Onderzoek misbruik Franse soldaten Prijzen tabiets en pc's omhoog door lage koers van de euro €134;- €69,; Paus gaf 1,5 miljoen aan armen 4 IN HET NIEUWS POOLREIZIGERS Ervaren poolonderzoekers De Roo en Cornelissen waarschijnlijk omgekomen bij expeditie. Volgens bronnen binnen de Fran se justitie zouden veertien militai ren bij het schandaal zijn betrok ken. „Als deze informatie wordt bevestigd, zal de straf proportio neel zijn met de daden. Als die ernstig waren, zal de straf streng zijn. Ik zal onvermurwbaar zijn", zei de president. Verschillende incidenten staan be schreven in een vertrouwelijk rap port van de Verenigde Naties dat is onthuld door de Britse krant The Guardian. Franse vredestroe pen zouden in een vluchtelingen kamp in de CAR tussen decem ber 2013 en juni 2014 tien kinde ren hebben verkracht, sommigen van slechts negen jaar oud. In andere gevallen zouden de mili tairen seks gehad hebben met de kinderen in ruil voor voedsel. De Franse soldaten waren juist bij het kamp ter bescherming van de kinderen. De VN zouden de resultaten van het onderzoek stil hebben willen houden. Een hoge medewerker besloot daarop om het rapport in het geheim door te spelen naar de Franse autoriteiten, die hebben daarop hun eigen onderzoek ge start. Dat is gisteravond bevestigd door het Franse Ministerie van Justitie. De klokkenluider is vorige week geschorst door de Verenigde Na ties. De organisatie heeft naar de ze functionaris een intern onder zoek ingesteld wegens het ver spreiden van vertrouwelijke infor matie. 3 dagen Noord-Limburg diner! H OTELDEAL. NL/ KRANT501 088-0331506 ROME - Paus Franciscus heeft vo rig jaar 1,5 miljoen euro aan de ar men geschonken. Met dat geld kon het Vaticaan achtduizend mensen helpen, een kwart meer dan in 2013. In 2015 kan dat bedrag nog hoger uitvallen, aldus een woordvoerder gisteren. Ook dak lozen in Vaticaanstad zijn beter af sinds Franciscus er is. Zij mogen douchen op het Sint Pietersplein en worden er geknipt. Pc's en tabiets worden in Europa in de loop van dit jaar minstens 10 procent duurder, verwacht het Amerikaanse onderzoeksbureau Gartner. De euro is sinds vorig jaar zomer 20 procent gedaald ten opzichte van de dollar. De meeste computeronderdelen worden in dollars of de Chinese renminbi af gerekend. China is een grote producent van computers en computeronderde len. Ten opzichte van de Chinese munt is de euro 25 procent min der waard geworden. Nederlandse verkopers van pc's en tabiets ontwijken vragen over prijsverhogingen. Dell, dat 85 pro cent van haar pc's in Nederland af zet op de zakelijke markt, zegt dat 'mogelijke fluctuaties van prijzen vooraf met onze klanten zullen worden besproken', meldt woord voerster Simone Versteeg na rug gespraak met het hoofdkantoor. Andere grote verkopers, als Dixons, MyCom en CoolBlue, doen er het zwijgen toe, evenals Apple Nederland. Apple verhoog de onlangs de prijzen van Mac- Books; in januari werden apps uit de Appstore duurder. De verhoging komt de computer branche slecht uit. De verkopen van pc's en tabiets dalen en de markt lijkt verzadigd. Nederland telt 10 miljoen laptops en circa 8 miljoen mensen met zowel een pc als een tablet. Gartner zegt dat fabrikanten de dure dollar maar voor de helft aan de klant doorbe rekenen en voor het overige hun toevlucht zoeken tot goedkopere onderdelen. Desondanks ver wacht Garnter dat de verkoop van pc's met 20 procent zal dalen. Vermist op ooiste plek p aarde I foto's Cold Facts door onze correspondent Frank Renaut PARIJS - De Franse president Francois Hollande heeft gisteren ge zworen dat hij geen enkele genade zal tonen als Franse militairen zich in de Centraal Afrikaanse Repu bliek (CAR) inderdaad hebben ver grepen aan kinderen. Tegen de VN-klokkenluider die het misbruik in CAR bekend maakte is een onderzoek gestart 49% Hotel - Restaurant Rooland 2 overnachtingen incl. ontbijt v 1 x3-gangen diner Gratis parkeren Wi-Fi Nabij Arcen en Venlo gelegen voor p.p. voor meer informatie: door Chris van Alem AMSTERDAM - De dollar is inmid dels zo duur geworden ten opzich te van de euro dat producenten van computers niet aan een prijs verhoging ontkomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 4