Design, dat is toch iets voor vrouwen? Mooi niet. Bezoek maar eens een designevene ment en zie: er is voldoende moois voor mannen. 1. TOM DIXON De Londense no nonsense-ontwerper Tom Dixon dankt zijn rock-'n-roll-imago vooral aan het verhaal dat hij door de Italiaanse ontwerpgrootmeester Cappellini is ont dekt in een donker hol in de Londense ha ven, waar hij destijds staal bewerkte. Dixon is inmiddels uitgegroeid tot zelfstan dig designlabel, dat al niet meer zo stoer is. Sterker nog, ruim twee jaar geleden intro duceerde hij een complete collectie acces soires voor thuis, die vooral bedoeld is voor vrouwen. Maar zo af en toe krijgen indus triële invloeden weer de overhand in zijn ontwerpen. Zoals in de Cog-collectie: lam pen en kandelaars geïnspireerd op motor onderdelen. Wie meerdere hanglampen combineert, komt tot een kroonluchter, die van een afstand nog het meeste weg heeft van een motorblok. Alleen dan wel mooi oppoetst en uitgevoerd in messing. 2. LEFF Nog niet zo lang geleden profileerde Leff Amsterdam zich vooral met bijzondere wandklokjes. Niet speciaal voor mannen dus. Tót de Eindhovense ontwerper Piet Hein Eek, bekend van de stoere meubels van sloophout, zich ermee bemoeide. Hij kwam met een wekker en draadloze speak er op de proppen. Hij verstopt zijn klokken in een stalen buis. Simpel, effectief en stoer. En passant bedacht hij er ook een col lectie zonnebrillen bij. Blijkbaar beviel de nieuwe koers en uitstraling Leff Amster dam goed. Want in Milaan presenteerde het merk een stoer mannenhorloge van de hand van Richard Hutten. 3. PUNKT Het Zwitserse Punkt doet dingen liever grondig of helemaal niet. Met als gevolg dat het designmerk van Petter Neby sinds de oprichting in 2008 nu pas toe is aan het vierde product. Naast een draadloze tele foon voor thuis, een klok en een stekkerver- deeldoos introduceert Punkt een oplader, de UC 01, speciaal voor usb-apparaten. Op zich niet zo heel bijzonder, zou je zeg gen. Maar deze door Jasper Morisson ont worpen oplader is goed uitgedacht. Hij is namelijk klein genoeg om mee te nemen op reis. „Bij het ontwerp heb ik vooral ge dacht aan die keren dat ik 's avonds in mijn hotel aankwam met een lege telefoon, ta blet én camera. Ik wou dat ik toen de UC 01 bij me had gehad", zegt Jasper Morisson. 4. NATIVE UNION Voor mannen die van gadgets en een onge kend luxe uitstraling houden, is het Ameri kaanse Native Union een aanrader. Sinds 2009 zijn oprichters John Brunner en Igor Due al bezig met het ontwerpen van gad gets die het leven van de moderne werker makkelijker en aangenamer moeten ma ken. Dat zit dan vooral in het gebruik van zeer luxe materialen, zoals een iPhone- hoesje van marmer. In Milaan presenteerde Native Union een oplader voor de onlangs geïntroduceerde Apple Watch. De oplader is bedoeld voor op je nachtkastje en maakt van je hippe horloge een wekker. vrijdag 1 mei 2015 Wonen door Cor-Peter Pasma foto's DesignPress Henk en Anja wonen in een huis vol verhalen PAGINA 2 EN 3 Het weidse uitzicht sprak ons meteen aan PAGINA 4 EN 5 Designtoys voor bovs reageren? wonen@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45