f Ouderwetse Chinees is aan het verdwijnen WALCHEREN 31 Publiek welkom op open dag KNRM Westkapelle, Neeltje Jans en Veere 20 JAAR W00NINSPIRATIE Barcodes Oud plan amfitheater aan dijk van Buitenhaven nieuw leven ingeblazen. Ook ruimte voor Portaal van Vlaanderen. beland PAC Zonweringen Horeca op Walcheren Een maand geleden las ik op de website van een makelaar dat de twee panden van Chi nees-Indisch restau rant Nan King op de Var- kensmarkt in Middelburg al enige tijd te koop staan. Dat moest ik even goed tot me door laten dringen. Dat zaken worden verkocht is natuurlijk niets bijzonders maar als Nan King verdwijnt betekent dat het einde van 56 jaar horecageschiede- nis. Voor zover ik weet is deze zaak de oudste nog bestaande Chi nees van de stad. De zaak werd in 1959 geopend door de familie Fu, als opvolger van restaurant Shang hai, dat drie jaar eerder op die plek werd gestart door ene S.J. Wu uit Den Haag. Je kunt wel stellen dat Nan King een pioniersrol op dit gebied ver vulde. Andere gekende Chinese restaurants in Middelburg volg den namelijk pas een paar jaar la ter. Hong Kong (op de bovenver dieping van De Vriendschap op de Markt) begon in 1965, Kota Radja aan de Vlasmarkt in 1967, Au Paradis Chinois op de Potten- markt in 1972 en Tah-Xin, ten slot te, startte pas in 1982 op de Markt. Kort na het bezoek aan de make laarswebsite stuurde iemand ons een foto van een papiertje op de deur van Indonesisch restaurant Surabaya in de Stationsstraat. Op dat papiertje lieten Ernst en Net ty van Toll weten dat zij, na de zaak dertig jaar geëxploiteerd te hebben, met pensioen gaan. Dat is hen uiteraard van harte ge gund, maar opeens begon ik me af te vragen hoeveel traditionele Aziatische restaurants er nog zijn op Walcheren. Met traditioneel doel ik op zaken die behalve van klanten die maaltijden komen af halen ook nog kunnen bestaan van mensen die ter plekke komen eten en niet op de zaken die het van modernere concepten moe ten hebben, zoals van diverse wokvarianten volgens het 'all you can eat-concept'. Die vraag kwam bij me op omdat ik nog maar zel den mensen hoor zeggen dat ze een avondje uit eten zijn geweest bij de Chinees. De laatste keer dat ik zelf aan tafel zat bij het type zaak dat ik voor ogen heb moet een jaar of vijf geleden zijn ge weest, toen we met de hele fami lie naar New China Garden in de Badhuisstraat in Vlissingen gin gen. We smulden er van gerech ten die warm werden gehouden op van die rechthoekige waxine- lichthouders. Na het eten was ik bijna geneigd om aan de ober te vragen waarom ik deze keer geen papieren mini-lantaarn in een doosje kreeg. Dat idee. Toen we hier op het terras over kletsten werd ik er fijntjes op ge wezen dat er nog genoeg van zul ke zaken bestaan, onder meer in Domburg en Souburg. Die zaken schijnen nog steeds genoeg men sen te trekken die ook ter plekke komen eten. Ik geloof het meteen, maar toch is er iets dat me zegt dat 'de oude Chinees' aan het ver dwijnen is, door concurrentie van nieuwe concepten, bezorgdien sten en keukens uit andere lan den. Zo veel als er ooit waren zijn er in ieder geval niet meer. WESTKAPELLE - De KNRM heet za terdag op de nationale open dag belangstellenden welkom op de reddingsstations in Westkapelle, Veere en op Neeltje Jans. In Westkapelle kunnen belangstel lenden als het weer meezit vanaf 10.00 uur meevaren met redding boot Uly en/of een stukje meerij den over het strand met de Uni- mog, het kusthulpverleningsvoer- tuig. In het boothuis worden films ver- Luxaflex® Outdoor Terraszonwering TERNEUZEN - Een amfitheater op de dijk van de Buitenhaven in Ter- neuzen met een drijvend podium ervoor en onder de tribune het Portaal van Vlaanderen en een nieuw museum voor moderne kunst. Het is een plan van Frans Lievens, de