WONEN 7 Een tafel die zich als kameleon gedraagt Als behalve het oor ook het oog wat wil Radijs zaai je altijd te dik, maar de zaden van radijs zijn rond en groot. Groot genoeg om ze één voor één te zaaien met een centi meter tussenruimte. Drie weken later kun je de eerste radijsjes oog sten. Bij een goede zaadhandel zijn al lerlei radijssoorten te krijgen; er bestaat zelfs gele radijs. Ook radijs is een duogroente, want de kiem- plantjes zijn eetbaar; je kunt er een bak sla mee oppeppen. Eigen lijk is radijs een triogroente, want als je vergeet de radijsjes te oog sten of als je er meer hebt gezaaid dan je op kunt, zijn ook nog eens de zaadcapsules eetbaar. Die zijn knapperig en als je ze serveert, zal iedereen vragen welke vergeten groente je nu weer hebt heront dekt. Succes verzekerd. HEBBEN Een strak, modern interieur is uit. Huisgeuren zijn in en glas in bubble- gumkleuren is in op komst. Een paar van de trends uit meu belmekka Milaan. DRAMATISCH MARMER De Italianen kregen de afgelopen jaren een flinke tik. Net als veel andere Westerse lan den zagen ze de concurrentie van Azië, vooral China, voor de meubelproductie met lede ogen aan. De economische crisis deed ook geen goed. Daarnaast waren er nog die hausse aan conceptueel (Dutch) design en de bloei van de lichte, Scandinavische stijl. De Italianen raakten ervan in de war, jong talent bleef uit en introducties waren la biel. Die tijd lijkt voorbij. Designmerk en kunststofkoning Kartell doopte vorig jaar de enorme stand op de meubelbeurs in Milaan helemaal in goud. Dit jaar mocht het alle maal iets rustiger, al blijven ze niet vies van een beetje show. De stand kreeg hoge tussenwanden, uitgevoerd in groen marmer. Geen echt marmer, maar faux marbre, oftewel een goed uitgevoerde fotoprint van het luxe materiaal. Kartell wil ermee zeg gen dat haar design kostbaar is en onderdeel uitmaakt van de Italiaanse interieurcul tuur, waarin marmer altijd al belangrijk was. Kartell staat daarin niet alleen. Ook bij Cappellini is sprake van 'dramatisch' marmer, in groene en rode tinten. Molteni, Za- notta, Cassina en Minotti; allemaal gebruiken ze veel marmer. Ook bij veel 'buiten landse' merken - van het Duitse Joa Herrenknecht tot het Spaanse Sancal en ons ei gen Nederlandse Lensvelt, dat kantoormeubels presenteerde van marmer met koper - zien we gretig gebruik van marmer en ander natuursteen. HUISGEUREN Waren geurkaarsen vooral het domein van interieurdecorateurs met hun eigen lijn of de Franse geur(kaarsen)huizen, nu flirten ook meubelmerken met een eigen geur. Tom Dixon nam zijn geurkaarsen en geurstokjes mee naar zijn presentatie in een oud theater in Milaan. Outofstock, een collectief van designers uit Singapore, Barcelona en Buenos Aires, presenteerde in Milaan prototypes van luchtzuiverende geurversprei ders. Daarvoor transformeren ze carbonfilters van keramiek - zoals die in auto's wor den gebruikt, maar onzichtbaar zijn - naar een mooi object dat niet alleen de lucht zuivert, maar ook geur afgeeft. Het witte, op lage temperatuur gebakken, poreuze kera miek neemt bovendien verfstoffen op. Het idee is vernuftig, de uitkomst charmant. Of de geurfilters ook te koop komen, blijft de vraag. Een stuk commerciëler is de lancering van de huisgeurenlijn van Kartell, een uitgebrei de lijn huisparfums, verpakt in luxe kaarsen en kandelaars. Van een andere orde, maar wellicht een tip voor tijdens de zomervakantie, is de Garden of Wonder in de Hortus Botanicus van Milaan in de artistieke wijk Brera. De kunstzinnige designstichting Be Open houdt daar een boeiend project. Er is een museum over de geschiedenis van par fum. Nog spannender zijn de paviljoentjes die meubelontwerpers er inrichten en waar ze de interactie aangaan met oude parfumhuizen. VRIJDAG 1 MEI 2015 Een tafel zoals ze zelf eigenlijk ook zijn: dat wilde Timmers Architecten maken. Omdat Thijs Timmers en de zijnen hun ontwerpen altijd aanpas sen aan de wensen van de opdrachtge vers, was de link met het dierenrijk snel gelegdZo ontstond de Kame leon: een tafel waarvan het ontwerp hetzelfde blijft, maar die is aan te pas sen aan (de grootte van) het interieur en de specifieke wensen die een ge bruiker heeft. Timmers' eisen aan een tafel blijven dat die vlak en stabiel moet zijn, slank of robuust mag zijn en vier poten aan de uiteinden heeft. De Kameleon bestaat altijd uit twee materialen: een metalen frame (rvs of Tafel Kameleon, foto's PR staal) en een houtachtige of kunststof afwerking. De maximale lengte van de tafel bedraagt 3.630 millimeter. De tafel is te koop vanaf 1.524 euro, inclusief btw. www.timmersarchitecten.nl Is het nodig? Nee, natuurlijk niet! Alle iPhones hebben door de generaties heen immers steeds betere speakers. Daardoor is de noodzaak tot een setje externe boxen er eigenlijk niet meer. Maar er zijn altijd mensen die meer volume wensen én het oog wil tenslot te ook wel eens wat. Daarom is er de MegaPhone Mini: die is kleiner dan de voorganger en goedkoper. Hij ver bruikt geen elektriciteit, wordt vrijwel volledig met de hand gemaakt in Italië en is verkrijgbaar in zes verschillende kleuren. Prijs: 199 dollar (iets meer dan 180 euro). www.enandis-shop.it - MegaPhone Mini. Nieuwe trend: woonspullen in bubblegumkleu- ren. Zoals de collectie van Studio Dechem. in meubelmekka Milaan door Renske Schriemer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 51