4 WONEN VaTsêO®®!]) ffemsKco €175.000 rond de 175.000 euro Cithershillsingel 24a, Koudekerke DE VERBOUWING „Dat geldt ook voor het budget", vult Leon aan. „Je verkijkt je heel snel op wat zo'n ver bouwing kost. Het viel anderhalf keer duur der uit dan we verwachtten. Dit is trou wens een goede tip voor starters, zoals ons: neem een ruimer budget dan je nodig denkt te hebben en vraag verschillende of fertes op. Het is ook belangrijk om goede af spraken te maken als je mensen inhuurt. Het kost al snel meer dan je denkt." Marieke knikt instemmend. „We hebben een aantal dingen door een zzp'er laten doen, zoals het loodgieterswerk en het stukwerk. Het voorwerk deden we zelf. Bij sommige klussen hielpen onze vrienden mee. Bijvoorbeeld bij het uitbreken van de muren. Ook verwijderden we met hulp van vrienden de oude keuken, voor deze nieuwe er in kwam. Mijn vader hielp met de elektriciteit." „Voor het verplaatsen van de stopcontac ten in de kamer mochten we materiaal van een zzp'er lenen om de muur uit te fre zen", legt Leon uit. „Het stuken van de muren hebben we uit besteed. In de bijkeuken vonden we een oude afvoer, die we volgestort hebben met beton. Verder hebben we alles geschilderd. Ook hebben we de achtergevel grondig aan gepakt. Om er zeker van te zijn dat we doorklussen tot het helemaal af is, hebben we alvast een einddatum geprikt voor een housewarmingparty. Dat is onze stok ach ter de deur om door te werken tot het hele maal klaar is. Ons doel is om bij de house- warming een compleet en kant-en-klaar huis aan onze vrienden en familie te pre senteren. Die datum is dus echt onze dead line. Wanneer ik rustig op de bank gitaar kan spelen, is het voor mij pas af. Pas dan, als alles klaar is, kan ik dat. Nu nog niet, dus we moeten nog even door." „Het klussen valt best zwaar als je het niet gewend bent", vindt Marieke, „maar als het klaar is, kunnen we ervan genieten en dan weten we zeker dat ons huis er weer voor tien, tot twintig jaar tegen kan. Dat is het echt waard." We hadden het gevoel dat we snel moesten reageren, vertelt Leon, „want de wo ningen aan de Noord- weg zijn erg gewild. Dat merkten we ook aan onze omgeving. Toen dit huis via Fun- da.nl aan ons aangeboden werd, belde ik meteen de makelaar voor een bezichtigings afspraak. Het makelaarskantoor was 's zater dags gesloten, dus moesten we tot maan dagochtend wachten. Om half negen kreeg ik de makelaar aan de lijn. Ik had vroeg ge beld, omdat ik de eerste wilde zijn. Toen ik direct na het telefoontje op mijn werk bij de kofïleautomaat vertelde dat ik een be zichtigingsafspraak had gemaakt, reageerde mijn collega heel verbaasd. 'Hoe kan dat nou', zei ze, 'de makelaar gaat pas om 09.00 uur open'. Bleek dat zij in de plan ning had staan om zodra het kantoor open ging op precies dezelfde woning te reage ren. Wij waren haar voor." „We hebben de woning gelijk op de bezich tigingsdag gekocht", vult Marieke aan. „Met de staat van de woning hadden we ge luk. Volgens de makelaar konden we er zo in. Dat kon ook wel, maar we wilden de tijd nemen om alles naar onze zin te ma ken voor we er in trokken. We kwamen er al snel achter dat er het een en ander moest gebeuren waar we niet op gerekend hadden. De badkamer boven was bijvoor beeld ooit verplaatst. De leidingen waren horizontaal vanuit de nieuwe badkamer over de halve bovenverdieping gelegd om aan te kunnen sluiten op de oude, te smal le badkamerafvoer. Dat ontdekten we, door dat er beneden een vochtplek was ont staan. We hebben het meteen aan laten pakken. In de woonkamer lag parket dat niet naar onze smaak was. Het was vrij donker en al diverse keren opgeschuurd en gelakt. Bovendien waren het smalle plan ken. Wij vinden een brede plank mooier. De nieuwe houten vloer hebben we drem pelloos door laten trekken tot in de gang. Hierdoor moesten de plinten en de onder kant van de deur aangepast worden. Die plinten moeten trouwens ook nog afgelakt worden en er zijn nog meer dingen die moeten gebeuren. Vandaag ben ik de hele dag bezig geweest met het schuren en pla muren van drempels. Dat had ik nog nooit gedaan. Het is veel werk. Dat viel me het meeste op aan het verbouwen: de tijd die je er aan kwijt bent. Dat had ik van te vo ren heel anders ingeschat." Dolblij zijn Marieke Meijer en Leon Boot met hun woning aan de Noordweg in Middelburg. „Zodra we op een zaterdagochtend de foto's op Funda.nl zagen verschijnen, wisten we meteen: Ja, dit wordt het!", glundert Marieke. „De landelijke straat, de tuin en het weidse uitzicht aan de achterkant spra ken ons meteen aan. En toch zitten we vlakbij de stad. De Noordweg is voor ons de ideale plek. We zijn echt heel blij met dit huis." Ruime hoekwoning (1955) met garage en een tuin op het oosten. Het huis is grotendeels voorzien van kunststof kozijnen. De open keu ken heeft onder meer een keramische kook plaat, oven en een koel-, vriescombinatie. De woonoppervlakte is 85 m2, perceelopper vlakte: 263 m2. De Noordweg is voor door Cecile Hubregsen Het weidse uitzicht aan de achterkant van de woning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48