Resten MH17 morgen terug Van Gogh, of toch niet? Busreis Sauerland Aantal fietsertjes dat omkomt in verkeer stijgt fors. De omgeving van school is vaak gevaarlijk voor kinderen die niet zo vaak fietsen. IN HET NIEUWS 3 TIPS VOOR OUDERS Zwijgend staarden de dertig le den van het bergingsteam afgelo pen dinsdag naar zeven knuffels en een bos witte rozen. Ze vorm den het middelpunt van een af- scheidsceremonie nadat maanden lang, met tussenpozen, de ramp plek van vlucht MH17 in Oost- Oekraïne was uitgekamd. De afge lopen twee weken heeft het team 12 kubieke meter aan wrakstuk ken verzameld. Er zijn paspoor ten, horloges en trouwringen ge vonden. Het belangrijkste: de laat ste zeven kisten met menselijke overblijfselen komen morgen aan in Eindhoven. Het terugbrengen van zo veel mo gelijk stoffelijke resten had top prioriteit, zegt Aalbersberg. „Ik wil nabestaanden kunnen verze keren dat alles wat er nog lag, is meegenomen." Hij heeft 'goede hoop' dat uit die resten ook de laatste twee Nederlandse slachtof fers kunnen worden geïdentifi ceerd. En als dat niet lukt? Dan heeft teruggaan geen zin, bena drukt de politiechef. „Alles wat we konden en wilden onderzoe ken, hebben we onderzocht." Nabestaanden zijn blij dat het ber gingswerk ten einde is gekomen, meldt Evert van Zijtveld namens de Stichting Vliegramp MH17. „Veel families wachten met de uit vaart omdat er steeds een kans is dat nieuwe stoffelijke resten ge vonden zouden worden." Volgens Van Zijtveld zijn er plannen met nabestaanden de rampplek te be zoeken. Ook zelf wil hij naar de plek waar zijn kinderen en schoonouders zijn verongelukt. „Daar ligt hun graf." Er is een einde gekomen aan de bergingsmissie op de rampplek van de MH17 in Oekraïne. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Er is slechts een aantal foto's van de schilder bekend. Als 13-jarige, in zijn geboortedorp Zundert. Als 19-jarige, in Den Haag. En nog een vage, half op de rug gezien, als volwassen man aan de boor den van de Seine. Een échte Van Gogh scherp in beeld? Nee. Zo bekeken moet het zwart-wit prentje dat in Frankrijk opdook en in juni bij het Brussels veiling huis The Romantic Agony in de aanbieding gaat, een kapitaal op brengen. Ron Dirven, directeur conservator van het Van Gogh Huis in Zundert, vindt het een prachtig plaatje. Het zou gemaakt zijn in 1887. Een bebaarde man zit aan een tafeltje tussen de kunste naars Paul Gauguin, Emile Ber nard en Arnold Koning. Erbij zit ten ook politicus Félix Jobbé-Du- val en acteur André Antoine. „Gauguin en Bernard herken ik. Maar Van Gogh? Het zou niet de eerste geënsceneerde foto zijn", zegt Dirven. Het prentje is 88 bij 119 millimeter en toont bij vergro ting weinig meer details. Voor 'Van Gogh' op het tafelblad ligt een bontmuts zoals Van Gogh die vaker droeg. Het zóu allemaal waar kunnen zijn, bedoelt Dir ven, maar vooralsnog weigert de kenner dat te geloven. „Frappant dat dit nu opduikt, in een jaar waarin de 125e sterfdag van Van Gogh wordt herdacht. En dan bij een veilinghuis dat er zo veel mo gelijk aan wil verdienen." Ook raar aan dit verhaal: waarom hebben ze die foto niet eerst door het Van Gogh Museum laten keu ren? Dezelfde vraag wierp zich op in Amsterdam, weet Ingrid Looij- mans van het Van Gogh Museum. „Onze foto-expert herkent hem niet." Bovendien: „Van Gogh wil de nooit op de foto." b&:SBBBr 111 Kras.nl/39476 of bel 0900-96977ocPg VRIJDAG 1 MEI 2015 Kinderen zelfstandig naar school laten fietsen, kan doorgaans pas vanaf hun 8e jaar. Loop eerst de route naar school en bespreek de gevaarlijke punten. Fiets minimaal twee we ken mee met uw kind. Bespreek potentieel ge vaarlijke situaties. Leer dat een automobi list uw kind pas ziet als er oogcontact is. Sla een fiets in de juiste maat niet over omdat-ie snel te klein zal zijn. Het hoeft niet altijd een nieu we te zijn. Koop er een via Marktplaats en ver koop het fietsje een jaar later weer voor nage noeg hetzelfde bedrag. Stel de fiets goed af, laat desnoods de band wat zachter zodat uw kind goed bij de grond kan. Beide voeten moeten plat bij de grond kun nen. Het dragen van een fiets- helm helpt niet als het kind daardoor besluit om minder te gaan fiet sen. Praat op school met an dere ouders hoe de om geving veiliger kan. Basisschool leerlingen op weg naar school. archieffoto Lex van Lieshout/ANP door Koen Voskuil DEN HAAG - De Nederlandse ber gingsmissie op de rampplek van MH17 in Oekraïne is beëindigd. Dat maakte missieleider Pieter- Jaap Aalbersberg gisteren bekend. door John Bas ZUNDERT - Kunstkringen zijn in rep en roer over een foto waarop Vin cent van Gogh te zien zou zijn. Want is die man met de pijp Van Gogh wel? 100% vertrekgarantie Zeer compleet arrangement incl. Comfort Class busreis, verblijf in een 3-sterren-plus hotel, alle maaltijden, drankjes in de avonduren, entertainment en excursies naar o.a. Warstein en Winterberg. Klantbeoordeling 8,3 Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3