Hotel Eenhoorn tweede Wijntje Terneuzenaar op gestolen fiets almanak Unieke tafeltennismedaille >^voor 'sublieme' Li Jie Meer begrip voor 32 en 33 Plan Tureluur Designtoys voor boys Wonen ZEEUWS-VLAANDEREN vrijdag,™^ 25 Oud plan amfitheater aan dijk van Buitenhaven nieuw leven ingeblazen. Ook ruimte voor Portaal van Vlaanderen. TERNEUZEN - Een amfitheater op de dijk van de Buitenhaven in Ter- neuzen met een drijvend podium ervoor en onder de tribune het Portaal van Vlaanderen en een museum voor moderne kunst. Het is een plan van directeur Frans Lievens van het Schelde theater, dat al direct op steun kan rekenen van gouverneur Jan Briers van Oost-Vlaanderen en commissaris van de koning Han Polman. Ook verschillende (ha- ven)instanties, zoals het Havenbe drijf Gent, reageren positief. Het idee is oorspronkelijk van de inmiddels overleden ras-Terneu- zenaar losé Dooms. Die wilde in de havenkom achter zijn pavil joen Westkant (nu Westbeer) op de kruising van de voormalige Veerhaven en de Buitenhaven een openluchttheater bouwen. Het stuitte op bezwaren van Rijkswa terstaat en werd nooit uitgevoerd. Theaterdirecteur Lievens heeft het plan nu opnieuw gelanceerd. „Let wel: dit kan alleen van de grond komen als er een breed draagvlak voor blijkt te zijn. En er zullen investeerders moeten wor den gevonden. Een mogelijkheid is ook, gezien de belangstelling vanuit Vlaanderen, dat het uit groeit tot een grensoverschrij dend project dat in aanmerking komt voor Europese subsidies. Maar daarvoor moet nog heel veel voorbereidend werk worden ver richt; het is allemaal nog in een heel pril stadium." Lievens wil in elk geval zelf zorgen voor een be langrijk deel van de voorstellin gen. Het amfitheater zou immers op en in de dijk pal voor het Schel detheater moeten verrijzen. Belangrijk is de houding van wa terschap Scheldestromen, de hui dige dijkbeheerder. Het amfitheater met honderden zitplaatsen en een podium dat meebeweegt op eb en vloed, zou symbool kunnen staan voor 'de band met het water', die Terneu zen al jaren wil versterken. Lie vens: „De nieuwe sluis wordt op een steenworp afstand gebouwd. Je kunt ook een link leggen met de Schelde-Seineverbinding, waar in Terneuzen een draaischijf is. Daar kun je allerlei thema's om heen bedenken." Ooit lanceerden Terneuzense kunstliefhebbers het idee om een beeldenroute langs het Kanaal Gent-Terneuzen in te richten, let terlijk van Gent tot Terneuzen. Een oud plan is ook om in Terneu zen een dependance te openen van het befaamde SMAK, het mu seum voor moderne kunst in Gent. OOSTBURC - Hotel De Eenhoorn in Oostburg is als tweede geëin digd bij de uitreiking van de Zoo- ver-awards van dit jaar. Zoover is Nederlands grootste recensieweb site van verblijfsaccommodaties. In de verschillende Nederlandse categorieën waren twee Zeeuws- Vlaamse top tienplekken te note ren. De Eenhoorn werd tweede in de categorie 'Nederlandse hotels'. Eenenveertig klanten van het ho tel gaven hun verblijf de gemid delde waardering van een 9,7. De Eenhoorn hoefde alleen een 'vlieg- tuigsuite' (logeren in een oud vliegtuig) in Teuge voorlaten. Pension Panta Rhei in Cadzand- Bad werd zevende in de categorie 'Nederlandse pensions en bed and breakfasts'. Honderd gasten waardeerden een overnachting ge middeld met een 9,5. Bij de campings eindigde mini- camping Boogaard uit Zoutelande als tweede. TERNEUZEN - De politie heeft een 58-jarige Terneuzenaar aangehou den voor diefstal van een blauwe damesfiets. Twee surveillerende agenten za gen de man rijden op het Theater plein. Daarop werd hij aangehou den. De politie is op zoek naar de eige naar van de fiets. Die kan zich melden via het nummer 0900 8844. Ze komt van onder de rook van Rot- jeknor, heeft haar hart verloren aan Burgh-Haamstede en woont inmid dels al weer een paar jaar een ei land verderop. Levensgenietend met haar ware liefde en (bonus)kinde- ren. Eten en drinken is voor hen nauwe lijks iets gewoons, maar wordt vrij wel dagelijks tot kunst verheven. Groot was haar verbazing toen ze eerdaags in de namiddag bij een nieuwe buurvrouw op bezoek ging. De vraag wat de visite wilde drin ken, werd vanzelfsprekend met 'een wit wijntje' beantwoord. Maar niet voor iedereen is het alle dagen pret, dus kreeg ze een verse kop thee. Een vriendin in het traditioneel Bourgondische Zierikzee kon zich het kleine leed volledig indenken en zorgde voor een pleister op de won de, in de vorm van een eigen onder zetter: Oh look, it's wine o'clock! Design, dat is toch iets voor vrouwen? Mooi niet. Er is voldoende moois voor mannen Het amfitheater aan de dijk van de Buitenhaven in Terneuzen pal tegenover het Scheldetheater (rechts). Onderin is ruimte voor het Portaal van Vlaanderen en een museum voor moderne kunst. artist impression Scheldetheater Amfitheater aan het water door Wout Bareman Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25