All Inclusive Sauerland Man duwt Rotterdamse (67) na onenigheid op metrorails Tractaatweg 21 Burger kan vanaf 1 juni direct via de bank afrekenen voor een 'gesubsidieerde' huishoudelijke hulp. UTRECHT - Op i juni gaat een lan delijk, digitaal betaalsysteem de lucht in voor de dienstenvoucher. Dit zijn digitale coupons waar mee burgers, die hiervoor in aan merking komen, goedkoop huis houdelijke hulp kunnen regelen via hun gemeente. Ze betalen voor de coupon een eigen bijdra ge van minstens 5 euro per uur. De gemeente legt de rest van de loonkosten van de hulp bij. Dit is gemiddeld zo'n 17,50 euro. De dienstenvoucher is volgens het ministerie van Volksgezond heid nu in 60 procent van de ge meenten verkrijgbaar. Die klagen over administratieve rompslomp omdat gegevens handmatig wor den verwerkt. Nu rekenen bur gers af met een factuur of een au tomatische incasso. Op 1 juni komt er een website (www.diensten-voucher.nl) waar burgers hun eigen bijdrage voor de coupons direct aan hun ge meente kunnen overmaken. Ze kunnen in het systeem ook de zorgorganisatie kiezen die de hulp moet leveren. Gemeenten zien of de burger rechthebbend is en storten hun aandeel erbij. De zorgaanbieder weet vervolgens naar welk adres een hulp moet. Het betaalsysteem is een initiatief van vier zorgorganisaties (Assist, Fundis, TSN en Tzorg). Zij heb ben er zelf veel belang bij dat de dienstencheque een succes wordt. Het couponsysteem moet het aan tal ontslagen in de huishoudelijke zorg beperken. Door forse bezuini gingen van het Rijk op de huis houdelijke hulp dreigen naar schatting 20.000 werknemers op straat te komen staan. Volgens Jeroen van den Oever, be stuurder bij zorgorganisatie Fun dis is de administratie nu zeer complex. „De gemeente moet ze ker weten dat de burger zijn eigen bijdrage heeft betaald. En de zorg aanbieder moet weten of het bud get van de cliënt al niet besteed is. Er zijn grote zorgorganisaties die met 200 gemeenten zaken doen. Iedere gemeente heeft zijn eigen beleid. Alle verschillen ko men in het systeem te staan." Gebruik van het betaalsysteem kost volgens Van den Oever 'maxi maal drie kwartjes' per diensten voucher. DONDERDAG 30 april 2015 Kras.nl/73611 of bel 0900-96977ocPg Twee omstanders wisten haar van de rails af te halen, voordat een metro kwam. Ze is gewond aan haar rug naar het ziekenhuis ver voerd, liet de politie gisteren we ten. Eerder was de vrouw op het perron gestruikeld over de voeten van de man, die met gestrekte be nen op een bankje zat. Ze schrok en sprak hem aan. Hij schold haar uit en gaf haar een duw. Eerst kon ze nog op de been blijven, maar na nog een duw belandde ze op de rails. De dader rende ervan door. De politie zoekt hem. In maart gebeurde zoiets ook op het treinstation Blaak, juist toen een trein kwam aanrijden. De 2o-jarige man wist overeind te blijven. Nog ruim een jaar, dan verruilt Niels Schouffoer (17) zijn woonplaats Vlissin gen voor de grote stad. Hij leert nu voor mediavormgever bij Scalda, maar de mbo-student wil wég*- uit Zeeland, het liefst naarde filmacademie in AmstefdaTFI^P Brussel of Antwerpen. "Baar is het veel gezelliger." Zeeuwse middelbare scholen en mbo's verliezen de komende vijftien a twintig jaar zo'n twintig procent van hun leerlingen, blijkt uitl nieuwe prognoses van sociaal-cultureel planbureau Scoop. Pagina 22 en 23: School verliest meer leerlingen Commentaar Vrees dat na debacle Sloeweg ook de ver dubbeling van de Tractaatweg door de provincie zal worden versoberd Gebruik zorgcoupon uitgebreid door Wilma de Cort pagina 2 en 3: Peperduur of ei van Columbus? 257e jaargang nr. 101 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Editie: Walcheren Kans op een bui Autovakantie Duitsland Compleet verzorgd genieten in het bosrijke heuvellandschap van het Sauerland! Hier kunt u heerlijk wandelen en fietsen. 3-sterren Haus Keuthen gevestigd in een vakwerkhuis Inclusief ontbijt, lunchpakket, diner en diverse drankjes Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds ROTTERDAM - Een man heeft dins dagmiddag op metrostation Ger- desiaweg in Rotterdam een 67-jari- ge vrouw uit die stad van het per ron op de rails geduwd. DE STELLING Reageer op pzc.nl Ik bel nooit met een vaste telefoon UW MENING 296 reacties Ik bewapen mij ook tegen inbrekers EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1