Festival KaaiLive Sluis krijgt podium op water Rabobank Breskens in zomermaanden dicht Jubileum Damse Vaart vooral in België gevierd €5 KORTING' 30 ZEEUWS-VLAANDEREN Koala ZOO Voormalig Statenlid lohan Robesin wil helderheid van Kiesraad en minister over Sloewegkwestie en verkiezingen. De eerste editie van het festival is op 22 augustus. Het podium drijft op pontons en wordt ongeveer 12,5 meter breed en 7 meter diep. Het publiek staat op de kade zelf. Voor de organisatie met Joost aan het hoofd als voorzitter is het een De beslissing is genomen, omdat, meldt de bank, 'veel onze klanten in de zomermaanden van hun va kantie genieten' en dat is te mer ken 'aan de lage bezoekersaantal len in onze kantoren'. Het bankfiliaal in Breskens, dat doordeweeks gewoonlijk alleen 's ochtends open is, is niet het enige hele kluif; een nieuw festival be ginnen en ook nog eens op het water. „We geloven in die plek", legt hij uit. Het geeft ons een ei gen identiteit." De Kaai is hem niet onbekend, hij runt er restaurant Rivers. Muzi kaal gezien is het voor elk wat wils. Tribute band Queen Fore ver, de Belgische band Arsenal en DJ Regi, bekend van Milk Inc. tre den op. Er kunnen zesduizend be zoekers op de kade, de organisatie hoopt op vierduizend. Kaarten a 20 euro zijn verkrijgbaar via www.kaailive.com. waarvan de openingstijden tijde lijk worden aangepast. De vesti ging in Sluis is vanaf 1 juli tot 1 september enkel maandag, woens dag en vrijdag nog geopend; te gen normaal alle werkdagen. Ter- neuzen blijft doordeweeks open, maar de zaterdagochtend vervalt in de zomermaanden. De openingstijden van de twee overige kantoren van de Rabo bank Zeeuws-Vlaanderen, die in Oostburg en Hulst, blijven in de zomer ongewijzigd. MIDDELBURG - Hij is weg uit Pro vinciale Staten, maar ze zijn nog niet helemaal van hem af. Oud-Statenlid Johan Robesin (Provinciaal Belang Zeeland) vindt dat de zittende collegeleden in de Sloewegkwestie kiezersbe drog hebben gepleegd, door collec tief te zwijgen over de opdoemen de problemen. Anders was hij wel licht wél in de Staten verkozen, meent de inwoner van Hoek. In een brief die Robesin als 'kri tisch burger' heeft gestuurd aan commissaris van de koning Han Heeft de politiek dit soort wantoestanden maar te slikken? Polman spreekt hij van een 'indi recte manipulatie van het electo raat'. Robesin heeft de kwestie te vens aanhangig gemaakt bij het ministerie van Binnenlandse Za ken en de Kiesraad. In de brieven roept het oud-Statenlid de vraag op of zijn partij toch niet mini maal een zetel in het provinciebe stuur had weten te bemachtigen, indien de blunders rond de ver dubbeling van de Sloeweg voor de verkiezingen van 18 maart be kend waren gemaakt. Vorige week gaf verantwoordelijk gedeputeerde Kees van Beveren toe dat hij het college al in januari had geïnformeerd over de opéén stapeling van problemen. Pas eind maart werd duidelijk wat er precies is misgegaan en trad GS daarmee naar buiten. De kwestie kostte Van Beveren de kop. Hij trad af. Robesin schrijft de Kiesraad: „Ik ben ervan overtuigd, dat de ver kiezingsuitslag een totaal andere zou zijn geweest, als Provinciale Staten en het Zeeuwse electoraat op de hoogte waren geweest van dit grote debacle, waarvoor de heer Van Beveren politiek verant woordelijk was en met hem het hele college van GS. Het is dus zeer wel denkbaar, dat mijn partij minstens een zetel had kunnen halen. Ik leg derhalve de vraag aan uw raad voor, hoe met dit ge geven kan worden omgegaan. Kan in redelijkheid worden geëist, dat de verkiezingen voor Zeeland opnieuw moeten worden gedaan, of heeft de democratie dit soort