Marcus maakt van oude fietsen één nieuwe Room broodje 2 betalen 2 gratis 'Mijn dochtertje is getekend voor het hele leven' 'i ï- ifW|. f; li WALCHEREN 29 SiiMtMI DE SMAAK VAN TOEN Activiteiten op kaasboerderij Kaasboerderij Schellach, houdt maandag om 10.00 uur en woensdag om 16.00 uur 'boerderijbeleving'. Die bestaat uit een rondlei ding en proeverijen. Woensdag is er tussen 10.00 en 12.00 uur 'een pyjamaont- bijt\ Wie in pyjama aanschuift eet gratis. Deelnemers in ge wone kleren betalen 4,50 eu ro. Kunstenaars tonen werk bij De Mug Beeldend kunstenares Moni que Brassé en illustrator Lau ra Mars doen vanaf aanstan- de zondag mee aan de Kunst- en Cultuurroute Mid delburg. Zij zullen iedere eerste zon dag van de maand van 13.00 tot 17.00 uur exposeren in de ruimte aan de achterzijde van Braaitapperij De Mug aan de Kromme Weele 6. Gratis zeilen op Open Boten Dag Waterfront Jachtcharter op Delta Marina aan de Veer- dam in Kortgene houdt za terdag van 10.00 tot 16.00 uur haar eerste Open Boten Dag. Bezoekers kunnen proefvaar ten maken met zeilboten of sloepen. Ook wordt informatie gege ven over vaaropleidingen. ZVU begint cursus Zeeuwse boerderij MIDDELBURG - In de werkplaats van Cycle Hub Middelburg wor den kapotte fietsen gerepareerd en van heel oude fietsen nieuwe hippe rijwielen gemaakt. Omdat daar vraag naar is, maar ook om dat het een goede manier is om mensen het vak van fietsenmaker te leren. De werkplaats fungeert als oplei- dingsplek voor jongeren die een uitkering krijgen en moeilijk aan werk kunnen komen. Via Orionis Walcheren krijgen ze de kans om Haar dochtertje is volgens haar en het Openbaar Ministerie seksueel misbruikt door haar stiefvader. De moeder ontdekte het mis bruik toen hij haar eind oktober 2013 naar bed bracht. Toen zij iets later ook boven kwam zag ze dat hij iets vreemd deed ter hoogte van zijn gulp. Volgens haar vriend zou hij jeuk hebben omdat hij zijn kruis eerder had gescho ren. Van haar dochtertje, destijds drie, hoorde ze iets anders, zo bij Cycle Hub een vak te leren en uiteindelijk een baan te vinden. Op dit moment zijn drie jongeren in opleiding, er is plaats voor maximaal acht mensen, zegt Her- bert Dettingmeijer van Cycle Hub Middelburg. Marcus Juhlin (23) krijgt nu een opleiding. De geboren Zweed woont in Middelburg en volgt één dag per week lessen Neder lands, drie dagen werkt hij in de werkplaats op Ramsburg. In Zwe den heeft hij een 'halve' opleiding kwam gisteren naar voren tijdens de rechtszaak tegen Pedro G. (38). De verdachte was tot verontwaar diging van zijn ex niet aanwezig in de rechtszaal. Volgens zijn raadsman Rinus Wouters wegens gezondsheidsproblemen en om dat hij met de dood is bedreigd. „Als hij zich nog eens in Zeeland laat zien is het met hem ge beurd." Volgens de officier zou de man het meisje gedwongen hebben hem oraal te bevredigen en zijn penis vast te houden. Ook zou hij het meisje onzedelijk hebben be tast. Maar ook het dochtertje van een eerdere vriendin zou, zo bleek gisteren, op hele jonge leef tijd zijn misbruikt. Net als de jon ge dochter van bevriende kennis voor elektricien gehad. „Fietsen maker is echt mijn ding. Ik vind het leuk om met mijn handen te werken. Het leukste is het om van onderdelen van oude fietsen één nieuwe te maken. Daar leer ik heel veel van. Bovendien krijg ik iedere dag nieuwe opdrachten, dus ik heb steeds ander werk en leer steeds weer wat nieuws." Wat hij aan elektrotechniek heeft geleerd, zal hem best nog van pas komen, lacht Juhlin. „Ik wil later graag elektrische fietsen gaan ma- sen. De moeder van het eerste slachtoffer liet via haar slachtoffer- verklaring weten dat door de pro blemen als gevolg van het mis bruik, ze instortte waarna haar kinderen uit huis werden ge haald. Dat gebeurde ook bij de an dere vriendin nadat ook zij ont dekte wat er met haar dochter was gebeurd. Het gezin van het oudste slachtof fertje is nog bij elkaar. Met dat meisje gaat het volgens haar moe- Bij kinderdagverblijf zien leidsters dat het meisje (3) de staart van een knuffel steeds in haar mond steekt. ken. Deze opleiding duurt een jaar. Ik hoop daarna echt ergens een vaste baan te vinden als fiet senmaker. Ik ben naar Nederland gekomen voor de liefde en ik wil graag blijven. Ik zie mijn toe komst hier." Cycle Hub werkt voor de oplei ding samen met het Markiezaat College in Bergen op Zoom, waar ze een opleiding tot fietsenmaker hebben. Voor de nog beschikbare opleidingsplaatsen worden men sen geworven. der nu weer goed. „Ze zit op kick boksen want ze moet zich kun nen verweren." Officier van justi tie Wilfred Suijkerbuijk zei dat hij niet kon bewijzen dat het meisje haar stiefvader oraal moest bevredigen. Noch dat het mis bruik van de verschillende meis jes stelselmatig gebeurde. Omdat de zaak al lang loopt, 'mede door de raadsman', beperkte hij zijn eis: een celstraf van 23 maanden waarvan tien voorwaardelijk. Wouters vroeg om vrijspraak. Vol gens hem is er geen enkel bewijs gevonden voor het misbruik van de drie meisjes. Hij uitte ook kri tiek op de manier waarop de meis jes in een speciale studie zijn ver hoord. Uitspraak 13 mei. De Zeeuwse Volksuniversi teit houdt vanaf donderdag 21 mei een nieuwe cursus over Zeeuwse Boerderijen. Deze bestaat uit twee les- avonden in Wijkgebouw de Spinne in Goes en een excur sie. Belangstellenden kunnen zich opgeven via 0118 - 634800 of via de website www.volksuniversiteit- zeeland.nl. c< f - weelcendaanbieding - VRIJDAG 1 MEI 2015 in vervoersketting Herbert Dettingmeijer (links) en David Quist zijn de eigenaren van de Cycle Hub op Ramsburg. Het fietstransferium heeft een horecavergunning. „Dit moet het meest swingende fietscafé van Nederland worden", formuleert Quist de ambitie, foto's Lex de Meester MIDDELBURG MIDDELBURG KORTGENE www.jachtcharter.com GOES door Emile Calon MIDDELBURG - Mijn dochtertje is ge tekend voor haar leven, zo zei giste ren een Middelburgse tegen de drie rechters van de Middelburgse rechtbank. - ambaóbtelijk puur - pure producten uit een authentieke bakkerij LANGEVIELE 67 MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29