FC Groningen hunkert naar een prijs Unieke medaille voor 'sublieme' Li Jie Lokeren rouwt na overlijden Mertens SPORT 35 ZEIST - Aan alles en iedereen in Groningen merkt Erwin van de Looi dat het verlan gen naar een prijs enorm is. „Onze prijzenkast is nog steeds leeg. Alle Groningers hebben heel grote honger naar sportief succes", zei de trainer van de noorderlingen gisteren in Zeist, op de pers conferentie over de bekerfina le tegen PEC Zwolle. „Ik kom zelf niet uit Groningen, maar merk aan alles dat iedereen hunkert naar bekerwinst." In zijn eerste seizoen als hoofdtrainer veroverde Van de Looi (43) vorig jaar met Groningen via de play-offs een ticket voor de Europa Lea gue. Nu lonkt een nog veel grotere beloning. „Met iets tastbaars naar huis gaan, lijkt me helemaal fantastisch. Ik ben heel trots op waar we mee bezig zijn. We hebben al le stappen voltooid; nog één te gaan." FC Groningen zit in dezelfde situatie als PEC Zwolle vorig jaar. De club uit Overijssel pakte toen voor het eerst de beker. „Maar ik kan me niet voorstellen dat Zwolle daar door minder gretig is."Van de Looi wilde niet verklappen welke strijdwijze hij in de fi nale gaat hanteren. „Aanval len of counteren, we hebben dit seizoen wel bewezen dat we het allebei kunnen. Ik hoop natuurlijk dat we zon dag fantastisch spelen, maar in zo'n eenmalige wedstrijd gaat het alleen om het resul taat. Wij willen die beker winnen, dat is het enige dat telt." In het dubbelspel bereikte ze gis teren met haar Poolse partner Li Qian de halve finale. Omdat er geen wedstrijd om de derde plek is, betekent dat minimaal brons. In 1985 en 1987 werd Nederland onder aanvoering van Bettine Vriesekoop derde op het WK voor landenteams. Individueel is dit een unicum. „Jie verkeert in een sublieme vorm", reageerde bonds coach Elena Timina. Op voorhand was het koppel niet direct medail lekandidaat. Li Qian speelde vrij wel nooit dubbel, ze vond het te belastend. Met Li Jie vormde ze pas één keer een duo, vorige maand in Duitsland. Daar zagen ze dat ze elkaar goed aanvoelen en aanvullen. Ze maakten gebruik van het feit dat op dit WK voor het eerst dubbelteams bestaande uit twee nationaliteiten worden toegestaan. Dat maakt de kans op verrassingen bovendien groter. Ook in het enkelspel doet Li Jie het boven verwachting. Na haar dubbelpartij versloeg ze de num mer veertien van de wereld, Doo Hoi Kern uit Hongkong, ook al zonder setverlies. Vanmiddag speelt ze tegen de Chinese Yuling Zhu, nummer zes van de wereld. De verdediger werd sindsdien in kunstmatige coma gehouden. Er waren nooit hartproblemen ge constateerd. Hij overleed gister middag in het bijzijn van zijn fa milie in Ziekenhuis Oost-Lim burg in Genk, waar de beloften van Lokeren maandag voetbalden. „Ik wist dat we geen goed nieuws hoefden te verwachten. Zijn over lijden komt dus niet onverwacht, maar het geeft je toch een opdof fer", zei clubarts Kris Peeters van Lokeren tegen het Nieuwsblad. Lokeren speelt vanavond de play-offwedstrijd tegen Westerlo. Vooraf komen alle selectiespelers en de begeleidingsstaf samen. „Dus ook de spelers die niet gese lecteerd zijn", liet Peeters weten. „Het zal een heel speciale en zeer emotioneel geladen match wor den. Misschien is het wel goed dat wij die wedstrijd afwerken. Zo kunnen ook onze supporters in het rouwproces betrokken wor den." Mertens zakte maandag na twin tig minuten ineen. Het belofte duel tussen Genk en