wantoestanden maar te slik ken?" Commissaris van de koning Han Polman wilde gisteren nog niet reageren op het bijzondere ver zoek van Robesin. „Ik wil eerst een afspraak met hem maken om uit te leggen hoe dit wettelijk in elkaar steekt." Ik ga de heer Robesin uitleggen hoe dit wettelijk in elkaar steekt Van juni tot september zijn er tal van festiviteiten, maar de Neder landse kant komt er opvallend be kaaid vanaf. Sluis staat verschillen de keren op de agenda, maar dan vooral met evenementen die toch al jaarlijks plaatsvinden: Brocant langs de Waterkant (7 juni), de Zeeuwse Dag (11 juli), de kermis (12 tot 15 juni), de avondmarkten en meerdere stadswandelingen. Nieuw is dat iedereen op 4 juli in Sluis mag meewerken aan een groot schilderij, en kunstenaar Ri- ni Fenijn neemt fietsers zes keer vanuit Sluis mee voor een 'theater fietstocht' langs het kanaal. Aan de Vlaamse kant van het ka naal is veel meer te doen. Een greep uit het aanbod: suppen op de Vaart bij Damme, verhalen op locaties en een tentoonstelling over de geschiedenis van de Dam se Vaart in het stadhuis in Dam me. Op 12 en 13 juni staat een com pleet culinair weekend op de rol, met op zaterdag een Napoleonbuf- fet in Damme en de volgende dag een openluchtmaaltijd aan een enorme tafel langs het water. Een week later vindt de opening van een grensoverschrijdende ruiter- en menroute plaats. De activiteiten worden betaald door onder meer de provincie West-Vlaanderen en de gemeen ten Brugge, Damme, Knokke- Heist en Sluis. Het volledige pro gramma is te vinden op www. 200jaardamsevaart.be. Daar staat ook hoe belangstellenden zich kunnen inschrijven voor de activi teiten. 'College pleegde kiezersbedrog* door Sophie Stockman SLUIS - „Er zijn al zoveel festivals in een weiland", vindt Joost van Vliet uit Sluis. Daarom krijgt de stad er een openluchtfestival op een unie ke locatie bij: KaaiLive heeft een podium op het water van de Kaai. BRESKENS - Rabobank Zeeuws- Vlaanderen sluit het kantoor in Breskens komende zomer, van 1 juli tot 1 september. door Marcel Modde Johan Robesin, oud-Statenlid Han Polman, commissaris door Martijn de Koning SLUIS - Tweehonderd jaar geleden begon Napoleon met het graven van de Damse Vaart, het kanaal tus sen Brugge en Sluis. Zijn idee om Brugge weer met het open water te verbinden, mislukte. Maar het kanaal droeg door de jaren heen ge noeg bij aan de welvaart van de aanliggende dorpen en steden om het 200-jarig bestaan ervan uitge breid te vieren. Uit het exploot van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen dd. 24-04-2015, blijkt dat ten verzoeke van Hans Victor de Zeeuw, wonend te Terneuzen, aan Gerardus van den Bergh, zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het proces-verbaal d.d. 16-04-2015 waarbij ten verzoeke van rekwirant ten laste van gerequireerde beslag werd gelegd onder de daarin gemelde derde. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Alvarezlaan 1 Saai van Zwanenbergweg 11 4536 BA Terneuzen 5026 RM Tilburg 0115 613651 deurwaarders@vandamme-holland.nl I a KOALA bij aankoop van een dagticket voor ZOO Antwerpen *ln ruil voor deze bon krijgt u €5 korting per dagticket bij aankoop van max. 4 dagtickets voor ZOO Antwerpen aan standaard individueel tarief. Deze dagtickets dienen gelijktijdig aangekocht te worden en zijn enkel geldig op de dag van aankoop. Niet inwisselbaar in speciën, niet cumu- leerbaar met andere acties, promoties of voordelen. Enkel geldig aan de kassa tot 30/09/2015. Kopieën worden niet aanvaard. Niet geldig op eerder aangekochte tickets. ACTIE WEGENER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65