13°-* Lcudi&f 1 1 Historisch Berlijn Hier kun je nog leven en dat mag wat kosten n Wielerwedstrijd afgelast om bom langs parkoers een laatste groe 112 25 De huidige griepgolf is niet alleen de langste in veertig jaar, hij is ook behoorlijk kostbaar. En hij is nog niet voorbij. ■IE A I R! Ël 899,- :o o/er UTRECHT - Naar schatting 3,4 mil joen Nederlanders hebben de afge lopen maanden griep gehad, een record. De schade voor werkge vers als gevolg van de langste griepgolf in veertig jaar bedraagt voor werkgevers 2 miljard euro aan verzuimkosten, zo blijkt uit een berekening van deze krant. De wekelijkse rapportages van het Nederlands instituut voor on derzoek van de gezondheidszorg (Nivel) geven een duidelijk beeld van de maatschappelijke impact van de griep. Huisarts en epide mioloog Gé Donker, projectleider van de griepmeting bij Nivel, zegt: „Het is ongekend, het blijft maar duren. Daarbij komt dat in de loop van de winter een ver schuiving van griepvirus A naar B plaatsvond, waardoor sommige mensen twee keer griep kregen." Vooral kleinere bedrijven onder vinden hinder van de landurige 'milde epidemie'. Woordvoerder Mieke Ripken van MKB Nederland: „Kleine onderne mers melden ons dat zij meer last hebben van kortdurend verzuim dan in andere jaren. Het is voor bedrijven met vijf of zes mensen heel wat als één of twee krachten uitvallen. Het is moeilijk om voor een paar dagen vervanging te zoe ken. En de opdrachten moeten wel af." VRIJDAG 1 mei 2015 WIESBADEN - Brian van Goethem (Sluiskil) en Johnny Hoogerland (Langeweegje) hoeven vandaag niet in actie te komen in de wie lerwedstrijd Finanzplatz Esch- born-Frankfurt. „Geen wedstrijd morgen. Afgelast. Behoorlijk sca ry. Politie zal niet zomaar dit be sluit genomen hebben", twitter- de Hoogerland gisteravond. De reden is de vondst van een bom langs het parkoers. De politie in Duitsland arresteer de gisteren twee mensen, een 35-jarige Duitser van Turkse af komst en een Turkse vrouw van 34 jaar. Zij zouden salafistische moslims zijn, voorstanders van een terugkeer naar de 'zuivere' is lam uit de beginjaren van de gods dienst. De mannelijke verdachte heeft banden gehad met een groep die in 2007 aanslagen voorbereidde. Roger Lewentz, voorzitter van de conferentie van ministers van Bin nenlandse Zaken van de Duitse deelstaten, zegt dat de politie een aanslag heeft verijdeld. (EZ(. K'jk voor het 'aatste nieuws ook op: www.pzc.nl 23% 77% pagina 26en27 Zorg is gegarandeerd, maar hoe? Commentaar i wardsm Minister neemt geen extra maatregelen om bereikbaarheid van 112 in Zeeland te verbeteren kost al 2 miljard euro Griep door Paulus Smits 257e jaargang nr. 102 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Editie: Walcheren Noordenwind Do 7 MEI 2015 18:30 - 22:00 uur Buffetkast Surrey Marrakech iwa;- Schrijf je online in op www.debommel.com/ladies Ontdek deze wereldstad vol met bezienswaardigheden! 4-sterren Abacus Tierpark Hotel tegenover de dierentuin Inclusief ontbijt en gratis parkeren Met de metro bent u in ca. 20 min. op de Alexanderplatz Kras.nl/26086 of bel 0900-96977ocPg Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds DE STELLING Reageer op pzc.nl Op beschermd wonen mag niet worden gekort UW MENING 330 reacties Ik bel nooit met een vaste telefoon EENS ONEENS Ralph Gillissen van Emergis in de Jasmijnstraat in Goes, waar bijzondere mensen geholpen worden om een gewoon leven te leiden, foto f^echteld Jansen Autovakantie I Duitsland Klantbeoordeling 8,3 3-5 dagen al v.a. Beste Aanbieder Autovakanties

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1