Lokeren werd direct gestaakt. De verdedi ger is op het veld tien minuten ge reanimeerd door de medische staf van Lokeren en later door ambu lancepersoneel. De verdediger stond lange tijd te boek als een ta lent. Mertens was Belgisch jeugd- international in het team onder 19 jaar en bij de beloften. Matchfixer Paul R. op vrije voeten De rechter in Bochum heeft de Nederlander Paul R. giste ren vrijgesproken van matchfixing en hem meteen vrijgelaten. Tegen 'Rooie Paul' was een gevangenis straf geëist van twee jaar voorwaardelijk, nadat hij medewerking had verleend met justitie. Volgens het vonnis was in zijn geval het Duits recht niet van toepas sing omdat het manipuleren van wedstrijden in het bui tenland plaatsvond. Albasini wint weer in Romandië Michael Albasini heeft zijn tweede ritzege in de 69e Ronde van Romandië bin nen. De Zwitserse wielren ner was in Porrentruy verre weg de sterkste in de eindsprint van een omvang rijke eerste groep. Hij verste vigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. Zijn voorsprong op de Itali aan Ivan Santaromita en de Brit Chris Froome is nu twintig seconden. Uitgelekte kalender telt 21 F1 -races De Formule i-racekalender van 2016 is uitgelekt en telt een recordaantal van 21 Grands Prix. Nieuw is in juli de Grote Prijs van Europa op het circuit van Bakoe in Azerbeidzjan. De directie van de Formule 1 benadruk te in een officiële verklaring dat de uitgelekte kalender een voorlopige is. De Grote Prijs van Duits land, die dit jaar ontbreekt in het schema, keert in 2016 terug op 31 juli. Wereldkampioen Roest naar Lotto Schaatsploeg LottoNL-Jum- bo heeft zich voor komend seizoen versterkt met het toptalent Patrick Roest. De negentienjarige Zuid-Hol lander kroonde zich de afge lopen twee jaren tot wereld kampioen bij de junioren en tekent deze week zijn eerste profcontract bij de formatie van coach Jac Orie. Bij Lotto-Jumbo schaatsen onder anderen Sven Kramer en Wouter Olde Heuvel. FC Utrecht legt Haller vier jaar vast FC Utrecht heeft de Franse aanvaller Sébastien Haller tot de zomer van 2019 vastge legd. De eredivisionist huur de de Franse aanvaller al sinds de winterstop van AJ Auxerre en heeft hem nu ge kocht. De twintigjarige jeugdinter- national maakte de afgelo pen maanden indruk: in vijf tien eredivisieduels kwam hij tot tien treffers en drie assists. VRIJDAG 1 MEI 2015 Ron Jans ging vorig jaar helemaal los na de eerste bekerwinst van PEC Zwolle. Jans en zijn staf hebben een filmpje gemaakt om de spelers extra te motive ren. Daarmee win je geen wedstrijden, weten ze, maar het helpt wel om de juiste focus te hebben, foto Vincent Jannink/ANP Erwin van de Looi door Rik Spekenbrink SUZHOU - Li Jie kwam stiften te kort om alle Chinese tafeltennis- fans van een handtekening te voor zien. Ze was in tranen, haar tele foon piepte onophoudelijk, leder een die iets weet van de sport, wist haar prestatie op waarde te schatten. Als eerste Nederlandse krijgt Li Jie, die in 2001 als zestien jarig meisje geboorteland China achter zich liet, zondag een indivi duele WK-medaille omgehangen. LOKEREN - Sporting Lokeren opent een condoleanceregister voor Gre gory Mertens. De voetballer van de Belgische club is gisteren op 24-jarige leeftijd overleden, nadat hij tijdens een duel van de beloften maandagavond in elkaar zakte door hartfalen. BOCHUM PORRENTRUY LONDEN RIJSWIJK UTRECHT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35