directeur van de drie grote Zeeuwse theaters, dat al direct op steun kan rekenen van gouver neur Jan Briers van Oost-Vlaande ren en commissaris van de ko ning Han Polman. Ook verschillende (haven)instan- ties, zoals het Havenbedrijf Gent, reageren positief. Het idee is oorspronkelijk van de inmiddels overleden ras-Terneu- zenaar José Dooms. Die wilde in de havenkom achter zijn pavil joen Westkant (nu Westbeer) op de kruising van de voormalige Veerhaven en de Buitenhaven een openluchttheater bouwen. Het stuitte op bezwaren van Rijkswa terstaat en werd nooit uitgevoerd. Theaterdirecteur Lievens heeft het plan nu opnieuw gelanceerd. „Let wel: dit kan alleen van de grond komen als er een breed draagvlak voor blijkt te zijn. En er zullen investeerders moeten wor den gevonden. Een mogelijkheid is ook, gezien de belangstelling vanuit Vlaande ren, dat het uitgroeit tot een grensoverschrijdend project dat in aanmerking komt voor Europe se subsidies. Maar daarvoor moet nog heel veel voorbereidend werk worden ver- Een amfitheater in Terneu zen met honderden zitplaat sen en een podium op eb en vloed meebeweegt. richt; het is allemaal nog in een heel pril stadium." Lievens wil in elk geval zelf zor gen voor een belangrijk deel van de voorstellingen. Het amfithea ter zou immers op en in de dijk pal voor het Scheldetheater moe ten verrijzen. Belangrijk is de houding van de dijkbeheerder, Waterschap Schel- destromen. Het amfitheater met honderden zitplaatsen en een po dium dat meebeweegt op eb en vloed, zou symbool kunnen staan voor 'de band met het water', die de stad al jaren wil versterken. Theaterdirecteur Lievens: „De nieuwe sluis wordt op een steen worp afstand gebouwd. Je kunt ook een link leggen met de Schel- de-Seineverbinding, waarin Ter- neuzen een draaischijf is. Daar kun je allerlei thema's omheen be denken." Ooit lanceerden Terneuzen kunst liefhebbers het idee om een beel denroute langs het Kanaal Gent-Terneuzen in te richten, let terlijk van Gent tot Terneuzen. Een oud plan is ook om in Terneu zen een dependance te openen van het SMAK, het befaamde mu seum voor moderne kunst in Gent. toond en is er een demonstratie over modelbouw. Op het reddingsstation Neeltje Jans kunnen donateurs en men sen die zich zaterdag als zodanig aanmelden meevaren op beide daar gestationeerde reddingboten. In het boothuis is het winkeltje geopend met KNRM-artikelen, soep en en taarten. Het publiek is ook welkom op het reddingssta tion Veere. Dat is gevestigd aan de Oostwatering. 10% KORTING OP CARPET SIGN WIN EEN WEEKEND TEXEL VRIJDAG 1 MEI 2015 door Edwin Mijnsbergen Rob van Hese en Edwin Mijnsber gen van www.middelburgdronk.nl duiken elke week in het heden en verleden van de horeca op Walche ren: over alles waar alcohol geschon ken wordt. Amfitheater aan water Terneuzen door Wout Bareman Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen - raamdecoratie horren - rolluiken - garagedeuren - overkappingen/veranda's Marie Curieweg 15,4389 WB Vlissingen T. 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl Woontrend Zeeland bestaat 20 jaar. Een jubileum om trots op te zijn! Al 20 jaar vindt u bij ons wooninspiratie op het gebied van meubelen, slapen, verlichting, textiel en accessoires. Om ons jubileum te vieren, doen wij u elke maand een speciale aanbieding. In mei ontvangt u 10% korting op de karpetten van Carpet Sign. Hoogwaardige en rijke karpetten van Nederlands fabricaat, die het toegewijde team in Asten geheel naar uw wensen vervaardigd. Bij aankoop maakt u daarnaast kans op een weekend Texel. Hier komt het wol van uw karpet vandaan! Voor meer informatie: www.woontrend.nl DUINSTRAAT 18A K0UDEKERKE (01 18)55 55 60 INF0@WOONTREND.NL WWW.W00NTREND.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31