namen Syl en Jack Sparrow worden om 14.00 uur vrijgelaten. Belangstel lenden wordt verzocht het (betaalde) parkeerterrein voor het hotel te gebruiken. ZVU begint cursus Zeeuwse boerderij De Zeeuwse Volksuniversi teit houdt vanaf donderdag 21 mei een nieuwe cursus over Zeeuwse Boerderijen. Deze bestaat uit twee les- avonden in Wijkgebouw de Spinne in Goes en een excur sie. Belangstellenden kun nen zich opgeven via 0118 - 634800 of www.volks- universiteitzeeland.nl Fotocursisten exposeren werk Cursisten van de in augus tus 2013 opgerichte Zeeuw- sephotoacademy exposeren tot en met zondag bij de kunstuitleen aan de West- wal in Goes werken die ze vorig jaar hebben gemaakt. Ook werk van de bij de cur sus betrokken docenten is daar te zien. www.zeeuw- sephotoacademy.com Gratis zeilen op Open Boten Dag Waterfront Jachtcharter op Delta Marina aan de Veer- dam in Kortgene houdt za terdag van 10.00 tot 16.00 uur haar eerste Open Boten Dag. Bezoekers kunnen proefvaarten maken met zeilboten of sloepen. Ook wordt informatie gegeven over vaaropleidingen. Zie: www.jachtcharter.com Paus consacreert Koptische kerk Paus Theodorus II consa creert dinsdag de Koptische kerk in Kapelle. De inwij- dingsdienst begint om 09.00 uur. De Koptische gemeenschap Zeeland nam eind 2013 de Ontmoetingskerk aan de Bie- zelingsestraat in gebruik en gaf deze de naam Heilige Ma ria Sint Arsenius Kerk. VRIJDAG 1 MEI 2015 Projectleider Esther Stapper van innovatiebedrijf Millvision bij de biobased geleiderail. foto Millvision door Ton van den Nouweland BRUINISSE - „Het district Zeeland reageerde als eerste toen het hoofdkantoor van Rijkswaterstaat een oproep voor testlocaties deed", verklaart Esther Stapper de keuze voor Zeeland en de Grevelin- gendam voor de proef met de bio based vangrail. door Emile Calon MIDDELBURG - Mijn dochtertje is ge tekend voor haar leven, zo zei giste ren een Middelburgse tegen de drie rechters van de Middelburgse rechtbank. Bij kinderdagverblijf zien leidsters dat het meisje (3) de staart van een knuffel steeds in haar mond steekt. NIEUWERKERK RENESSE GOES GOES KORTGENE KAPELLE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 54