Woede over gesjoemel NS-dochter (4feÉft 9 verbod plastic tas HSte - 66 Wanneer een deel van hen schoon schip kan maken, zal de overlast verminderen BINNENLAND 9 2^a^r- - ;-5 9 een lijst van beruchte veelplegers. In twee tot drie maanden moeten kandidaten via een strak regime weer wennen aan een geregeld le ven. Ook daar vervalt de uitkering als deelnemers afhaken. Het pro ject lijkt vruchten af te werpen: voor het derde jaar is de recidive bij jongeren op de lijst met ruim 50 procent gedaald. Kritiek is er ook, onder meer van de SP in Amsterdam „De jonge ren uit de top-6oo zijn geen miet jes, dus het is prima om hen wat discipline bij te brengen", vindt de plaatselijke fractievoorzitter Daniël Peters. „Maar om de uitke ring daarvoor te gebruiken, lijkt ons niet de juiste prikkel om ie mand op het rechte pad te krij gen." De verplichte aanwezigheid van van 32 uur per week bij Schoon Schip moet er in Rotter dam toe leiden dat het aantal over vallen, straatroven en woningin braken meteen al omlaag gaat. Zo lang zij aan het werk zijn, kunnen de veelplegers geen strafbare fei ten begaan. De deelnemers worden net zo lang aan het werk gezet tot zij een opleiding gaan volgen of een regu liere baan vinden. De Rotterdamse gevangenisdirec teur Gerard Bakx gelooft in het project. „Ik verwacht geen 100 procent succes, maar wanneer een deel van hen echt schoon schip kan maken, besparen we ons heel veel geld en zal de over last ook verminderen. De uitda ging is om ervoor te zorgen dat mensen hierdoor echt in staat zijn hun gedrag in positieve zin en voor een langere periode aan te passen." De Rotterdamse ar- beidseconoom Ronald Dekker, verbonden aan de Universiteit van Tilburg, vindt dat de gemeen te de veelplegers aannemelijk moet maken dat het uitzicht op een baan dichterbij komt. „Deze groep zal het altijd heel moeilijk hebben om een plekje te bemach tigen op de arbeidsmarkt. Je vraagt nogal wat van werkgevers om deze mensen nog een kans te geven." MAASTRICHT - Bij de aanbestedings procedure van het openbaar ver voer in Limburg, die vorige maand werd afgerond, is gefraudeerd door NS-dochterbedrijf Qbuzz. Het nieuws, gisteren door de NS zelf bekendgemaakt, leidde tot verbijs terde reacties. De gunning werd gewonnen door een andere NS-dochter, Abellio. Medewerkers van Qbuzz, dat voor Abellio het busvervoer zou doen, kregen tegen de regels in vertrou welijk informatie van een mede werker van Veolia. Dat bedrijf was ook in de race, evenals Arri- va. De medewerker van Veolia maak te volgens NS feitelijk onderdeel uit van het biedingsteam van A- bellio. Hij zou vanaf komende vrij dag bij Qbuzz gaan werken. Ter wijl hij nog niet in dienst was, werd hij al ingehuurd. Veolia en de provincie Limburg zijn 'verbijsterd'. Het vervoerbe drijf eist dat de aanbesteding wordt overgedaan. Twee directieleden zijn op non-ac tief gezet. Mogelijk volgen meer maatregelen tegen personeel. De Veolia-medewerker komt niet in dienst. NS zegt dat NS-topman Timo Hu- ges wist van het plan om de mede werker aan te nemen, mocht Abel lio in Limburg de aanbesteding winnen. „Hij had evenwel geen kennis van de geconstateerde on regelmatigheden." De geschorste directieleden van Qbuzz/Abellio zeggen echter in een eigen verklaring dat de inzet van de Veolia-medewerker is ge toetst door de afdeling juridische zaken van NS en dat ook de hoog ste leiding op de hoogte was. NS ontkent dat goedkeuring is ver leend voor de gekozen construc tie. De volledige Tweede Kamer wil snel een debat. Medewerkers van NS-doch- ter Qbuzz kregen vertrou welijke informatie van een medewerker van Veolia komt van de lichtgewicht plastic zakjes. De Europarlementariërs hadden het gisteren over een drij vend eiland zo groot als Spanje en Portugal samen. „Dit symbool van onze wegwerpmaatschappij blijft in microscopische vorm nog honderden jaren intact", zei Mi lieucommissaris Karmenu Vella uit Malta. Zijn Deense collega Margrete Auken, die met de lidsta ten onderhandelde, rekent per jaar op 740 miljoen euro winst aan niet-gemaakte productiekos ten. „Het is nauwelijks voorstel baar, maar in de 4 minuten dat ik praat, zijn er alweer 750.000 zak jes gebruikt." Totaal gaat het in de EU om 100 miljard tasjes per jaar. In plaats van de lichtgewicht tas jes moeten straks bio-afbreekbare exemplaren komen. D66 en GroenLinks zien het parle mentsbesluit als een nederlaag voor de Nederlandse vicepresi- dent van de commissie Frans Tim mermans, die kort na zijn aantre den het voorstel over de plastic tasjes introk. Hij vond het te inge wikkeld. Timmermans maakte eind vorig jaar een slechte beurt door als commissaris voor Betere Regelgeving vooral milieuwetge ving te schrappen over bijvoor beeld de verwerking van afval en autowrakken. Hij werd teruggeflo ten door het parlement en de mi lieuministers van de lidstaten. AANBIEDINGEN ALLEEN VANDAAG GELDIG 12-Pack witte Fruit Of The Loom T-shirts voor heren Vanaf slechts 27,95 WOENSDAG 29 APRIL 2015 buffelen of dokken :.*r ^V' -/N \fJï <Jf+ li Gerard Bakx Oud-mariniers moeten Rotterdam se criminelen weer op het rechte pad krijgen. Wie wegblijft bij de speciale werkprojecten wordt ge kort op zijn uitkering, foto Klaas Fopma/HH FRUITS LOOM. v Ideaal om te dragen onder overhemden en truien, maar ook perfect om in te sporten v Van uitstekende kwaliteit v Keuze uit v-hals of ronde hals v Beschikbaar in S, M, L, XL en XXL Adviesprijs 119,95 Korting 77% U bespaart 92,- BESTELLEN V DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Met gemak veilig shoppen Ül) DPDf'Ö1 «9)ACHTERAF BETALEN) p~.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9